Премини към съдържанието
s_rox9

Курозия на чип на Samsung Galaxy SII Plus

Препоръчан отговор

Здравейте колеги ... проблемният телефон е Samsung Galaxy SII Plus ... телефонът не се пускаше и го пратиха / братовчед ми / в сервиза на Globul от където е взет с интернет пакет и са го върнали без да го бутат с причината която е според тях - корозия на чипа ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ... проблемният телефон е Samsung Galaxy SII Plus ... телефонът не се пускаше и го пратиха / братовчед ми / в сервиза на Globul от където е взет с интернет пакет и са го върнали без да го бутат с причината която е според тях - корозия на чипа ... 

И въпроса е?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И въпроса е?

Ами ли някакъв начин да се оправи ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипа може би е деградирал, не е кУрозирал. Кажи им на сервизчиите, къде да си заврат терминологията :D

Корозия може да има на пиновете, с които се присъединява, чрез запояване към дънната платка на телефона. Но за да започне там да корозира и то да степен да се прекъсне пин, е направо невероятно. Освен това е поправимо в сервиз. При всички случаи се касае за производствен дефект и ония са гледали да се отърват от работата, особено ако телефона е още в гаранционният си период.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ли някакъв начин да се оправи ... 

Да, като се смени

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, като се смени

А не искат да го сменят ... някой може ли да даде съвети какво следва да се направи при положение че не искат да го сменят ... до колкото разбрах е производствен дефект ... а и телефоне трябва да се изпплаща още ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами възможно ли е да се занесе в друг сервиз и да се намери реалния проблем и да се изкара нещо като документ или ... и да се пусне жалба в комисията както каза колегата ... а ако се провери в друг сервиз отпада ли гаранцията в такъв случай че са ми го върнали от сервиза на оператора ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чл. 105. (1) Продавачът е длъжен да предаде на потребителя стока, която съответства на договора за продажба.
(2) Продавачът отговаря за всяка липса на съответствие на потребителската стока с договора за продажба, която съществува при доставянето на стоката и се прояви до две години след доставянето й, дори и да не е знаел за несъответствието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами възможно ли е да се занесе в друг сервиз и да се намери реалния проблем и да се изкара нещо като документ или ... и да се пусне жалба в комисията както каза колегата ... а ако се провери в друг сервиз отпада ли гаранцията в такъв случай че са ми го върнали от сервиза на оператора ... 

След като става въпрос за телефон на изплащане, абсолютно сигурно е в гаранция. Братовчеда  да си потърси правата и да "раздруса крушата" на "сервиза". Съответните институции, които са полезни в случая, включват не само КЗП, но като се подаде сигнал до комисията, оттам би трябвало сезират и останалите.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редно е ако не могат да го оправят и е в гаранция да го сменят с нов същия модел телефон. В тези офиси и магазини на оператори си трябва малко нахалство. Обикновено ако в сервиза им се успеят да го оправят до един месец трябва да дадат нов.

Докато се задействат КЗП ще мине време,а не се знае кога изтича гаранцията на телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редно е ако не могат да го оправят и е в гаранция да го сменят с нов същия модел телефон. В тези офиси и магазини на оператори си трябва малко нахалство. Обикновено ако в сервиза им се успеят да го оправят до един месец трябва да дадат нов.

Докато се задействат КЗП ще мине време,а не се знае кога изтича гаранцията на телефона.

Валидна е датата на подаване на сигнала към КЗП. Ако е изпратен в писмена форма на хартиен носител, датата на изпращане на писмото, ако не се лъжа, а не датата на получаване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те са го държали 2 седмици и са казали че няма да го оправят ... 

Благодаря на всички ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те са го държали 2 седмици и са казали че няма да го оправят ... 

Благодаря на всички ! 

Докато не свърши лизинговият период(докато се изплаща) гаранцията важи.

а и телефоне трябва да се изпплаща още

Тия трябва да са луди. Да  върнат развален телефон и да искат от братовчед ти да го изплаща. Пускайте ги на КЗП, да им сцепят задните дворове. Пуснете ги и на данъчните...Все нещо ще изскочи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е на изплащане значи има застраховка.

Намерете договора и го прочетете внимателно.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да изясним темата ... значи телефона е бил залят с бира и е бил пратен в сервиза на Глобул ... където го задържат от сорта на 2 седмици и предполагам ви е станало ясно за какво говорим ... след като е дошъл още една седмица ... за тези 3 седмици ясно е че от платката нищо не става ... като се свържи - и + давало късо по думите на сервиза ... та сега въпроса ми е дали може да се смени само въпросният чип или трябва нова платка  ... от сорта на 380 лева а телефона е 460 лева ... явно единственния вариант остава да се търси същата машинка със счупен дисплей ... 

Благодаря на всички !!! 

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да изясним темата ... значи телефона е бил залят с бира и е бил пратен в сервиза на Глобул ... където го задържат от сорта на 2 седмици и предполагам ви е станало ясно за какво говорим ... след като е дошъл още една седмица ... за тези 3 седмици ясно е че от платката нищо не става ... като се свържи - и + давало късо по думите на сервиза ... та сега въпроса ми е дали може да се смени само въпросният чип или трябва нова платка  ... от сорта на 380 лева а телефона е 460 лева ... явно единственния вариант остава да се търси същата машинка със счупен дисплей ... 

Благодаря на всички !!! 

Не си струва както и да го погледнеш. То на практика излиза все едно че купуваш нов телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си струва както и да го погледнеш. То на практика излиза все едно че купуваш нов телефон.

А примерно да се вземе платката от този ЦЪК  ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички !!! 

Ами пак не е "корозия", обаче вече е много по-ясно положението. Как такива неща не са ясни още в началото на темата, пък на мен не е ясно. Кажи на братовчед ти, да намали алкохола ;) Ех, ако беше врачката още на работа, нямаше да се изписват 19 мнения за загубена кауза. Темата е приключена за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пак не е "корозия", обаче вече е много по-ясно положението. Как такива неща не са ясни още в началото на темата, пък на мен не е ясно. Кажи на братовчед ти, да намали алкохола ;) Ех, ако беше врачката още на работа, нямаше да се изписват 19 мнения за загубена кауза. Темата е приключена за мен.

Ясно но аз днес научих ситуацията ... не знаех че е залят не ми беше казал ... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А примерно да се вземе платката от този ЦЪК  ... 

Вие си преценявате колега. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш право на второ мнение, отиди и го провери в друг сервиз за тяхното мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.