Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Бих искал да ми помогнете в избора на конфигурация.

Изискванията ми са:

1.Качество

2.Интел конфигурация (тъй като компютъра ще се ползва от сляп човек и конфигурация на интел ще бъде по-добрият избор).

3.Добра звукова карта(Например Realtek мисля, че е добър избор)

Компютъра няма да се използва за тежки приложения, защото е разбираемо предвид потребителя(поща, офис пакет, интернет).

Не държа да има друго специално нещо. Просто компонентите да са с добро мнение на пазара т.е. да са качествени.

ПП: Вградена видеокарта също би била достатъчна като избор. Не държа също така и голямо дисково пространство.

Редактирано от k19_russia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв софтуеър за синтизиране на реч ,ще се ползва?

Това мисля е най-важната част от съставянето на конфигурацията и се надявам колегите които имат необходимите познания да се включат с един профисионален съвет и да се даде максимално доброто предложение на човек в неравностойно положение!

Аз бих помогнал в изграждането на компонентите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B85M PRO4 /BULK I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 2X4G DDR3 1600 A-DATA 1.5T SG  SATA 6G 64M 7200 Обща стойност - 682.58 лв. с ДДСКоличка.+ Кутия Floston Genesis ATX, Midi Tower, без захранващ блок, Черна и Захранващ блок Cooler Master GX Bronze, 550W.Общо: 813,81 лв., като захранването и кутията са от ем*г с безплатна доставка.

Редактирано от Twingo™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв софтуеър за синтизиране на реч ,ще се ползва?

Това мисля е най-важната част от съставянето на конфигурацията и се надявам колегите които имат необходимите познания да се включат с един профисионален съвет и да се даде максимално доброто предложение на човек в неравностойно положение!

Аз бих помогнал в изграждането на компонентите!

Ще се ползва основно jaws 14 може и 13. Синтезатор SpeeachLab

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M /1150

I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX

4GB DDR3 1600 A-DATA

Toshiba 500GB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3.0

Cooler Master GX Bronze, 550W

Floston EXCORDO

Общо 590лв.

Напълно достатъчна за целите, все пак не е много оферта да бъде запълнен бюджета като може да бъде предназначен за друго!

Дъното е с прилично аудио като за вградено такова, процесора е добро вградено видео и добра производителност!

Ако имате нужда от по-голям хард то за 20лв. отгоре може да се вземе 1Тб - та това го оставям Вие да си прецените.

Захранването е в много запас за такъв тип система , дори и за геймарски системи с топ процесори и видео карти е пре достатъчно. Тока цената е определяща ,все пак за 20лв. по-малко може да вземете захранване което също ще върши идеална работа , но ще е с по-ниско качество и гаранция значително по-малка от това което е  с 5г. гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системни изисквания

[*]Операционна система: Windows 98/2000/XP;

[*]Процесор: Pentium или съвместим, работещ на над 266 MHz;

[*]Памет: над 64 MB RAM и 200 MB свободно дисково пространство.

Всяка съвременна конфигурация ще свърши работа. Нито има нужда от 4 ядра, нито от 8GB RAM, нито от голям харда.

Моето предложение е да вземеш маркова машина от HP, Dell, Fujitsu или подобна. Намират се съвременни платформи за окол 600-700лв. с ДДС, а качеството и поддръжката са на много по-високо ниво от асемблиран компютър. Например Dell Vostro 270.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка съвременна конфигурация ще свърши работа. Нито има нужда от 4 ядра, нито от 8GB RAM, нито от голям харда.

Моето предложение е да вземеш маркова машина от HP, Dell, Fujitsu или подобна. Намират се съвременни платформи за окол 600-700лв. с ДДС, а качеството и поддръжката са на много по-високо ниво от асемблиран компютър. Например Dell Vostro 270.

Аз нямам нищо против готовите конфигурации на големите имена, но защо по форумите не ги предпочитат? Аз затова съм се бях ориентирал към сглобяване на компютър.

ASROCK H81M /1150

I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX

4GB DDR3 1600 A-DATA

Toshiba 500GB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3.0

Cooler Master GX Bronze, 550W

Floston EXCORDO

Общо 590лв.

Напълно достатъчна за целите, все пак не е много оферта да бъде запълнен бюджета като може да бъде предназначен за друго!

Дъното е с прилично аудио като за вградено такова, процесора е добро вградено видео и добра производителност!

Ако имате нужда от по-голям хард то за 20лв. отгоре може да се вземе 1Тб - та това го оставям Вие да си прецените.

Захранването е в много запас за такъв тип система , дори и за геймарски системи с топ процесори и видео карти е пре достатъчно. Тока цената е определяща ,все пак за 20лв. по-малко може да вземете захранване което също ще върши идеална работа , но ще е с по-ниско качество и гаранция значително по-малка от това което е  с 5г. гаранция.

Благодаря за предложението! Плюс още едно ДВД и ще бъде завършен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо против готовите конфигурации на големите имена, но защо по форумите не ги предпочитат? Аз затова съм се бях ориентирал към сглобяване на компютър.

Благодаря за предложението! Плюс още едно ДВД и ще бъде завършен

По-форумите масово се пита за конфигурации предназначени за игри , а една такава от марков производителен е доста по-скъпа.При другите варианти за мултимедийно пц, пак цената се оказва главния фактор марковите системи да бъдат избягвани. Освен че няма и голям избор на такива маркови системи то-при евентуален проблем след гаранциония период,  доста по-трудно се намират части.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото при асемблиран получаваш по-мощен хардуер за същата цена. Обикновено като българи гледаме да не се минем и да купим най-мощното, което можем да си позволим. Естествено поддръжката и гаранцията не са на същото ниво, но за домашна машина може да се преглътне. Другия въпрос е, че една асемблирана система предлага и допълнителни глезотии като възможност за овърклок, избор на точно определени компоненти според конкретните нужди, масово става въпрос за игри, където е много важна видеокартата, а обикновено в готовите маркови машини тя изобщо липсва или е крайно неподходяща за гейминг. Иначе за офис машина или в случая за Интернет определено препоръчвам марков компютър.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.