Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Какво ще обезвъждушаваш на помпата? Тя е най-ниската точка на системата.

Май пак си случил на "майстор" ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре пич разбирам те , но само не мога да разбера ЗАЩО ПРЕДИ НЯМАШЕ проблем с тази инсталация .. Като и камината която е била беше и по силна на КW , и чугунени радиатори.

Проблема ти е ,че пълниш инсталацията погрешно,прокай един маркуч от банята и го свържи между печката и помпата .Отвори обезвъздушителите на радиаторите и така напълни инсталацията.Колегата Trichocephalus правилно е посочил , че трябва да имаш колектор разпределител м/у кухнята и другите два радиатора,но за сега тробвай варианта който ти казах, имах същия проблем, остава въздух в инсталацията и затова имаш този проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

още една теория --- Както balki65 каза трябва ти колектор ,иначе помпата не може да избута водата лесно( коефициента на ефективност намалява) ,което според мене води до това ,че не може да избута въздуха по тръбите ,като хората.Въздуха стои най-горе ! А тръбите ти ,както виждам са (MADE IN GIPSYLAND) супер на ниво и нищо чудно да се задържа въздух в по-високата точка на тръбата.

друга пародия,пардон теория --- Радиаторите ти дали са на ниво? Въздух в всеки радиатор прави проблем.(невярвам и те да са криви ама,нали ... теория)

друго ---  Не вярвам да е и това ,ама не е лошо да се спомене. Всеки радиатор и котел има максимална допустима скорост на водата ,която може да поеме. Пример: котел допустима скорост = 0.86 метра/секунда , и ако е повече ,шуми .  С радиаторите същата пародия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи пичове , това правя което ми каза майстора . И Вече 3 дни подред , правя към 70 80 градуса на камината иии (Между 5о до 60 има шум в камината) После всичко изчезва и работи страхотно . Но обаче сега първия радиатор е студен в долния десен ъгъл . Все едно въздуха от камината отиде в 1-вия радиатор . Всички радиатори са с лек наклон и по високата им част е от към обезвъздушители те и.

Разбирам ви , че инсталацията не както трябва . Но е правена много отдавна , и е правената от баща ми . И майстора каза че не направената както трябва , но не и грешно . Просто на днешно време ги правят съвсем много по добре и по различно . 

Редактирано от КрасимирПетковПетков (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи пичове , това правя което ми каза майстора . И Вече 3 дни подред , правя към 70 80 градуса на камината иии (Между 5о до 60 има шум в камината) После всичко изчезва и работи страхотно . Но обаче сега първия радиатор е студен в долния десен ъгъл . Все едно въздуха от камината отиде в 1-вия радиатор . Всички радиатори са с лек наклон и по високата им част е от към обезвъздушители те и.

Разбирам ви , че инсталацията не както трябва . Но е правена много отдавна , и е правената от баща ми . И майстора каза че не направената както трябва , но не и грешно . Просто на днешно време ги правят съвсем много по добре и по различно . 

Еми то попринцип е нормално долната част на радиатора да е по студеничка от горната,тей като студената вода (стандартна разлика от 15/20 градуса) отива в долната част.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започвам да се съмнявам в помпата че създава въздух , вече над 5 6 дни по 70,75 градуса правя , Обикалям радиатори , обезвъздушавам  , и още и още излиза и от авт.Обезвъ. излиза  много...... Намислил съм да взема др. помпа да прикача и да сложа ...

40 до 50 градуса камината издава звук , след 50 градуса помпата почва да шуми (с доста не приятен звук) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

даммммм, помпата си е вид компресор...прави си бая въздух  :D тотал разход:-1 помпа: 140 бг лв;- едно преправяне с нужните за системата елементи : 100 бг лв заедно с работа;~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~.....а още не е дошла истинската зима  ;) ...като дойде, помпата при тва положение че праи още повече въздух и никво топло  :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започвам да се съмнявам в помпата че създава въздух , вече над 5 6 дни по 70,75 градуса правя , Обикалям радиатори , обезвъздушавам  , и още и още излиза и от авт.Обезвъ. излиза  много...... Намислил съм да взема др. помпа да прикача и да сложа ...

40 до 50 градуса камината издава звук , след 50 градуса помпата почва да шуми (с доста не приятен звук) 

Помпата има ли степени за увеличаване и намаляване на оборотите, ако има я сложи на най ниската. Според мен  напълни инсталацията от мястото за изпразване на същата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш проблеми не се притеснявай системата ти е отворена те няма да гръмне ;) . Смятам че помпата е 25-40 3 степенна. Пусни помпата на най бавна степен (ще я усетиш по шума) Внимателно и леко наклони камината напред за да излезе въздуха от автоматичния обезвъздушител. Пусни помпата на 3-та степен изчакай минута две и пак я върни на 1-ва степен. След което пак наклони камината напред. Принципно камините стандарт 3 са доста добре направени от към водната риза, не трябва да задържа въздух. Но явно твоята явно има проблем, но не е болка за умиране. Нивелирана ли е камината ? За тръбите няма да говоря остави си помпата на 1-ва степен и няма да имаш проблеми с хидравлично съпротивление. Разширителя 10 литров ли е, но и да не е няма проблем с него просто имаш проблем с изкарването на въздуха от камината.

п.п. Аз се учих на моята инсталация, и камината си ври при рязко повишаване на температурата. Но си работи от 7 години и си спя спокойно и на топло :D

Редактирано от Илхан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
....

1. Смени коляното между помпата и връщащата вода с 3/4 цол. Сега е 1/2 цол. А най добре ще е без коляното...

2. Сложи подложка 5-10мм под задната част на камината (да се наклони напред).

3. Разглоби горната система от нипели и тройници и я направи като на рисунката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Смени коляното между помпата и връщащата вода с 3/4 цол. Сега е 1/2 цол. А най добре ще е без коляното...

2. Сложи подложка 5-10мм под задната част на камината (да се наклони напред).

3. Разглоби горната система от нипели и тройници и я направи като на рисунката

Да така е по правилно, мисля за, при спиране на тока ,че трябва да има един кран на ТВ с тръба до казанчето,при спиране на тока просто да отвори крана, за да се разжирява водата.Тръбите са с малък диаметър и водата мн трудно ще се измества,или се прави байпас между ТВ и СВ, като за СВ се свързва между печката и помпата, но с тръби поне 1 цол. И според мен автора пълни инсталацията с вода погрешно, вместо от крана за източване,който е на най ниското място, а от казанчето

Редактирано от balki65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Балки, при спиране на тока у България ползваме UPS задължително  ;) ....освен, ако системата не е гравитачна.....ма тва е друга бира  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Балки, при спиране на тока у България ползваме UPS задължително  ;) ....освен, ако системата не е гравитачна.....ма тва е друга бира  ;)

Не го видях на снимките, затова исках да предупредя автора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помпата е на 2 степени, пробвах и на двете но сега ще пробвам и това с повдигането на камината.. защото системата отново е пълна с въздух, дори сега се чува как минава по тръбите и от радиаторите първо 5 6 секунди излиза въздух чак тогава тръгва вода

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново и тази година отново проблем , с по голяма помпа съм wilo на 4 степени и като запаля камината , след 30градуса ТРАКА(ПРИ КЛОПВА) и шуми. Обезвъздуших радиатори , помпата спрях и отворих да изкарам въздуха и от нея. Възможно ли е да влезнало нещо в помпата. Или да сменя Автоматичния обезвъздушител , отзад на камината? Защото се прецака и не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, КрасимирПетковПетков написа:

Здравейте отново и тази година отново проблем , с по голяма помпа съм wilo на 4 степени и като запаля камината , след 30градуса ТРАКА(ПРИ КЛОПВА) и шуми. Обезвъздуших радиатори , помпата спрях и отворих да изкарам въздуха и от нея. Възможно ли е да влезнало нещо в помпата. Или да сменя Автоматичния обезвъздушител , отзад на камината? Защото се прецака и не работи.

Има въздух, смени го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакам майстора ,защото явно помпата не е добре. 2дни работи на 1ва степен без да съм палил камината , и помпата като я пипнах пареше много.... сега съм я оставил нс 3та степен , и е студена ... но ме притеснява че съм на работа и да не е да зацикли нещо и дс стане няков беля ! Има ли възможност да се СТОПИ помпата и да тръгне вода навсякъде???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ,как да се стопи помпата, има вода в нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя работи 2 дни на 1ва степен и явно не е работила добре и беше ама много топла. И сега се опасявам като е на 3та степен и ако нещо пак зацикли и да не е да се загрее до такава степен че да се стопи самата помпа и да стане беля докато съм на работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Anita Hristova Trifonova
      ВСИЧКО Е ЛЪЖА, ДОКУМЕНТИТЕ ГОВОРЯТ ТОЧНО ОБРАТНОТО НА ТОВА, КОЕТО СЕ ГОВОРИ В КЛИПА! НОРВЕЖЦИТЕ ВЕЧЕ ВЗЕХА НАШИ ДЕЦА, А 2010 ЩЕ Е НОН СТОП, ЗАЩОТО НАРОДА ОБЕДНЯВА!
      Бойко Борисов: Борисов: Няма да се отнемат деца и да се дават на двойки от третия род
    • от мен
      Ако бях... Дядо Коледа, щях да донеса подаръци само на непослушните деца тази година.
    • от neseizpolzva
      Търся Порше Панамера под наем но не мога да намеря нещо. Попаднах само на това. Колата ще трябва за един ден (искам да зарадвам едно момиче). Максималния бюджет ще е 820лв. И не темата не е fake. 
    • от MemeHunter
      Здравейте, търся програма с която мога да махна всички тагове от много файлове. Става дума за песни и v3 тагове (не съм сигурен че се казват така) - като заглавие,група,година. Този проблем го направи Winamp като му дадох сам да разпознае песните и му дадох за тези които не е сигурен също да ги приложи. Та на кратко искам да премахна всичката информация за песните и да остане самия файл само
    • от Лиляна Благоева Андреева
      ВЕЧЕ НЕ ВЯРВАМ

Вече не вярвам в спонтанното народно недоволство, в неформалното създаване на неформални дружества и движения, в народния гений и в народната медицина!
      Вече две години не мога да събера трима привърженици на идеята ми за справедливо битие в календарни градове!
      Вече е явно, че всички “будни” граждани са подставени лица, клакьори и мажоретки на властимеещите касти!

Затова “Мисията е невъзможна” на тази планета!А наближават датите, които са последен предупредителен звънец на природата към земните жители да се съберат в календарни градове с цел контрол над броя на човешката популация и нейната консумация на природни ресурси!

10 . 11 . 12 = 10 ноември 2012 година – подписване на световен мирен пакт за мораториум на дейността на всички светски и религиозни власти и световен договор за човечно човешко битие в календарни градове!

Тази дата е код, ключ, райбер, в който са закодирани основните параметри на града на човешкия род, отреден му от природата за негово убежище!

10 . 11 квадрата . 12 кв.км = 1 320 кв.км

Цялата площ на града е 1 320 кв.км + 21 кв.км = 1 341 кв.км

Това е код за датата за завършване на първия етап от строителството на календарни градове:

2012 година (12-та) + 21 години = 2033 година – тогава в целия свят трябва да са построени 21 000 блока на календарните градове (а не нови блокове в Козлодуй или Белене)!

Защо в Белене и защо атомна централа? Това е религиозен ритуал на шаманите на тайната доктрина!

БеЛ = 43 кв.км – площ на един блок от календарния кадастър на календарните градове, който е за една календарна година (оттук идва и Белене)

Бе = 4 = Берил – хим.ел. №4
      Л = 3 = Литий – хим.ел. №3

Хора бдете!
      Човечни станете!
      Календарните градове подкрепете!

Инж. Лиляна Благоева Андреева
  • Дарение

• Добави ново...