Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Обаче като отвора вратичката на камината и звука леко по леко намалява............. Амм затвора ли фучиии

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как да я обезвъздоша водната риза ,? и от къде

http://prikachi.com/images.php?images/647/6806647Z.jpg ..

пич, извинявай, но само не ми казвай, че ТОВА ти е разширителния съд ..... :no-no: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помпата е маркова и точно за този тип инсталация!Като отвориш вратичката постъпва повече студен въздух и се намаля горенето в камерата, т.е. t° пада, което пак ме навежда на мисълта за неоразмерен тръбен път и несмогване на помпата да истласка всичката затоплена вода....затова и почва да кипи камината !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега открих и друго нещо , като няма ПЛАМАК вътре в камината , защото сега я затворих , защотот последния коментар малко ме стресира , затворих я от всякъде и пламака изчезна вътре . И не Фучиии ... а е на 60 градуса. Като тръгне да се възпламенява огън почва фучи

пич, извинявай, но само не ми казвай, че ТОВА ти е разширителния съд ..... :no-no:

да това е 5 човека казаха че е добре ! (Майсторите "уж") Не знам , баща ми я правил преди 4 5 години някъде но това е чудното преди не имало проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отделно - не виждам от снимките ти никъде тройник, който да поведе водата от ризата до всеки радиатор и отделно до разширителя. Нима са ти ги навързали един подир друг като лампичкли за елха и то на тръба ф16 ? :no-no: 

Алоуууу - кой си е правил експерименти с теб ?

какво става ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"фученето" се нарича кипене ;)...Док, аз кво му повтарям от самото начало ???

Редактирано от rulom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отделно - не виждам от снимките ти никъде тройник, който да поведе водата от ризата до всеки радиатор и отделно до разширителя. Нима са ти ги навързали един подир друг като лампичкли за елха и то на тръба ф16 ? :no-no:

Алоуууу - кой си е правил експерименти с теб ?

какво става ?

От камината тръгват 2-те траби , ж кухнята  има Троика към  ( Кухня радиатор , ТОпла и студена )  а на ляво тръгва през банята Към Ра.съд и троика да продалжи с топлата към др радиатор към СПАЛНЯТА и последния радиатор в децката !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"фученето" се нарича кипене ;)...Док, аз кво му повтарям от самото начало ???

аз чак сега отворих снимките и се втрещих ! :eek: 

някой яко се е изгъбаркал с тях, че сигурно и пари им е взел за тази ...хмм....меко казано простотия.

добре, че апартамента им явно е малък, та все пак нещо стига до радиаторите и те си мислят, че имат отопление.

как не е бомбирала ризата - не знам - ти представяш ли си какво налягане става в нея при тия малки тръбички и съпротивлението от системата ? 

И сигурно този така наречен "разширителен съд" е закачен след последния радиатор -най-далече, та въздухът изобщо да не може да излезе там ....

баси :no-no: 

за първи път виждам подобно изпълнение

От камината тръгват 2-те траби , ж кухнята  има Троика към  ( Кухня радиатор , ТОпла и студена )  а на ляво тръгва през банята Към Ра.съд и троика да продалжи с топлата към др радиатор към СПАЛНЯТА и последния радиатор в децката !

ясно -както и предположих - всичко на куп, за да е по-гнусно и да има възможност да си се стопи камината.

Пич - спирай да пишеш тук.

Легни си, почини, и утре се обади на майстор, който да ти направи инсталацията както трябва - ще се наложи да купувате още части, тръби и прочее, да си платите за труда, но поне да ви я направи.

А този, сегашния можеш спокойно да го гръмнеш.

Светът нищо няма да загуби ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз чак сега отворих снимките и се втрещих ! :eek:

някой яко се е изгъбаркал с тях, че сигурно и пари им е взел за тази ...хмм....меко казано простотия.

добре, че апартамента им явно е малък, та все пак нещо стига до радиаторите и те си мислят, че имат отопление.

как не е бомбирала ризата - не знам - ти представяш ли си какво налягане става в нея при тия малки тръбички и съпротивлението от системата ? 

И сигурно този така наречен "разширителен съд" е закачен след последния радиатор -най-далече, та въздухът изобщо да не може да излезе там ....

баси :no-no:

за първи път виждам подобно изпълнение

ясно -както и предположих - всичко на куп, за да е по-гнусно и да има възможност да си се стопи камината.

Легни си, почини, и утре се обади на майстор, който да ти направи инсталацията както трябва - ще се наложи да купувате още части, тръби и прочее, да си платите за труда, но поне да ви я направи.

Светът нищо няма да загуби ;)

http://prikachi.com/images.php?images/726/6806726Y.jpg  ... направих ти на бърже да видиш как са разположени нещатата , тръбите не съм ги правил топла и студена на картинката а само на бърже очертах да видиш кое каде стои и как е направено

75кв е АПАРТАМЕНТА 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

От камината до кухнята трябва да има една тръба 16 мм., и от камината за другите две стаи трябва да има отделна тръба 20 мм. с отклонения на всеки радиатор от 16 мм. 
Значи тройник на камината и от него разбиване на сеченията. Пак няма да работят добре нещата, ама с малко притваряне на кухненските и спалните кранове, ще се изравнят нещата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

От камината до кухнята трябва да има една тръба 16 мм., и от камината за другите две стаи трябва да има отделна тръба 20 мм. с отклонения на всеки радиатор от 16 мм. 

Значи тройник на камината и от него разбиване на сеченията. Пак няма да работят добре нещата, ама с малко притваряне на кухненските и спалните кранове, ще се изравнят нещата. 

Какво да направя , малко по опростено защото съм слаб на тая тема и се опитвам с всички сили да ви обесня къде какво остава и какво има...

Външния размер на тръбите Ф20  , сега ги премерих с шублера..  Длъжен съм да ви кажа :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами викнете кадърен човек да оправи нещата !!!В противен случай ще мръзнете .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И Помпата шуми като камината не издава звуци , .... Еее вече тотално се побърках ТУУУУУУУУУ камина като дигне градуси а кат спаднат ПОМПАТА все едно някои влезнал да се къпе в банята , така звучи. Шшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшш :@:@:@:@:@:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това има хора които само с това се занимават и ще ти свършат работа срещу заплащане. А през това време наблегни на правописа че учителката ти по български ако погледне темата ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми май до това опира , мои колега каза че някакъв му е слагал котле взимал 65 лв на точка но каквото пипне няма проблем , и искам не искам ще званя..... Защото не си играчка работа 1600лв  на вятара да отидат не си работа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images.php?images/726/6806726Y.jpg  ... направих ти на бърже да видиш как са разположени нещатата , тръбите не съм ги правил топла и студена на картинката а само на бърже очертах да видиш кое каде стои и как е направено

75кв е АПАРТАМЕНТА 

1.)Тръбите между камината и кухнята трябва да са минимум 20.

2.)Между кухнята и спалнята - 18, и чак накрая за деТСката - могат да са 16.

3.)Тръбата до разширителния съд трябва да бъде директно поведена от камината, а не да е отклонение от друга.

Идеалният вариант е този :

Публикувано изображение

при който излизащата топла вода ти се разпределя от колектор-разпределител :

Публикувано изображение

и от всяка дупка ти излиза водата към отделния радиатор и разширителния съд.Тогава може да се позволи ф16 на всички тръби, защото помпата ще смогва.

В момента вие я товарите неимоверно заради хидравличното съпротивление, а заради лошо поставения и изработен разширителен съд - не можете да си обезвъздушите системата.

Шумът ви е най-малкия проблем, повярвайте ми.

аз лично бих се притеснявал въобще да легна и да спя в къща с подобно изработена система.

Вашето изпълнение в момента е глупост невиждана.

Отново казвам :

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това има хора които само с това се занимават и ще ти свършат работа срещу заплащане. А през това време наблегни на правописа че учителката ти по български ако погледне темата ...

Време беше да дойде такъв и като теб. Честно много не ви обичам ...... Аз бързам да пиша изобщо не гледам къде какво е неправилно или правописни грешки ... Така че ходи си легни недей ми търси кусури ! Ааа и 2-ро Работя ... Оператор съм на ЦПУ система ако изобщо си имаш и хабер ! Тук не гледам как пиша а гледах бързи и ясни отговори ! Защото проблема които става не шега работа.. Ако не си ме разбрал , лошо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И си нямаш на идея поредицата нипели-разклонители-колена, какво съпротивление оказва на водата.

По тази причина е нежелателно ползването на водопроводни части за отоплителна инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Време беше да дойде такъв и като теб. Честно много не ви обичам ...... Аз бързам да пиша изобщо не гледам къде какво е неправилно или правописни грешки ... Така че ходи си легни недей ми търси кусури ! Ааа и 2-ро Работя ... Оператор съм на ЦПУ система ако изобщо си имаш и хабер ! Тук не гледам как пиша а гледах бързи и ясни отговори ! Защото проблема които става не шега работа.. Ако не си ме разбрал , лошо...

Не не моля ви се аз много добре разбирам защо държавата е на този хал операторе.

Аз лично ако не вдявам от нещо си викам специалист и питам а от това къде разбирам си вадя пари да му платя. Много е елементарно.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.)Тръбите между камината и кухнята трябва да са минимум 20.

2.)Между кухнята и спалнята - 18, и чак накрая за деТСката - могат да са 16.

3.)Тръбата до разширителния съд трябва да бъде директно поведена от камината, а не да е отклонение от друга.

Идеалният вариант е този :

Публикувано изображение

при който излизащата топла вода ти се разпределя от колектор-разпределител :

Публикувано изображение

и от всяка дупка ти излиза водата към отделния радиатор и разширителния съд.Тогава може да се позволи ф16 на всички тръби, защото помпата ще смогва.

В момента вие я товарите неимоверно заради хидравличното съпротивление, а заради лошо поставения и изработен разширителен съд - не можете да си обезвъздушите системата.

Шумът ви е най-малкия проблем, повярвайте ми.

аз лично бих се притеснявал въобще да легна и да спя в къща с подобно изработена система.

Вашето изпълнение в момента е глупост невиждана.

Отново казвам :

Добре пич разбирам те , но само не мога да разбера ЗАЩО ПРЕДИ НЯМАШЕ проблем с тази инсталация .. Като и камината която е била беше и по силна на КW , и чугунени радиатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахахаха а така баце, пцувай сички и дай газ на камината да се стоплиш  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не моля ви се аз много добре разбирам защо държавата е на този хал операторе.

Аз лично ако не вдявам от нещо си викам специалист и питам а от това къде разбирам си вадя пари да му платя. Много е елементарно.

ДОБРЕ ВЕ ПИЧ  СПРИ ДА ФЛООДВАШ КЪДЕТО ТИ НЕ МЯСТОТО !!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Тцтц Навсякъде има такива досадници и т.н(Умни , богати , пишат говорят без грешка) Ходи си легни.....  Дай му парата и готово , научи се на нещо . Плащаш и готово , браво велик си .....

Редактирано от КрасимирПетковПетков (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"На човек насила можеш да му вземеш,но насила не можеш да му дадеш."   След като не приемате съвети защо задавате въпроси.

Например: спира тока ,а камината гори -> водата в нея  завира -> трябва да изхвърля вода и пара през дългата тънка тръба до разширителния съд -> хидравлични удари ->възможна деформация или спукване на водната риза .

С познанията които имате като оператор на машина с ЦПУ колко дълго смятате че можете да работите например като сапьор . Човек трябва да има достатъчно знания за да взема правилни решения.

Редактирано от kashchey (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай му парата и готово , научи се на нещо . Плащаш и готово , браво велик си .....

Последен спам споко.

Ама чак на мен никой не ми дава парата това да ти е ясно !

В интерес на истината (макар че хич няма да позвучи скромно) няма лошо да искаш да си го направиш сам и да се научиш. Аз лично без да съм учил за строителство под мой инженерски контрол съм направил къща 300 кв.м закрита площ със басеин над гаража 50т. само водна маса от място което беше една неравна дупка.Ел.инсталации, води, канали, арматурен план,куфраж, дизайн .... аве всичко сам и само заради това че един "инженер" ми каза че не мога да я направя. Няма и няма да съществува ремонт в дома за които да не мога да се справя сам. Отделно по ремонти на коли съм експерт и на всичко отгоре не си изкарвам парите с това, тоест явно и от други работи разбирам операторе. Кажи ми какво още ми трябва да уча и да го почвам. Като дете съм изчел куп техническа литература от библиотеката на баща ми (доцент някакъв си ). Е училището не ме влечеше и учебниците не ги гледах много но за мен няма невъзможни технически работи.Ама поне се старая и да не правя граматични грешки на третокласник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек (разбирач) идва и огледа системата отвсякъде , и каза че всичко добре е направено и този шум, в камината и помпата е САМО ЕДИН ВЪЗДУХ ! Каза да правя по 2 3 4 пъти на ден (40 - 50 градуса като е камината и да спра помпата и да отварям  обезвъздушителят и) И всичко щяло да изчезне ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...