Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Мой познат ме помоли да попитам вместо него за схема за свързване на звънци. 

Става въпрос за копче, от което се позвънява, звънец, който звъни / аналогов/ , ел. брава и бутон, който затваря веригата, за да се отвори вратата. 

Бихте ли могли да ми начертаете или обясните схема на свързване на цялото това нещо. 

Захранва се от адаптор, който трансформира 220V съответно на нужното напрежение. Вътре са и звънецът, и копчето, което трябва да служи за отваряне, а отвън идват кабелите от ел, бравата и от външния бутон за позвъняване. 

Благодаря предварително! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв модел е това устройство. Няма ли си схема с него?

Някакув домофон ли е или отделни бутони всяко нещо?

Колко жилища има във въпросната сграда?

Виж дали може да използваш нещо от тази тема от друг форум

http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=11&t=1645

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Това е схема на звънчевата инсталация

Ел.брава и домофона е друга схема и зависи от вида на домофонната инсталация.

Редактирано от fikata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то това не е да се инсталира крака за някоя игра. Брави и звънци са "сложни работи". Навремете директно двойка в четвърти клас по трудово получаваш ако не може да се справиш с това.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sa6o
      Не знаех как точно да кръстя заглавието на въпроса ми за това моля да ме извините. А сега към въпроса : на настолния ми компютър съм с TP Link адаптер (тип флашка) понеже рутера ми е много далеч и не е удобно да опъна кабел и да ги свържа. Та проблема е , че в началото като почнах да го ползвам нета си беше добре , от скоро почна много да пада и да намаля скоростта. Чудех се от какво е и не намирах проблема , реших да го сложа на друго USB и пак си почна да раобти супер. От 2 дни насам пак почна да бави нета на това USB и преди малко го смених на друго (имам 6 USB-та на кутията) , на другото USB си работи идеално сега. Не знам на какво се дължи това , нещо адаптера ли прецаква USB-тата или нещо друго се случва ? Да сега на 3-тото USB , на което съм го сложил отново си работи добре , но до кога ... Иска ми се да разбера от какво е проблема , а не само да менкам USB-тата.
    • от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като искам да си вържа втори монитор към компютъра, но не съм сигурен дали ще стане, реших да пусна една тема и да видя Вашите мнеиня.
      Та, видео картата ми е MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5), като разполага с 1 слот HDMI и 1 слот DVI, като монитора който използвам е свързан към видео картата с допълнителен преходник към HDMI слота. А, вторият монитор всъщност е телевизорче купено от Kaufland, и не съм сигурен дали то е с HDMI или DVI преходник, (телевизора е в другият апартамент който се намира в друго населено място), и преди да го взема искам да попитам, ако телевизора може да се свърже само с HDMI, то ще бъде ли проблем ако го свържа към самото дъно, ще мога ли да си го настроя и използнам както Аз преценя, или задължително трябва да е с DVI преходник който да вържа към видео картата?
      Вторият монитор ще го използвам предимно за интернет, клипове/филми от YouTube, Twitch чатове а-у, а сегашният който използвам ще остане за игри.
    • от Александър Банов
      Здравейте! Много отдавна не си бях свързвал телефона със компютърът. Преди всичко си беше нормално, но вече седмица не мога  да  ги свържа.  Телефонът ми е Samsung galaxy S6. Пробвал съм да рестартирам и двете устройства, пробвал съм с различни USB кабели„ не става. Когато няколко пъти опитам компютъра ми дава проблем с драйверите. Опитах се да инсталирам други драйвери но не знам кои точно. Ще съм ви благодарен ако някой от вас ми помогне.
    • от DirtyOne
      Здравейте ! Имам следния проблем ...
      Вентилатора на видео картата ми ( Gigabyte r7 250x ) изпрегна.  Поразрових се и се спрях се на Arctic accelero l2 plus. Монтирах вентилатора както си му е реда, но не очаквах свързването му да ми е такъв проблем. Буксата или молер се нарича не съм много компетентен е с 3 пин-а, каквато е и на видео картата ми. Има и 4 пин-ова. Свързах картата към захранването и вентилатора към нея и  забелязах, че имам картина,  всичко ок, но вентилатора не върти. Преинсталирах драйвъри, разгледах опциите в биос-а и някои програми за контрол на вентилаторчетата, пробвах с 4 пин-овата букса и не става. В комплекта има и адаптор с две букси за 7 и 12V.
      Моля, помагайте !
    • от Никсън
      Здравейте, имам въпрос. Искам да свържа домашното кино с телевизора, но не знам какъв кабел ми е нужен, за да чувам звука 5.1? Моля, ако някой е запознат, да помогне. Качвам снимки от входовете на телевизора и домашното кино.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.