Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

Реших да си взема лаптоп и искам някакво по-опитно и безпристрастно мнение. Машинката ще се ползва за Visual Studio 2013 и всичко останало. Тоест ще го ползвам за работа, но може и от време на време да сваля по някое филмче или игричка. :D

Харесах си тези двата и ми трябват мнения.

Първо процесора (i5-4200U) ми се струва малко слабичък, но пък в ТОЗИ сайт го дават като high-end процесор (3363), малко по-добър като производителност от този на настолният - AMD Phenom 9850 Quad-Core BE(3229). Не, че ми е толкова проблем, склонен съм да направя компромис. Питам за консултация. Все пак досега не съм се занимавал с лаптопи, само с настолни. 

Второ, видео картата на втората машина ми грабна окото. Не толкова 4-те GB VRAM ами, защото ТУК я слагат в high-end категорията с някакъв рейтинг от 1562. За сравнение 720М на другата машина са я сложили в mid-range категория с рейтинг от 564 а 9500GT от настолния с 291. Но пък от другата страна е IPS матрица с адската резолюция. Също така вторият е малко по-евтин и сребрист.  :)

Не знам доколко точно данните от този сайт са достоверни, затова ги ползвам само за ориентир. Естествено съм отворен за други оферти, стига да са горе-долу в този бюджет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще играеш игри на тези лаптопи отсега да си знаеш, че ще се разочароваш. И двете машини ще грея заради водеикартите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще играеш игри на тези лаптопи отсега да си знаеш, че ще се разочароваш. И двете машини ще грея заради водеикартите.

Знам, знам...затова си взимам и лаптоп за да мога да държа по-важните неща на него, а в настолния само игри.  ;)

Все пак искам ако ми се играе да мога да го подкарам прилично. Логично е, че няма да играя Crysis 3 на лаптоп. 

Acer? Ко? НЕ!

Защо, какво им е?

Погледни и този модел: lenovo thinkpad e540В този сайт е на много добра цена!

Да, този също е добър. Оскъпяването при лизинга обаче е 45%.  :no-no:  Ще го търся този модел по другите сайтове. Защо ги предлагате тези lenovo толкова много, не знам? Чувал съм, че били здравички ама съм виждал два на живо и бяха развалини. Е, все пак зависи и от ползвателят де. 

ЕДИТ: Сега видях, че е с гланцов екран май, което не е за предпочитане. 

Редактирано от ToDiR0S (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, знам...затова си взимам и лаптоп за да мога да държа по-важните неща на него, а в настолния само игри.  ;)

Все пак искам ако ми се играе да мога да го подкарам прилично. Логично е, че няма да играя Crysis 3 на лаптоп. 

Защо, какво им е?

Лаптопа ще се държи добре. Просто трябва да му следиш темепратурите, ако ще го тормозиш с нещо по-тежко. Виж и предложението на колегата XECUTIONER.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леновото предложено от мен е с матов дисплей! И са доста здрави, не се притеснявай! Ето го в по-удобен явно за теб сайт: ThinkPad_E540-lenovo_thinkpad_e540

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахаха, четат ми мислите... 

Acer V5-573G

Този пък ми решава проблемите, но пък отваря друг... 

Чудя се, защото изглежда 720М е доста по-слаба от 750М, затова питам да знам, дали си заслужава компромиса. Все пак IPS матрицата изглежда много съблазнително. Иначе в pcstore и laptop не видях такива lenovo или поне не в този бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, този също е добър. Оскъпяването при лизинга обаче е 45%.  :no-no:  Ще го търся този модел по другите сайтове. Защо ги предлагате тези lenovo толкова много, не знам? Чувал съм, че били здравички ама съм виждал два на живо и бяха развалини. Е, все пак зависи и от ползвателят де. 

ЕДИТ: Сега видях, че е с гланцов екран май, което не е за предпочитане. 

ГПР не е годишната лихва :)  Лихвата ти е около 20% на година. Не, че е малко но не е 40% както си видял. Най-добре си смятй вноските и гледай крайната цена по различните сайтове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изясни си все пак приоритетите и бюджета! Естествено с IPS е по-добрия вариант, но по принцип лаптоп от тази категория не е подходящ за сериозна работа свързана с 3D дизайн! Има си мобилни графични станции, но са доста над бюджета! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мое мнение с което не ангажирам автора на темата , нито когото и да било . И двете машини за тези пари са със слаби процесори , с такива вече разполагат и машините в доста по-нисък ценови клас . Може да има някакви предпочитания към марката Acer , но когато ще се дават не малко пари , има далеч по- добри машини с разлики от по стотина лева . Ето едно предложение от мен , а избора си е личен на автора на темата какво ще предпочете и купи . Да обърне само внимание на това, че почти никой не одобри еднозначно избора който е направил първоначално с тези два Acer-а .

https://www.technomarket.bg/products/09131510/lenovo-ideapad-g500am-59390078

Пък и в края на нещата тук се говори за работни машини , и при двете посочени от автора няма оптични устройства . Аз такива "работни" машини който имат ограничение на елементарно ниво моментално записвам  в графата "правени повече от дизайнери, колкото от инженери" . Ако се търси наистина машина за работа , ограниченията в носителите е меко , ама много меко неприемливо .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ГПР не е годишната лихва  :)  Лихвата ти е около 20% на година. Не, че е малко но не е 40% както си видял. Най-добре си смятй вноските и гледай крайната цена по различните сайтове.

Ааа ами може. Гледам, че ГПР-то в laptop е 20% та затова се уплаших.  :)

Изясни си все пак приоритетите и бюджета! Естествено с IPS е по-добрия вариант, но по принцип лаптоп от тази категория не е подходящ за сериозна работа свързана с 3D дизайн! Има си мобилни графични станции, но са доста над бюджета! 

Ами той бюджета първо беше 900, после стана 1000, а сега до 1350 стигнах. Идеята е, да взема възможно най-доброто за цената. IPS като цяло ме съблазнява заради самото качество на картината и ъглите на виждане. Видеокартата също няма да ми излишна. Гледам пък по-добрия вариант на Acer-а е само с 150лв. отгоре, който е с 750M и IPS. А пък със още толкова отгоре i5 става i7 и т.н. Въпроса е къде да направя компромис.  

Мое мнение с което не ангажирам автора на темата , нито когото и да било . И двете машини за тези пари са със слаби процесори , с такива вече разполагат и машините в доста по-нисък ценови клас . Може да има някакви предпочитания към марката Acer , но когато ще се дават не малко пари , има далеч по- добри машини с разлики от по стотина лева . Ето едно предложение от мен , а избора си е личен на автора на темата какво ще предпочете и купи . Да обърне само внимание на това, че почти никой не одобри еднозначно избора който е направил първоначално с тези два Acer-а .

Именно, точно това бях тръгнал да пиша. За последното обаче ми се иска и някакъв аргумент, все пак. Изглежда доста добре, чувал съм, че не са лоши. По-некачествен ли е Acer-а? За Dell-а и Asus-а съм чувал например доста по-лоши неща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа ами може. Гледам, че ГПР-то в laptop е 20% та затова се уплаших.  :)

Ами той бюджета първо беше 900, после стана 1000, а сега до 1350 стигнах. Идеята е, да взема възможно най-доброто за цената. IPS като цяло ме съблазнява заради самото качество на картината и ъглите на виждане. Видеокартата също няма да ми излишна. Гледам пък по-добрия вариант на Acer-а е само с 150лв. отгоре, който е с 750M и IPS. А пък със още толкова отгоре i5 става i7 и т.н. Въпроса е къде да направя компромис.  

Именно, точно това бях тръгнал да пиша. За последното обаче ми се иска и някакъв аргумент, все пак. Изглежда доста добре, чувал съм, че не са лоши. По-некачествен ли е Acer-а? За Dell-а и Asus-а съм чувал например доста по-лоши неща. 

Всеки си има предпочитания, колкото за Dell  и Asus , толкова и лоши и добри неща може да се прочетат или чуят и за Acer . В много и то голяма част от случаите на негативни отзиви за една или друга марка , става въпрос за просто неграмотно използване на самите машини . Хората масово си мислят че лаптопите са настолни маши , използват ги безогледно и без никакво замисляне и спазване на елементарни правила. Голяма част от потребителите се опитват да правят на по -слаби машини разни неща ( игри , програми и какво ли не ) който не отговарят на параметрите на самите машини . Идва момента в който и тук във форума се задават въпроси за това и онова , а накрая самия човек казва , ми аз нищо не разбирам от това , но е нацвакал къде ли не че машината му (еди каква си марка не става и прави проблеми ) .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно, ако ще се позлва основно за работа, не знам защо гледаш мултимедийни машини :)

Вярно, че Леново / Дел / НР / Тошиба имат сериозни бизнес предложения - в този и по-ниския клас,но тук идва момента с екрана и това, което си готов да жертваш.

Ако IPS-а не е 100% изискване - това е един страхотен модел споед мен:

- Lenovo ThinkPad Edge E531 N4I8JBM

Вече акко искаш задължително IPS - то бягаме от бизнес моделите - в този клас ( като цена ) - просто няма такива.

От друга страна, ако не искаш да е Full HD екрана - избора ти става още по-голям, но преди да се впуснем в нея среда - кажи дали това е нещо, на което държиш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно, ако ще се позлва основно за работа, не знам защо гледаш мултимедийни машини :)

Вярно, че Леново / Дел / НР / Тошиба имат сериозни бизнес предложения - в този и по-ниския клас,но тук идва момента с екрана и това, което си готов да жертваш.

Ако IPS-а не е 100% изискване - това е един страхотен модел споед мен:

- Lenovo ThinkPad Edge E531 N4I8JBM

Вече акко искаш задължително IPS - то бягаме от бизнес моделите - в този клас ( като цена ) - просто няма такива.

От друга страна, ако не искаш да е Full HD екрана - избора ти става още по-голям, но преди да се впуснем в нея среда - кажи дали това е нещо, на което държиш?

Да, това lenovo май е най-доброто предложено досега.  :)

Значи, от доста време насам искам да си взема лаптоп, и сега понеже съм в една академия в която е препоръчително да си имаш лаптоп (и за това с което ще се занимавам в бъдеще даже е задължително), реших да си взема. Ще ми се налага да го ползвам много и не искам да стоя затворен в тъмната стая на настолния по цял ден. Най-вероятно ще го нося и на училище (поне ще мога да върша нещо полезно там). Тоест ще го разкарвам много. Ще го ползвам на открито - тоест матов екран. Тук отварям една скоба. Понеже досега съм свикнал на настолния 20'' монитор, който е с перфектна резолюция, цветове, ъгъл на виждане (за мен), не искам още с първото пускане на лаптопа да се отвратя от картината, а съм чувал, че нормалните матови екрани (1366 х 768) имат доста ограничено качество на картината. Нямам лични наблюдения нито за Full HD, нито за IPS, но за последното чувам само хубави работи. "Работата" с този лаптоп ще се състои от Visual Studio 12, Photoshop (чисто любителски), Reason 5 (тези за които се сещам) за които 2-ядрения i5-4200U 1.6GHz се надявам да е достатъчен. И понеже ще го ползвам доста, най-вероятно от време на време ще поразцъквам по някоя игрица от сорта на Hearts Of Iron III или WoT. Почти няма игра която ми се играе и да не тръгва на настолния със 9500GT като общо взето най-тежките игри които съм играл са Skyrim, Mafia II, Crysis 2, Prototype 2, Mass Effect 3, Far Cry 3 и Black Ops II (да, играя доста игри). Мисля, че версиите след NFS Shift например не ми вървяха и бих ги пробвал, но както казах, няма да се ползва за някъв сериозен gaming. Гледам видеото, просто за да мога като ми се играе, да подкарам някаква по-стара игрица на full, която например с GT9500 я играя на medium (като 90% от игрите ги играя на low/mid). Филмчета също ще се гледат, 1080p BR, като тук мога спокойно да направя изключение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цветовете на Edge-a са далеч от ISP-а, казвам и го като човек който е работил и работи на идентична матрица, но с лека корекция това се преживява. Да, IPS-a е много по-добър, но тогава губиш всичко останало, което получаваш за сметка на липсата му.

Лично за мен нивото на сигурност винаги е било топ приоритет, щото и аз го мъкна нон стоп лаптопа, удрям го тук-таме при носене и пр. - което ако не беше това, което е - досега да се е счупил ...

За мен това ти е модела - Ейсъра е много хубав - но там има според мен повече гъзария, отколкото адекватна полза за работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.