Премини към съдържанието
  • Известия

• Калин Карабойчев

15 години Kaldata.com – време е да почерпим!   31.03.2018

Здравейте приятели, На 14.04.2018г. Kaldata.com става на 15 години! Точно преди 15 години започнахме нашата „Мисия“, която в много моменти през тези години ни се е струвала „невъзможна“, но благодарение на Вас винаги сме намирали сили и начини да продължим напред. Вие направихте Kaldata.com най-големия и посещаван технологичен портал в България. През тези години Вие, нашите 250 082 потребители създадохте 158 652 теми в нашите форуми с 3 083 989 отговора в тях. Благодарение на вас, толкова много хора намериха решение на компютърните си проблеми. За тези години ние пък успяхме да публикуваме 126 121 новини и статии и да ви информираме за всичко, което се случва в необятния технологичен свят. Благодарим ви, че сте с нас през всичките тези години!  Вземете вашия подарък тук
hivo

Външно USB DVD като бутващо устройство

Препоръчан отговор

Здравейте,

Става ли външно usb dvd за бутване и инсталиране на операционна система? Рових по разни форуми и има доста въпроси свързани с разпознаване на dvd-то от биоса, което не позволява използването му. Съответно и доста мнения, че спокойно такова dvd може да се ползва за по-горната цел.  Предполагам, че истината е по средата, но ако някой е ползвал такова dvd моля да сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Става ли външно usb dvd за бутване и инсталиране на операционна система? Рових по разни форуми и има доста въпроси свързани с разпознаване на dvd-то от биоса, което не позволява използването му. Съответно и доста мнения, че спокойно такова dvd може да се ползва за по-горната цел.  Предполагам, че истината е по средата, но ако някой е ползвал такова dvd моля да сподели.

Разбира се че може. Само трябва да се настрои биоса да бутва от него и това е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва биоса да има опция boot form USB/DVD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, при мен става и без да избирам USB-CD/DVD, като отворя бутващото меню са ми изброени вазможностите, като при CD/DVD имам две възможности - internal(вътрешно) и external(външно), и от external-а ми бутва DVD-то вързано на USB. В крайна сметка излезна, че имаш две възможности :1. Boot from USB-CD/DVD2. Boot from CD/DVD - CD/DVD externalНадявам се да съм ти отговорил на въпроса.

Редактирано от legendata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се! 

Ще проверя биоса ми дали е с тези възможности. ПС-то ми е ново, от началото на тази година, а дъното е ASRock FM2A75 Pro4 и би трябвало да няма проблеми с разпознаването на външно dvd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.