Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер на всичко и моля за малко помощ.
Извинявам се,ако темата ми е в неправилната част на форума,но съм нов и незнам точно къде да я поставя. 

Та проблемът ми е следният, днес си купих нова видео карта ASUS GeForce 210

(ASUS 210-1GD3 -L )

"• Graphics Engine NVIDIA GeForce 210

• Bus Standard PCI Express 2.0
• Video Memory DDR3
• Engine Clock 589 MHz
• Memory Clock 1200 MHz ( 600 MHz DDR3 )
• RAMDAC 400 MHz
• Memory Interface 64-bit
• Resolution D-Sub Max Resolution : 2048x1536, DVI Max Resolution : 2560x1600
• Interface
D-Sub Output : Yes x 1
DVI Output : Yes x 1
HDMI Output : Yes x 1
HDCP Support : Yes
• Power Consumption up to 75W (no additional PCIe power required)
• Software ASUS Utilities& Driver
• ASUS Features Fan Sink
• Dimensions 6.8" x 4.8" x 0.8" Inch" 

когато я свързах с телевизорът ми посредством HDMI кабел , картината ми стана размазана, има така нареченият шум в картината, докато при старата ми видео карта нямаше този проблем.. картината беше кристална при това ползвах"DVI - HDMI" преходник за да изполва HDMI кабела. Не мога да разбера защо така се вижда... защо има този шум ? Попитах чичо google , но и там не намерих някои с подобен проблем. :) 
Надявам се някой да помогне, благодаря предварително :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че HDMI кабела е здрав. В много случаи дава дефекти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че HDMI кабела е здрав. В много случаи дава дефекти.

Да здрав е, тъй като го ползвах на старата видео карта и там картината беше перфектна :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си,че си инсталирал точния драйвър?                      п.п. Започват се питанките първо...докато се изкопчи реалната информация,която е нужна!

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си,че си инсталирал точния драйвър?                      п.п. Започват се питанките първо...

Да, инсталирах драйверите от диска,който ми дадоха при закупуване на видео картата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте отново реших проблема ! Днес намерих отговор на моят проблем в чужд форум. ето го и него :

" Don't forget to turn off all the useless "awesome TV features" that comes with it, since u'r using it has a monitor.

Features like: "noise reduction" "MPEG noise reduction" "image noise reduction" "CineMotion" "Black corrector" "Adv. Contrast Enhancer" "Auto Light limitation", these are all turned off, I just let "clear white", "live color" and "Detail nivel boost" on High, and "edge enhancer" on medium. "

Значи извода е,че не е от видео картата, но все пак аз тези опции не съм ги спирал(пипал) при старата ми видео карта.

Иии... много благодаря на всеки един от вас,който изяви желание да помогне. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от Tosho55
      Здравейте,та искам да си сглобя някаква машинка,с която да мога да подкарам абсолютно всички игри в момента с бюджет около 1600 лева и също така имам въпрос,та вчера намерих този испански сайт от един приятел https://www.pccomponentes.com/sistemas-operativos и забелязвам,че дори видеокартите са нормални цени,както знаете в момента заради копачите цените на видео картите се е покачила драстично,та имате ли някакви мнения?Води се,че са чисто нови,но според вас дали има някакъв шанс да имат проблеми или случайно да ме измамят? Също така разполагам с монитор,имам и хард диск но е само 400 гб,което мисля,че не е достатъчно така че не смятам да го използвам.Благодаря предварително!

• от Little Джигит
      Здравейте! Нов съм в сайта. Приятно ми е, Александър! Знам че има много изписани постове на тема "проблеми с видео карта" и т.н., но не намерих случай подобен на моя. Проблемът е следният - когато поставя видео картата в слота (видео картата е nvidia geforce 8500gt 256mb 128-bit) и сложа VGA кабелът, пускам компютъра всичко, тръгва, но почват да излизат цветни пикселчета, инсталирам драйверите, рестартирам компютъра и пак същият проблем. Надявам се разбрах те, какво имам предвид. Някви идеи защо става така?
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам на тази карта  nVIDIA GeForce 8800 GTX какъв тип игри могат да вървят и актуални заглавия от последните няколко години могат ли да бъдат подкарани на нея. Благодаря
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.