Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам проблем със слушалките ми.

Лаптопът ми е Lenovo. Включвам си слушалките, но се чува звук едновременно през тях и през лаптопа. Къде ли не ръчках, какво ли не правих и -нищо... 

Ще кача снимки тук, за да видите как са ми настройките и ако можете да ми помогнете по някакъв начин :(

Публикувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Когато натисна Connect нищичко не се променя... Моля Ви помогнете ми :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с други слушалки. Това ми се струва че може и да е хардуерен проблем, тъй като няма отделна настройка за това кое аудиоустройство се ползва.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с други слушалки. Това ми се струва че може и да е хардуерен проблем, тъй като няма отделна настройка за това кое аудиоустройство се ползва.

Свързах други слушалки и пак същото :(

Може би пропуснах да отбележа, че микрофона съм го намалила, защото като го увелича се получава някаква нереална микрофония :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А слушалките безжични ли са ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А слушалките безжични ли са ?

Не с кабел. Едните са за телефон Нокиа, но с жак, който става за лаптоп, другите са си обикновени слушалки ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв проблем имах преди време , решението беше с преинсталация на звуковия драйвер . Функцията която има при включване на слушалки да прехвърля звука от говорителите към тях не работи .Инсталация на нов драйвер ,рестарт и проба .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв проблем имах преди време , решението беше с преинсталация на звуковия драйвер . Функцията която има при включване на слушалки да прехвърля звука от говорителите към тях не работи .Инсталация на нов драйвер ,рестарт и проба .

Нищо не разбирам от инсталации и т.н. ... лаптопа е в гаранция... на сервиз ли да го занеса или?

Наистина по тия въпроси хич ме няма... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все ми се струва че изключването на вътрешните говорители на лаптопа става механично на самия куплунг :( Но нека каже някой колега който е по навътре :D

Автора да вземе да снима жака или пробва с нормални слушалки , а не тия от телефон които имат и микрофон на тях и самия жак е с 4 позиции .

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все ми се струва че изключването на вътрешните говорители на лаптопа става механично на самия куплунг :( Но нека каже някой колега който е по навътре :D

Автора да вземе да снима жака или пробва с нормални слушалки , а не тия от телефон които имат и микрофон на тях и самия жак е с 4 позиции .

Публикувано изображение

Някой марки и модели( Тошиба по-старите модели )  изключването е точно по механичния начин , вътре в куплунга има пластинка която прави комутацията и изкл. или вкл. говорителите с прехвърляне към включеното устройство . При повечето модели от последните примерно 4-5 години , за тази комутация отговаря самия драйвер за звука . При разпознаване на външно звуково  включено устройство , модул от драйвера спира връзката към говорителите на лаптопа . За всяка марка си има различия , но общия принцип е това . Не съм се ровил за да зная точно за конкретния модел какво е , но написах при мен как се реши проблема . Често се случва и това да не се използва точния размер на жака и става следното - когато се вкара до край или спира звука изцяло , или има звук и в двете , при леко издърпване на зад нещата се нормализират . Желателно е да не се пипат никакви настройки , те са си зададени по подразбиране така че да е възможна тази комутация , без значение механична или софтуерна .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.