Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер колеги, ужасно много съм бесен и ми е нужна вашите съвети.! Значи преди 4 часа и половина излезнах с колата, да закарам майка ми на работа. Значи на кръстовището ми свети зелен сигнал, тръгвам а от дясната и от лявата страна на кръстовището, свети червен сигнал. Едно такси без изобщо да намали, минава на червено ( идва ми от лявата страна) , въобще не го видях, и ме удря от странично, викаме полицията съставиха протокол всичко, но аз излизам виновен.? Тъй като в таксито имаше двама пътници, и те твърдят, че са има ли зелен сигнал. А имаха червен сигнал. Майка също застана зад мен, и каза това което се случи, но ш*баните полицай, повярваха на шофьора на таксито и неговите клиенти (приятели). И ми съставиха фиш в размер на 150 лв. Моля Ви, за съвет как да процедирам от тук на татък.?

Това е кръстовището:

Публикувано изображение

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какви знаци има на кръстовището ( освен светофара) ?

кой е пътят с предимство -този, на който си ти, или другият, на който се е движело таксито ?

ти ляв завой ли правеше или продължаваше напред ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какви знаци има на кръстовището ( освен светофара) ?

кой е пътят с предимство -този, на който си ти, или другият, на който се е движело таксито ?

ти ляв завой ли правеше или продължаваше напред ?

Няма никакви знаци. Сменяха стълбове, всичко и още не са ги постави ли. Аз продължавах направо, пътят с предимство е този които е другия шофьор.

Камера няма ли на това кръстовище?

Още не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакви знаци. Сменяха стълбове, всичко и още не са ги постави ли. Аз продължавах направо, пътят с предимство е този които е другия шофьор.

Само ще вметна един мой случай отпреди доста години:

Абсолютно идентична ситуация и кръстовище, аз съм на твоето място и пак така отляво ме удря кола, а на нашата колона ни беше светнало зелено.

Полицаите гледаха от всички страни, наблюдаваха 10 минути и накрая написаха в акта, че произшествието е по вина на светофарната уредба.

Тоест при него червената секция на двете светофарни тела не е работела и той си е гледал знака, че е с предимство пътя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ще вметна един мой случай отпреди доста години:

Абсолютно идентична ситуация и кръстовище, аз съм на твоето място и пак така отляво ме удря кола, а на нашата колона ни беше светнало зелено.

Полицаите гледаха от всички страни, наблюдаваха 10 минути и накрая написаха в акта, че произшествието е по вина на светофарната уредба.

Тоест при него червената секция на двете светофарни тела не е работела и той си е гледал знака, че е с предимство пътя.

Добре, как може другите коли които, са от неговата страна да чакат зелен сигнал, а той да минава само. Светофара е един, за направо и надоло към моста. От другата страна (дясната) , и те имат червен сигнал само този мина от всичките коли. Незнам не мога, да го разбера това, сега трябва и да му дам пари да си плати ремонт/а. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, как може другите коли които, са от неговата страна да чакат зелен сигнал, а той да минава само. Светофара е един, за направо и надоло към моста. От другата страна (дясната) , и те имат червен сигнал само този мина от всичките коли. Незнам не мога, да го разбера това, сега трябва и да му дам пари да си плати ремонт/а. 

Добре де, ти в КАТ звъня ли?

Или на 112?

Оспори ли фиша?

Подписа ли го с особено мнение?

Нямаш ли някой познат адвокат, на който можеше да звъннеш да те посъветва за тия 3-4 стъпки, с които да си подложиш за аргументираното обжалване на наказанието?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакви пари няма да му даваш, тая гражданска отговорност за какво е?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакви пари няма да му даваш, тая гражданска отговорност за какво е?

Аз, че няма да му дам няма, но тея от патрулката казаха, ако не му платя ремонта, щял да си имам проблеми.

Добре де, ти в КАТ звъня ли?Или на 112?Оспори ли фиша?Подписа ли го с особено мнение?Нямаш ли някой познат адвокат, на който можеше да звъннеш да те посъветва за тия 3-4 стъпки, с които да си подложиш за аргументираното обжалване на наказанието?

Обадих ме се на 112 пратиха патрулка установиха как е станало, изкараха ме виновен. Разправяхме се за фиша, но без резултат. Щях да го подпиша, но майка ме спря. Утре ще ида, при едни адвокат, да видя какво ще ми каже. Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще ида, при едни адвокат, да видя какво ще ми каже.

А, ей това е сериозна приказка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, ей това е сериозна приказка.

Утре ще пиша какво е станало, как са се развили нещата. Благодаря за съдействието. Лека и спокойна вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще пиша какво е станало, как са се развили нещата. Благодаря за съдействието. Лека и спокойна вечер.

Почини малко, успокой нервата (доколкото може) и утре с нови сили и трезва мисъл действай смело.

Лека и на теб!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакви пари! Затова има протоколи. От тук нататък да се оправя сам. За какво пращаш тая гражданска?! За слава ли? Да ходи при застрахователите ти. Ти не се занимавай с такива глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден, значи ходих при адвокат, обясни ми какви са процедурите , накараме да го закарам на мястото на ПТП. Огледа мястото и на новия ресторант, които направиха точно до кръстовището има камера, взех ме записите и каза, че от тук на татък той ще се заеме с проблема ми. Предложи ли ми да заведем дело срещу полицията, по точно срещу (полицайте) , които явно не знаят законите, и правилата за движение по БГ пътища. Сега се чудя, дали да завеждам дело срещу тях, или само да се отърва от фиша, които ми съставиха.? Вие какво ще кажете, притесняваме това после да си нямам проблеми с тези от полицията.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден, значи ходих при адвокат, обясни ми какви са процедурите , накараме да го закарам на мястото на ПТП. Огледа мястото и на новия ресторант, които направиха точно до кръстовището има камера, взех ме записите и каза, че от тук на татък той ще се заеме с проблема ми. Предложи ли ми да заведем дело срещу полицията, по точно срещу (полицайте) , които явно не знаят законите, и правилата за движение по БГ пътища. Сега се чудя, дали да завеждам дело срещу тях, или само да се отърва от фиша, които ми съставиха.? Вие какво ще кажете, притесняваме това после да си нямам проблеми с тези от полицията.?

Като си започнал нещо го довърши докрай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си започнал нещо го довърши докрай.

Това е така, ама не искам да си имам после проблеми. Ако загубя делото.? Всички разходи ще паднат в/у мен. Мисля да се откажа, от делото да ги съдя. Просто адвоката, да направи нещо да не плащам този фиш и това ще е. Благодаря на всички, които писаха по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но някак нямам навика да вярвам на автора когато описва подобна ситуация - който и да бил той!!!!

Отърви се от глобата и следващия път си отваряй очите. Не, че не трябва да се търсят правата. А, и друг е въпроса, че така наречените "органи на реда" правят с автомобилите си изключително груби нарушения и то явно и поради непознаване правилата на движение!!! И какви са тия глупости с поемане на ремонта на потърпевшия????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но някак нямам навика да вярвам на автора когато описва подобна ситуация - който и да бил той!!!!

Отърви се от глобата и следващия път си отваряй очите. Не, че не трябва да се търсят правата. А, и друг е въпроса, че така наречените "органи на реда" правят с автомобилите си изключително груби нарушения и то явно и поради непознаване правилата на движение!!! И какви са тия глупости с поемане на ремонта на потърпевшия????

Полицая единя които е "т*рчин" , ми каза това, ако бях почнал се разправям щяха ме задържат. Аз, че няма да платя няма. За какво ми е, да си съчинявам подобна история.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е така, ама не искам да си имам после проблеми. Ако загубя делото.? Всички разходи ще паднат в/у мен. Мисля да се откажа, от делото да ги съдя. Просто адвоката, да направи нещо да не плащам този фиш и това ще е. Благодаря на всички, които писаха по темата.

Престани да се държиш като мека Мария,ако мислиш, че си невинен ги съдиш.Ако спечелиш няма да имаш глоба и ще ти възтанови щетите по колата.

Ако няма дело ще имаш 150 лв глоба + ремонт по твойта кола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ги съдил до дупка! Не може в тая държава всеки да си прави каквото си иска без последствия!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш - осъди ги!!! Имай предвид, че подобни обстоятелства са трудно доказуеми! Трудно ще намериш адвокат поради факта, че сумата  по иска не може да е кой знае каква! Изобщо искове срещу големи компанни и срещу държавата, трудно минават. Ще се ти нужни и допълнителни пари, време и нерви. Така, че по добре направи нещо, че да се отървеш от фиша и когато шофираш си отваря очите на 4 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много трудна ситуация. Най-добре ще е да направиш така че да отървеш фиша. Според мен не си заслужава наемането на адвокати и т.н., не че казвам да не се защитаваш, но все пак. Може би ако стане ясно кой от двата пътя е главния, ще се разбере кой е бил с предимство, но докато това стане щом си тръгнал на зелен сигнал, вината не би следвало да е твоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших само, да се отърва от фиша. Няма да ги съдя, че само за 1 ден този адвокат ми зе сума пари, по-добре да бях го платил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въвеждаш яв заблуждение всички и никой не се усеща.

Фиш (както си писал) се издава само за маловажни случаи с глоба до 50 лв. С подписването му се съгласяваш че си виновен и си го плащаш. Няма процедура за обжалване.

За минаване на червено ти е написан АКТ и ти е взет контролния талон. Нататък има процедура за обжалване, както и на последващото наказателно постановление. На тях си пише пред кого и чрез кого се обжалват, а и адвоката го знае.

По закон/праволник има ред. Да не търся членове и параграфи. Регулировчик>светофар>Знаци>маркировка. В този ред, дори и да има противоречия между тях.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въвеждаш яв заблуждение всички и никой не се усеща.

Фиш (както си писал) се издава само за маловажни случаи с глоба до 50 лв. С подписването му се съгласяваш че си виновен и си го плащаш. Няма процедура за обжалване.

За минаване на червено ти е написан АКТ и ти е взет контролния талон. Нататък има процедура за обжалване, както и на последващото наказателно постановление. На тях си пише пред кого и чрез кого се обжалват, а и адвоката го знае.

По закон/праволник има ред. Да не търся членове и параграфи. Регулировчик>светофар>Знаци>маркировка. В този ред, дори и да има противоречия между тях.

Ахам , благодаря ти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.