Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Tenebrvs

Колебая се между два модела

Препоръчан отговор

Здравейте,

Нещастният ми лаптоп сдаде багажа и е време за смяна. Поогледах се насам-натам и в момента се колебая между следните три модела - Lenovo IdeaPad Flex S510 ; Lenovo IdeaPad G500 Texture BlackSamsung NP300E5E

Първият, който е 1100 лева (със студентска отстъпка) ми е абсолютният максимум като бюджет. Лаптопът ще се ползва за сърфиране, музика, филми, ненатоварващи програми (преводачески софтуер) и някои хептен елементарни игри.

Търся не толкова да купя машина с максимална, за парите, с които разполагам, производителност, колкото да взема максимално дълголетен компютър. Доколкото може да намериш дълголетна техника в наши дни поне.

Може ли да драснете по 1-2 изречения кой от трите ви се струва най-подходящ? Или ако имате друго предложение. 

Хубав ден :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са лоши моделите, но с тези гланцови екрани не знам как ще ти се отразят на очите, когато седнеш да работиш по-дълго време на тях. В тази връзка аз бих се насочил към нещо, дето е с матов екран :)

Щом няма и игри да се играят - погледни бизнес ориентираните модели:

- Lenovo Thinkpad Edge E530c NZY5TBM

- Lenovo Thinkpad Edge E530c NZY62BM

Реално идентичнни, с разлика във видеокартата и хард-диска, макар че първото не ти е нужно, щом няма да се играят игри. Вградената ще ти върши повече от добра работа. Отделно на това, че макар и бюджетната Think серия, тези модели като конструкция и надеждност са по-добри от другите.

Иначе на друга марка - това е хубав модел:

- HP ProBook 450 H6Q19EA - че и с подарък върви :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма да се играят игри, бюджета е предостатъчен за какъвто и да е модел лаптоп по усмотрение. Гледай да е с повече оперативна памет, по-голям твърд диск, и най-вече екрана да е матов по възможност. Моделите които колегата преди мен е изброил са много добри в този клас.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся не толкова да купя машина с максимална, за парите, с които разполагам, производителност, колкото да взема максимално дълголетен компютър. Доколкото може да намериш дълголетна техника в наши дни поне.

Може ли да драснете по 1-2 изречения кой от трите ви се струва най-подходящ? Или ако имате друго предложение.

Хубав ден :)

Съгласен съм с предложението на soulless.id HP ProBook 450 H6Q19EA . Дълголетието на лаптоп е свързано с много неща,  например като : марка , материали от които е изработен , начин на съхранение на изделието до и след продажбата, натоварване на продукта и прочие. Ако искаш предложение до 1000лв. ето ти от мен едно :http://www.emag.bg/laptop-hp-probook-4540s-s-procesor-intel-174-core-small-sup-tm-sup-small-i3-3110m-2-40ghz-ivy-bridge-4gb-500gb-amd-radeon-hd-7650m-1-gb-linux-f0x27es/pd/DK5SJBBBM/?ref=vp_ap_vis . Не е по добро от HP ProBook 450 H6Q19EA  , но е по - добро от твоите предложения. Ето ти и сайт, където са тествани мобилни процесори  http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html - в същия сайт има и тестове на мобилни видеокарти, ако те интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.