Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Привет. Когато пусна лаптопа след 10 секунди ми изписва BOOTMGR is missing , press ctrl+alt+del to restart . малко преди това се чува някакво престъргване от дясно , може би от хард диска или cd rom-а . Някакви съвети ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да , виждам го .

В нета има много клипчета и изписано.

Това е на испански. Мога и да ти го преведа но мисля че няма нужда.

http://www.youtube.com/watch?v=DJCcX92Q9f0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нета има много клипчета и изписано.

Това е на испански. Мога и да ти го преведа но мисля че няма нужда.

http://www.youtube.com/watch?v=DJCcX92Q9f0

okay , но като вляза в cmd и ми забива или се рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

okay , но като вляза в cmd и ми забива или се рестартира.

Колко ти е годишен лаптопа ? Да не би хард диска вече да му е дошло времето ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко ти е годишен лаптопа ? Да не би хард диска вече да му е дошло времето ?

ами не знам 3-4-5 годишен най-много . Когато буутва от сидирома харда работи ли въобще

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами не знам 3-4-5 годишен най-много . Когато буутва от сидирома харда работи ли въобще

Не работи, едва когато някоя програма стартиарна от сидирома се обърне към харда може да го разбереш.

Компа ти няма ли чек на хардуера да го стартиташ ? Или ми пусни едни live cd с ОС и виж дали работи нормално с хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не работи, едва когато някоя програма стартиарна от сидирома се обърне към харда може да го разбереш.

Компа ти няма ли чек на хардуера да го стартиташ ? Или ми пусни едни live cd с ОС и виж дали работи нормално с хард диска.

бях пуснал един тест , но го спрях и сега не мога да намяря от къде се пуска. Намерих го , сега чакам ...

Редактирано от Тоньо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да му инсталирам операционна система , зарежда , работи от 1 до 5 минути и се рестартира . Може ли да е от HDD или ... ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако системата ви вади син екран, снимайте го и качете изображението тук. Ако не излиза син екран или стои прекалено кратко време, последвайте тези инструкции. След това го снимайте при следващ рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако системата ви вади син екран, снимайте го и качете изображението тук. Ако не излиза син екран или стои прекалено кратко време, последвайте тези инструкции. След това го снимайте при следващ рестарт.

наизустил съм опциите но не ми стига времето за да ги направя понеже много бързо се рестартира . Никакъв син екран не ми излиза .Единствено под safe mode не се рестартира но пък не ми дава да извърша дадените настройки поради сейф мода .... .Но дори и да успея да спра автоматичния рестарт системата просто пак ще си е блокирала без грешка на екрана . От време на време забива така , че цветовете на дисплея се размазват и "стават весели" и трябва да задържам Power бутона за да се изключи . Между другото с XP SP3 съм понеже 7 въобще не ми даде да инсталирам с тези рестарти. Не че при XP ги нямаше , но го излъгах някак си .

Редактирано от Тоньо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си Hiren Boot CD. От него пробвай да заредиш някоя ОС. Mini XP или Linux. Ако тогава пак прави проблеми и рестартира, значи проблема е хардуерен. Освен това с този диск вървят и инструменти за диагностика, може да тестваш хард, рам и процесор мисля без много проблеми :) Друга възможност е разлепен видеочип на дъното.... При положение че през Safe Mode не рестартира (тогава не зарежда и драйвера за видеото), е възможно проблема да е точно от видеото...ПС Сега се сещам, лаптопа на съквартиранта имаше някакъв проблем с видеото и се рестартираше по подобен начин. Май натам отиват нещата. 

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като чета описаните симптоми , диагнозата според мен е в две насоки

1. Повреда във видеото

2. Прегряване и постоянен рестарт през няколко минути

Под сейф мод не работи видеокартата и не се стига до рестарт , но това не означава автоматично че проблема е във видеото . Във момента когато системата се натовари при нормално функциониране е възможно и прегряване и на процесора и на видеочипа .

Дано не се е стигнала фазата на разлепване .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като чета описаните симптоми , диагнозата според мен е в две насоки

1. Повреда във видеото

2. Прегряване и постоянен рестарт през няколко минути

Под сейф мод не работи видеокартата и не се стига до рестарт , но това не означава автоматично че проблема е във видеото . Във момента когато системата се натовари при нормално функциониране е възможно и прегряване и на процесора и на видеочипа .

Дано не се е стигнала фазата на разлепване .

В сервиз ми казаха , че е от видео картата която е вградена и ново дъно струвало 300 лева . На мен ми се струва абсурдна тази цена . Според вас колко може да струва такова дъно . Модела е Satellite L 300 - 18 B

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че е  абсурд тази цена за дъно , и то при всички положения отново някакво старо . За тази цена ще си купиш цял лаптоп , пак втора ръка , но не само дъното . Дъното ти струва около 50-70 лева . Не се намира лесно , модела е доста стар . Просто погледни тук и виж за колко се продава лаптоп от тази серия .

http://forums.softvisia.com/index.php/topic/15865-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-toshiba-satellite-l300-21w/

Моя съвет е да идеш и в друг сервиз , в този можеш да кажеш на пичовете че нещо са умножили цената поне 5-6 пъти .

Картата може и да се залепи , да и се направи ребол и то добър за около 70-80 лева.

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На един познат му залепиха видеото с пистолет с горещ въздух срещу 20 лева. Вече кара 8-ми месец, нищо му няма на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.