Премини към съдържанието
emancipaciq

Проблем с флашка USB 3.0 - бавно прехвърляне на файлове

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с флашка 3.0. Когато започна да прехвърлям голям файл, към 7-8 Гб ( филм примерно ) в началото започва да се прехвърля бързо, с около 50-60 мб/с, но малко след началото на прехвърлянето скоростта слиза постепенно до около 7-8 мб/с и продължава да намаля но по-бавно. Така в края на прехвърлянето може и да е стигнало 6 мб/с. USB порта на лаптопа ми също е USB 3.0, както флашката. Би трябвало да си държи доста солидна скорост. Флашката е Emtec 16Gb ей такава - http://www.mega-device.com/storage/9/7021/thumb_38309768236cd2620bb14dbbfc5a45c5ed09e0e8.jpg. С последните драйвери на лаптопа съм ( той е Dell Inspiron N5110, ако това е от значение ) Ще ви бъда благодарен ако ми помогнете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с флашка 3.0. Когато започна да прехвърлям голям файл, към 7-8 Гб ( филм примерно ) в началото започва да се прехвърля бързо, с около 50-60 мб/с, но малко след началото на прехвърлянето скоростта слиза постепенно до около 7-8 мб/с и продължава да намаля но по-бавно. Така в края на прехвърлянето може и да е стигнало 6 мб/с. USB порта на лаптопа ми също е USB 3.0, както флашката. Би трябвало да си държи доста солидна скорост. Флашката е Emtec 16Gb ей такава - http://www.mega-device.com/storage/9/7021/thumb_38309768236cd2620bb14dbbfc5a45c5ed09e0e8.jpg. С последните драйвери на лаптопа съм ( той е Dell Inspiron N5110, ако това е от значение ) Ще ви бъда благодарен ако ми помогнете :)

Толкова си може. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма обявени скорости от производителя не очаквай да се държи много по различно от USB2.0 flash-ка :) Аз имам една на Sony 3.0 с обявена обща скорост (четене и записване) 120MB/s и когато записва поддържа около 23MB/s и няма значение дали ще е на USB 3.0 или 2.0 трансфера е същия. Ще има разлика (предполагам, не съм пробвал) ако се прави запис и  четене едновременно че USB 3.0 ги поддържа едновременно, а на 2.0 не

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми това не е лоша скорост ще си чакаш :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.