Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Добра вечер на всички!

Дойде време и аз да се възползвам от съветите ви, тъй като знаете и можете, а апаратите с две сим карти не са ми познати.

Тъй като ходя с намколкоси апарата вече, замислих се да оптимизирам тези, които ми позволяват и да взема един апарат с две сим карти.

Нещата на които държа са следните:

- Основно държа на издръжлива батерия (колкото това да е относително);

- Големина на дисплея - около 4,5 инча, но да не се разпростираме много нагоре или надолу;

- И двата модула на сим картите да са активни - тоест когато ме търсят на карта 2, докато говоря на карта 1 (и обратно) да ми индикира и търсещия да чува, че разговарям, а не че съм с изключен телефон или извън обхват;

- Ще ползвам имейли и интернет, но не като основен апарат;

- Бюджет - до 500 лева.

Споделям още, че като основен апарат ползвам iPhone 5S, който основните функции изпълнява перфектно.

Тоест затова не търся нещо във високия ценови диапазон.

Не робувам на марки, както и държа на нормална покупка, която не ми дава 20 лева ценово предимство - по-важни са ми качеството и доброто гаранционно обслужване, от ниската цена.

Ако се сетя още нещо ще допълня.

Благодаря на всеки, който предложи даден модел, пък било той и не този, на който ще се спра.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почитаеми algor,предлагам ви Samsung Galaxy S Duos S7562,цена около 300 лв.Дисплей-4" .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един приятел тук има Samsung Galaxy Ace Duos и е много доволен от него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почитаеми algor,предлагам ви Samsung Galaxy S Duos S7562,цена около 300 лв.Дисплей-4" .

Благодаря за предложението, но имам въпрос: лични наблюдения върху този апарат имате ли?

Ще обясня защо питам: в последния месец 4 човека в моя офис и още 2-3 мои приятели ми се оплакаха от Самсунг (едната пострадала е Мадона), че след последния ъпдейт апарата е станал невероятна боза: бързо падаща батерия, неработещи приложения, нотификации в дадени приложения, които не отговарят на истината и не могат да се махнат по никакъв начин и т.н.

Специално Самсунг С4 мини Мадона го зареждаше по 4 пъти на ден при абсолютно минимална употреба и това съм видял с очите си.

Питам тези неща, защото ако и в този модел ги има тези софтуерни проблеми, определено ще загърбя Самсунг като марка, която бих ползвал.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И от мен един, с който имах възможноста да се позанимая - съвсем нов, в магазина - HTS Desire 500 Dual Sim  . Около 430 лева свободно.

С абонаментен план- погледни във Виваком. Успех ти желая! На мен много ми хареса работата му. 

4,3 инча, батерия 1800 милиампера. Звука беше много добър и ясен, работата с менютата  предоволно бързи за процесора му. Игри не играя и не съм го пробвал.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от мен един, с който имах възможноста да се позанимая - съвсем нов, в магазина - HTS Desire 500 Dual Sim  . Около 430 лева свободно.

с абонаментен план- погледни във Виваком. Успех ти желая! На мен много ми хареса работата му. 

Този определено има един голям плюс от мен, тъй като го гледах днес и си поиграх с него в магазина.

Имаш ли идея как се държи батерията му?

Като параметри я виждам, но питам в бойни условия как е, ако знаеш.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този определено има един голям плюс от мен, тъй като го гледах днес и си поиграх с него в магазина.

Поздрави!

такъв съм виждал в полеви условия , но само с едната карта - изпозлваше го жена и батерията и държеше по два-три дни, при положение, че постоянно пребиваваше в нета.

p.s. вивком имат добри оферти за него

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

такъв съм виждал в полеви условия , но само с едната карта - изпозлваше го жена и батерията и държеше по два-три дни, при положение, че постоянно пребиваваше в нета.

p.s. вивком имат добри оферти за него

Знам, да.

С план 5 лева за една година на фирмения акаунт ми идва на 400 лева чисто всичко - и апарата и сумарно парите за таксата за годината.

Двата модула активни, обаче, определено ще дърпат повече батерия си мисля...

Фаворит имаме за момента - да видим други предложения.  :)

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От около месец и половина съм с Samsung Galaxy Core Duos. Мога да напиша само положителни неща за него. 3-тото презареждане го направих след 9д 20ч работа, и батерията имаше още 14% заряд  :) . Дисплеят е 4.3", не е IPS, но се вижда добре, и има хубави цветове. Сложих му и последния официален ъпдейт, не усещам да има някаква промяна.

Единствено не съм пробвал работа с две SIM карти.

Като го купувах, се колебаех между него и Desire 500. Менюто на HTC-то ми се стори доста объркано, и реших, че не си заслужава да давам 100-ина лева повече само за 4-ядрен процесор, при положение, че няма да го товаря толкова.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Поздрави!

Ще ти напиша няколко думи от мои наблюдения за тези смартфони! При положение че ползваш WI-FI само и не "разцъкваш " игри, както правят дечурлигата, независим от големият екран, почти съм убеден, че няма да имаш проблем с батерията в продължение на 2,3,4 дни. Изключваш всички обновления на ненужните за теб приложения и си оставяш само най важните. Направил съм го на моя Сони и спокойно изкарвам 4 дни.Говоря ти реално и смятам, че ми вярваш. За този нямам чак такива наблюдения, но повярвай, че доста се занимах с него и по нищо не личи, че ще е проблемен.Много добре се вижда всичко на дисплея, прилични снимки със фотоапарата/аз тази функция никога не я ползвам/ защото за тази цел си има фотоапарати.Почти съм уверен, че до 2 седмици ще си взема същият модел, независимо че съм привърженик на Сони.Най голямото впечатление е това - бързината с която се отварят менютата и програмите.Като дизаин, мисля че и на теб ще ти хареса. Още веднаж - говоря за Desire 500 Dual Sim, а не за модел 300. За час и половина "игра с" с него, батерията падна само на 20% по приложения, сайтове и слушане на радио и мултимедийният му плеар. Не правя реклама. За парите си е добър, даже повече от добър. С абонаментен план ще го взема на  цена 11.90 към Виваком. Има и добри оферти към оператора. Лично мнение е това.

Ryde Boy също е посочил много добър телефон, но за съжаление бройките в Търново са изчерпани. От много колебания преди 2 месеца не го взех, затова ще е HTC - то.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От около месец и половина съм с Samsung Galaxy Core Duos. Мога да напиша само положителни неща за него. 3-тото презареждане го направих след 9д 20ч работа, и батерията имаше още 14% заряд  :) . Дисплеят е 4.3", не е IPS, но се вижда добре, и има хубави цветове. Сложих му и последния официален ъпдейт, не усещам да има някаква промяна.

Единствено не съм пробвал работа с две SIM карти.

Като го купувах, се колебаех между него и Desire 500. Менюто на HTC-то ми се стори доста объркано, и реших, че не си заслужава да давам 100-ина лева повече само за 4-ядрен процесор, при положение, че няма да го товаря толкова.

Благодаря и на теб!

Сега ще разгледам предложения от теб модел.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох до сега темите за Samsung Galaxy Core Duos в Андроид форума и честно да си кажа доста проблемчета са описани и са им търсени решения.

Този модел за сега ще мине на изчакване.

Благодаря ти още веднъж!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Prestigio MultiPhone 5044 DUO и Samsung Galaxy Grand Duos (GT-i9082) И двата телефона съм ги ползвал, на престижо 5044 дисплея е много-ярък и тънък (OGS) добра IPS матрица, добър ъгъл на виждане и на слънце на максимална яркост всичко се вижда.Самсунга и той е добър, но резолюцията на дисплея е малка а и се забелязва заради големия екран, процесора е приличен а софтуера е невероятен. Единствения недостатък и на двата телефона са, че са 5 инча.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за предложението и доколкото разбирам това е блутуд устройство, което през твоя апарат ползваш втора сим карта, нали?!?!

Prestigio MultiPhone 5044 DUO и Samsung Galaxy Grand Duos (GT-i9082) И двата телефона съм ги ползвал, на престижо 5044 дисплея е много-ярък и тънък (OGS) добра IPS матрица, добър ъгъл на виждане и на слънце на максимална яркост всичко се вижда.Самсунга и той е добър, но резолюцията на дисплея е малка а и се забелязва заради големия екран, процесора е приличен а софтуера е невероятен. Единствения недостатък и на двата телефона са, че са 5 инча.

Благодаря и на теб!

Определено Самсунга го забравяме - ползвал съм го 2 месеца преди, а сега около мен 2-ма души не могат да направят по един нормален разговор, благодарение на простотиите с ъпдейтите.

И на новия софт и на върнат стар - няма значение.

Апарата работи нормално 2-3 дни след нова инсталация и на 4-тия отива на кино.

Сега ще разгледам другото предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има и с 5 сим карти.има и адаптори с лентов кабел с вградени чипове с гнезда за 5 карти,с условие андроид или айфон.кабела с 5 сим се навива отзад,зад батерията,сваля се оригиналния заден капак и се слага нов по-изпъкнал с2-3мм,така че да се отвори място за многото сим-карти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има и с 5 сим карти.има и адаптори с лентов кабел с вградени чипове с гнезда за 5 карти,с условие андроид или айфон.кабела с 5 сим се навива отзад,зад батерията,сваля се оригиналния заден капак и се слага нов по-изпъкнал с2-3мм,така че да се отвори място за многото сим-карти

Ти ползвал ли си такова чудо?

И мани това с 5-те карти - говорим за 1 или макс 2 допълнително към Айфона.

Едит: някой има ли лични впечатления от марката ZOPO?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах възможност да работя със 

ZOPO ZP500 Dual Sim 

Като цяло се държеше доста добре и имаше поддършка и на двете карти едновременно ... 

Нямаше никакви проблеми ... играех си всякакви игрички и ползвах всякакви приложения без проблем  ... батерията беше 1300 MAh но държеше изненадващо дълго време ... 

Ето едно ревю ЦЪК  ... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение и от мен - Gigabyte GSmart Maya M1 Quad v2

Благодаря за предложението!

Имал ли си личен досег с този апарат?

Батерията ме притеснява, честно казано.

Аз имах възможност да работя със 

ZOPO ZP500 Dual Sim 

Като цяло се държеше доста добре и имаше поддършка и на двете карти едновременно ... 

Нямаше никакви проблеми ... играех си всякакви игрички и ползвах всякакви приложения без проблем  ... батерията беше 1300 MAh но държеше изненадващо дълго време ... 

Ето едно ревю ЦЪК  ... 

Ще го видя след малко, мерси и на теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох до сега темите за Samsung Galaxy Core Duos в Андроид форума и честно да си кажа доста проблемчета са описани и са им търсени решения.

Този модел за сега ще мине на изчакване.

Аз също следя раздела за Galaxy Core в androidbg, и мисля, че проблемите, описани там, са повече по вина на работещите с телефона.

Но - решението е твое :) . Успех с избора.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също следя раздела за Galaxy Core в androidbg, и мисля, че проблемите, описани там, са повече по вина на работещите с телефона.

Но - решението е твое :) . Успех с избора.

Аз заради това съм написал в мнението си "За сега", което не изключва нищо.  :)

Много се замислям за ZOPO ZP980 1GB RAM 32GB 5 INCH FULL HD 13 MP CAMERA MT6589 ANDROID SMARTPHONE.

Лошото е, че никой познат или от пишещите тук не се е докосвал до този модел.

Близък човек от 3 месеца ползва Oppo find 5 и съотношението цена-качество е перфектно.

Тук също ми се виждат добре нещата, а като цена няма да надхвърли много границата.

И 5-те инча дисплей ако преглътна, направо съм готов за скок, баси.

HTC Desire 600 също загледах с интерес...

Днес в Техномаркет си поиграх доволно с Prestigio MultiPhone 5044 DUO - откъм бързина, качество на дисплея, приложения и т.н. всичко е наред (големия плюс му е тежестта - само 130 грама с батерията), но звука му е адски тих при усилен максимално възможен вариант.

Нямаше и видео и снимки с висока резолюция в него, за да видя дисплея в действие и ако не беше звука може би щях да го взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.