Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ползвам MS Office 2010 и Windows 8 .

Публикувано изображение

Обаче искам да променя десетичния знак при писане на цифри в Exel - с цифровата клавиатура пише запетайки, a искам да пише точка. Във всички други случаи, освен при писане с Exel, пише точки, само при таблиците пише запетайки. Ако някой знае може ли и как да променя на точка, нека сподели. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам MS Office 2010 и Windows 8 .

Публикувано изображение

Обаче искам да променя десетичния знак при писане на цифри в Exel - с цифровата клавиатура пише запетайки, a искам да пише точка. Във всички други случаи, освен при писане с Exel, пише точки, само при таблиците пише запетайки. Ако някой знае може ли и как да променя на точка, нека сподели. Благодаря предварително.

Това обикновено се прави от локализацията на операционната система

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем, но на каква локализация трябва да се смени

Можете просто да смените знака за десетична точка на точка (в България този разделител е запетая) Или да смените локализацията на английска, американска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уха, стана! Оттук! И аз уж мислех, че тая настройка трябва да се пипне, но ме заблуди това, че при други случаи точката си беше точка, само в ексела не:

Публикувано изображениеUploaded with ImageShack.us

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уха, стана! Оттук! И аз уж мислех, че тая настройка трябва да се пипне, но ме заблуди това, че при други случаи точката си беше точка, само в ексела не:

Разбира се че ще стане, но имай предвид че това поомазва локализацията и в някои случаи може да предизвика проблем. Например когато се отварят документи с източник от страна, ползваща точка за десетичен разделител

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че ще стане, но имай предвид че това поомазва локализацията и в някои случаи може да предизвика проблем. Например когато се отварят документи с източник от страна, ползваща точка за десетичен разделител

Ще внимавам за проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Според мен това е по-правилният начин - така няма да се пипа локализацията и клавиатурата, а ще се настрои само Excel. На картинката е показано със запетайка, но смятам, че ще стане, ако се въведе точка.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.