Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Няма си и на идея как да избера подходящ UPS.По цвят или мирис да го избирам, или по левова равностойност.Въобще си нямам на идея. 

Прехвърлих разни теми, разгледах някакви формули, но въпросът не се доизяснява.Трябва ми UPS който да потдържа техника макс 300W за минимум 3 часа.Макар че консуматора ми навярно няма и да доближава 300W.

Въобще може ли да се намери нещо стандартно или ще трябва да се прави?Ако да къде да го търся? 

Редактирано от Gavrail (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Няма си и на идея как да избера подходящ UPS.По цвят или мирис да го избирам, или по левова равностойност.Въобще си нямам на идея. 

Прехвърлих разни теми, разгледах някакви формули, но въпросът не се доизяснява.Трябва ми UPS който да потдържа техника макс 300W за минимум 3 часа.Макар че консуматора ми навярно няма и да доближава 300W.

Въобще може ли да се намери нещо стандартно или ще трябва да се прави?Ако да къде да го търся? 

Не мисля че ще можете да поддържате такъв консуматор 3 часа със стандартни устройства. Обикновено UPS са предвидени да поддържат захранване десетки минути, максимум час

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че ще можете да поддържате такъв консуматор 3 часа със стандартни устройства. Обикновено UPS са предвидени да поддържат захранване десетки минути, максимум час

Тоест ще трябва да се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3 часа е много като времетраене, все пак UPS не са проектирани да бъдат като агрегати, а да доставят необходимото време да може да се извърши работата на машината безопасно, и да се загаси за кратък период от време без да се навреди на хардуера.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест ще трябва да се прави.

Обикновено практиката е да се ползва генератор, както ви обясниха по-горе 3 часа са много време

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако е за около час какво може да се намери?

Обикновено практиката е да се ползва генератор, както ви обясниха по-горе 3 часа са много време

Ако е за по-голяма консумация да. Но за 300В не си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да проверите/сметнете консумацията в VA и да вземете нещо от рода на поне 2*консумацията във VA

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки UPS би ти свършил работа, но не и за продължителна работа като времетраене. Както вече казахме генераторите са за тази цел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки UPS би ти свършил работа, но не и за продължителна работа като времетраене. Както вече казахме генераторите са за тази цел.

A ako e по-мощен UPS и се товари само на 1/8 колко ли ще изкара?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да изкара час, може, два, може 4. Но това можете да го проверите едва след като го пробвате. Каква е тази система, която трябва да може да работи 3 часа на акумулатори. Може би трябва да смените подхода

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

APC Back-UPS 650, 230V

в спецификацията има и графика според която при консумация 60-70 вата може да изкара и час. Трябва да е около 250+ лв 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да проверите/сметнете консумацията в VA и да вземете нещо от рода на поне 2*консумацията във VA

Читавите UPSи си пише директно какъв е максималният товар във ватове и имат графики с зависимостта натоварване/време. И е силно нелинейна.Пример. Аз имам UPS 900VA - дават му максимален товар 530W. Компа ми заедно с монитора на малък товар (браузер) е 220W и стига до 450W с игра. При първото държи 24мин, при второто 5-6. За 100W го дават да държи час и половина но не съм пробвал.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да изкара час, може, два, може 4. Но това можете да го проверите едва след като го пробвате. Каква е тази система, която трябва да може да работи 3 часа на акумулатори. Може би трябва да смените подхода

То подхода е изцяло грешен. Принципно съм наясно как трябва да е, но се чудих дали няма да стане с UPS.Трябва да се измисли акумулатор, инвертор и зарядно за акумулатора. Свързват се както трябва, като към схемата трябва и контактор, който да превключи при спиране на тока схемата към консуматора. Но пък ще дойде и доста по-скъпо смятам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То подхода е изцяло грешен. Принципно съм наясно как трябва да е, но се чудих дали няма да стане с UPS.Трябва да се измисли акумулатор, инвертор и зарядно за акумулатора. Свързват се както трябва, като към схемата трябва и контактор, който да превключи при спиране на тока схемата към консуматора. Но пък ще дойде и доста по-скъпо смятам :)

Може би не ме разбрахте. Помислете за системата по принцип. Дали не може да я захранвате директно от акумулатори, подобно на лаптоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намирисва ми на захранване на помпа за парноооооо.....

Познах ли а,а,а?

Ако е така - UPS никак не е подходящ за такава работа - поне не без преработка - насочете се към инвертор, акумулатор от камион, подходящо реле за превключване...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е за помпа за парно, потърсете в магазините за отопление. Срещал съм там преработени UPS-и за външни акумулатори.

Преди 4-5 години имаше 2-3 РС сервиза, които сменяха зарядния блок на UPS и изкарваха букси за автомобилен акумулатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако му е за парно ,продават се такива които са със вътрешен акумулатор и клеми за външен , като и там синусоидата на изходното напрежение е съвсем друга ;) но пък 300 вата - бая парно ще е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ivan_pz
      Здравейте! Понеже имам риг който консумира 2200W/ч и имам проблеми с тока (спира доста често за по няколко секунди) и ме интересува дали обикновен UPS(5-600W) ще свърши работа да не спира машината през тези секунди и ако не евентуално има ли решение този проблем?
    • от Svetlio88
      Възнамерявам да си закупя някава защита против токови удари за телевизора (LCD Smart) и се колебая между това дали да закупя UPS устройство или т.нар. surge protector. Първият вариант (UPS) е доста по-скъп, но би ми осигурил захранване, в случай че угасне тока докато се обновява фърмуера на ТВ-то. Принципно трябва да съм голям карък, за да се случи това, но не е невъзможно. Ако ще купувам UPS, вероятно ще е този, който е с два изх. куплунга тип "шуко".  Доколкото четох Offline UPS няма да ми свърши работа като защита, а покупка на Оnline такъв ще е безумие, заради цените им. Затова ще е line-interactive.
      Вторият вариант е да спестя едни 80-100 лв. и да си купа т.нар. surge protector или някакъв разклонител със защита. По-скоро бих избрал това , защото е доказана марка и е малко - няма кабел или куп ненужни гнезда - контакта ми е точно зад телевизора. Със сигурност няма да ми осигури захранване в случай, че угасне тока, но дали няма да е по-сигурна защита?
      Как смятате, има ли смисъл покупка на сравнително евтин UPS (тип Line-interactive) за телевизор или е ненужно? Кое би осигурило по-сигурна защита - евтин line-interactive UPS или surge protector?
    • от IvoB
      Здравейте,
      Смених дъното на едно "домашно сървърче" и дистрото от Убунту 12.04 на 16.04 сървър
      и се появи проблем с ЮПС-а, Eaton 5e 650. Преди това работеше без забележки.

Сега при спиране на тока ЮПС-а изключва компютъра, но самия той не се изключва, продължава да писка.
      И съответно, след възстановяването на захранването НЕ включва компютъра.
      Четох из нета че systemd и nut нещо не били много ок... така и не намерих решение.
      APC по-добре ли са откъм софтуер/драйвери с Linux/Ubuntu?

Лек ден на всички.
    • от Mr.n0b0dy
      Вече се вбесявам от тези премигвания и слаб ток.. А зимата завали ли сняг.. край.
      Сега ще си сглобявам компютър и се чудя след време да закупя ли разклонител какъвто имам и сега който има някаква пластина която поглъща високото напрежение ако преди това е спрял тока.
      А после към този разклонител да вържа и упс-са а към него самият компютър?
    • от preparat
      Здравейте.Имам следния проблем с UPS,модел APC Back-UPS RS 800.От едно известно време започна да се държи супер странно.Имам предвид , че много често започна да превключва от On Line на On Battery.През 10-15 секунди и това е когато компютърът ми не работи.Като го включа (компютъра) се стабилизира, прави го по нарядко.Батериите са две и няма и година от как ги смених.Купих ги от Викиват в Пловдив и мисля , че бяха някаква дъщерна марка на Huawei.Исках да попитам хора с опит в тази сфера за евентуалната причина.Благодаря ви предварително.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.