Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам лаптоп SAMSUNG с инсталиран windows 7 от край време.Вчера при опит за стартирането се появи син екран още по времето на зареждането на ОСПомислих си, че не е голям проблем и с преинсталиране ще се оправи, но когато пробвах да го преинсталирам, още в началото пак при екрана starting windows даде същия син екран.Моля Ви не разбирам много от компютри, помогнете от къде да започна.Ето снимка на екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка на екрана.

Все още няма такава.На нея ще е отговора на въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми се появява същия "син екран", но се получава само в Google Chrome и то често, в IE този проблем го няма. Съмненията ми са, че този проблем запона след като синът ми вчера е приел за истина банерче от типа "вие спечелихте iPhone" и незнам какво точно е направил преди да ме извика да видя за какво става въпрос и преди да му обясня, че това не е истина. Деинсталирах и наново инсталирах Google Chrome, но това не реши проблема. И аз съм с Windows 7 (който за мен е все още нов).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз обаче не мога да стартирам ОС дори да я преинсталирам.моля помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможен е варианта и за автоматично възвръщане на фабричните настройки на BIOS, което пък може да се е случило при токов удар през нощта да речем. Въпроса е да се влезе в BIOS  и да се потърси опцията за това в какъв режим работи HDD. Това обикновено се намира в Advanced таба, при което се търси в какъв режим е "AHCI Mode" или нещо подобно.

Редактирано от gs3400 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествах с мемтест86 няколко пъти в момента даже пак върти и няма проблем.Режима на HDD беше AHCI на manual, пробвах във всякакъв режим, но пак дава синия екран на същото място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Safe Mode зарежда ли или вече сте форматирали дяла в опит за преинсталация?

Ако не те форматирали пробвайте в Safe Mode или Last Good Know Configuration.

Друга възможност е да тествате хардиска за проблеми през инсталационния диск на Windows => repair your computer => и там вече избирате последното меню (Command prompt) и използвайте командата => chkdsk c: /x /f /r => натиснете Enter и изчакайте да приключи. Друга възможност е да се сканира с HDD Regenerator.

Не споменахте и как пробвахте да преинсталирате? С изтриване на дяла и повторното му създаване или директно върху старата инсталация? Ако е по-първия начин то има голяма верояност проблема да е хардуерен, защото един формат би изключил до голяма степен проблем с драйвъри или зловреден софтуер.

Пак от Repair My Computer => Command Prompt можете да опитате командите:

bootrec /fixboot

bootrec /fixMbr

(само че ако имате скрит дял от който да възстановите системата до фабричните настройки - Factory Reset - то тогава не опитвайте командите, защото вероятността да загубите достъпа до Recovery дяла е доста голяма).

За финал можете да опитате с друг релийз на Windows или дори LiveCD с Линукс. Ако с Linux няма проблеми - тогава отворете инсталационната директория на Windows през Линукса (ако не сте форматирали дяла вече) и се опитайте да прикачите файловете от папката (пътя би трябвало да изглежда по-този начин) - mntsda1windowsminidump

Ако нищо не помогне пробвайте да направите резет на настройките на БИОС-а "Load Optimized Defaults" или "Load Fail-Safe Defaults" (не забравяйте после пак да нагласите CD-то да е първото буутващо устройство). Може да пробвате да смените режима на хардиска на IDE, защото от IDE => AHCI иска драйвъри и ако няма такива води до BSOD, но в обратния случай от AHCI => IDE го няма този проблем..

АКо нищо не помага тогава сте за сервиз...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.