bmwww

Питане за 3D телевизор

16 мнения в тази тема

Здравейте ,значи имам 3D LG LED TV 32" пасивен ... та питането ми е относно това,че като че ли не гледам 3D . Значи свалям филм и го пускам с BS Player след това от телевизора го правя от 2D на 3D обаче нямам усещане образите да изпъкват от екрана ами по-скоро са навътре в екрана ,а той е на преден план . Дали правя всичко както трябва . Лаптопа и телевизора са звързани с HDMI кабел ! Имам една пробна анимация с динозаври ами там както си гледам като протегна ръка имам чувството,че докосвам динозавъра ! Дали пък филмите изобщо са истински 3D или са конвентирани знам ли ... за Замунда става на въпрос ! Ако знаете истински 3D филми кажете някой да опитам !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Линкове към филми тук не се искат и дават, защото противоречат на правилата на форума! Но само ще кажа, че болшинството от наличните филми в посочените източници са калпави самоделки с куп кусури по тях, особено по отношение на субтитрите. Не може да се очаква филм от 2 часа в 3Д вариант да е 5 ГБ и да е ОК.

Що се отнася до първата част, важно е да настроиш дълбочината на 3Д възпроизвеждането по начин, който ти харесва най-много. Не стана ясно за какъв телевизор става дума, с пасивна матрица има достатъчен брой модели, а и тенденцията е да се увеличават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

LG Cinema 3D ! Иначе правилно ли го пускам през тоя плеар и после от телевизора си го права от 2D към 3D ?

Редактирано от bmwww (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

LG Cinema 3D ! Иначе правилно ли го пускам през тоя плеар и после от телевизора си го права от 2D към 3D ?

Абе дай модела точният на телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много отдавна не съм ползвал BSPlayer, но принципът е еднакъв за повечето плеъри, освен ако самият компютър чрез видеокартата си не поддържа 3Д - на монитора следва да виждаш двойни кадри отгоре/отдолу или ляво/дясно (малко по-сложен е въпросът със субтитрите), които не е нужно да смесваш, ако плеърът в компютъра има тая опция. Просто подаваш тоя сигнал към телевизора и той си ги смесва в зависимост от това какви опции има - може да се наложи указване типа на сигнала (ляво/дясно или отгоре/отдолу), както и 2Д към 3Д, но може и сам да си го направи, въпрос на настройки е.

Не знам какви са ти очакванията по отношение "излизането" на картината "навън", това зависи от самия филм и от теб не се очаква да промениш кой знае какво, освен да регулираш дълбочината на възпроизвеждане. Чудеса не очаквай, особено на екран с такива размери. 

Имаше тук някъде подобна тема за дълбочината на 3Д възпроизвеждането, в която тия въпроси бяха разисквани - виж дали търсачката няма да ти е от полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Правилно пускаш файла (в смисъл така трябва да си е -На монитора да ти е двойна картината а конверсията си е прави самия телевизор!)-това оредполагам питаш.

Изкачащи ефекти не очаквай много.Предполагам си ходил и на кино-там също не преобалават-зависи от самия филм!Това за размера на файла е вярно дотолкова,доколтото завизи качеството-тези изкачащи ефекти няма да се появят от високото качество.Предполагам и тук съм ясен за какво говоря!

Вече си написал че ТВ ти е 3D LG CINEMA.Дали е 6-та.7-ма,8-ма,та дори 9-та серия,черен или бял няма никакво значение или отношение!!!Не ти е в телевизора проблема.Просто такива са повечето филми-преобаладава дълбочина и тук там изкачащи ефекти.Най-добри такива има в демо клиповете,в частност при анимациите,където пък 3D-е може би най-добро.

Та....зависи от файла(филма)  И все пак тегли с повечко GB-поне да се насладиш на качество...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аха ясно ... значи си нема  филми ! Щото имам анимация с динозаври е там като пусна направо все едно е пред телевизора и като го дадат от близък план устата му със зъбите направо е лудница ,а на филми те по скоро са не пред телевизора ами във телевизора (навътре) и не е много 3D !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аха ясно ... значи си нема  филми ! Щото имам анимация с динозаври е там като пусна направо все едно е пред телевизора и като го дадат от близък план устата му със зъбите направо е лудница ,а на филми те по скоро са не пред телевизора ами във телевизора (навътре) и не е много 3D !

Имаш ЛС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аха ясно ... значи си нема  филми ! ...

Никой не е казал, че няма, а че са малко. И никой режисьор не би седнал да снима драма, да речем, със скъпо струващи актьори в 3Д формат. Основно се снимат анимации и филми с много ефекти, но с ограничено в много отношения съдържание. Има и изключения, разбира се, но те засега са почти единици.

А и всичко е въпрос на вкус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Буксата HDMI на самата видео карта ли е защото на настолния ми комп немам такава букса ,а си не е работа да използвам само лаптопа ! Сега съм с nVidia и мисля да мина на Radeon или пак nVidia ама със HDMI букса ако има такива де ! Също така малко да се отклоня от въпроса на темата ама сега компа ми е AMD Athlon 64X2 Dual Core Processor 4000+ 2.11GHz , 1GB RAM DDR2 та дали ще издържи дъното на 1GB видео и 4-6Gb RAM , сега видео картата ми е 512 Mb nVidia GeForce 8400GS мисля ,че беше !

Редактирано от bmwww (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С това PC ме съмнява да гледаш филми с 1080p - та какво 3D ще гледаш----не знам!

Виж темите за ,,компютри,, и помисли за ъпгрейд!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е гледам на лаптопа ама искам да почна да си гледам на компа ,че ми е по удобен за ползване ? Предложения ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На Intel HD Graphic Family ще тръгват ли 3D Блу Рей филми ? Конфигурацията на лаптопа ми е тази http://www.laptop.bg/archive/laptops-acer-Aspire_5349-acer_aspire_5349_LX_RR90C_021

Мисля е доста слаба ...На 1080p не ти ли насича?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е още не съм пробвал ... на другия лаптоп не тръгват тия филми щото  Arcsoft плеара дава син екран и реска компа ! Предполагам защото  лаптопа беше с оригинална 8ца ,а аз я махнах и сложих 7ца за която пък нема драйвъри и си ги сглобих от други модели и сега ми дава син екран HP Pavillion G6 2230eu ! Иначе съм с Radeon 2 Gb на него ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Известия

• Калин Карабойчев

Бъди специален, вземи своя VIP Абонамент   14.06.2016

Със своя VIP Абонамент получаваш:  Форум без никакви реклами.  5 пъти повече точки репутация, с които да гласуваш.  Табелка Специален потребител под аватара си.  Възможност да съхраняваш до 1000 лични съобщения в пощата си.  Специален различен цвят на ника ти, който те отличава от останалите.  До 50 мегабайта пространство за прикачване на файлове.  Използваш търсачката без да чакаш между честите търсения.  Възможност да отваряш и затваряш своите теми.  2 снимки, 3 линка и 5 реда в подписа ти.  Възможност да създаваш теми с Анкети в тях.  Възможност да прикачваш файлове към личните си съобщения.  Не чакаш между честите изпращания на лични съобщения.  Достъп до специален VIP форум, в който можеш да се включиш в дискусии с администрацията на форума относно нововъведения и нови услуги касаещи целия сайт и форум. Не чакай, бъди специален Поръчай сега!
                             VIP - 3 месеца                         VIP - 1 година        5.00 EUR с ДДС                      10.00 EUR с ДДС
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение