Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

SS2

Samsung Galaxy S2 plus ъпдейт

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния въпрос: Ако тръгна да ъпдейтвам софтуера (настройки -> актуализация на софтуера) с официален през WiFI и нещо зацепи има ли restore point или се търси гаранция ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма restore point. И ако стане нещо, и телефонът ти блокира - води се повреда вследствие неправилно използване, и не ти важи гаранцията. Въпреки, че е много вероятно в сервиза да опитат да го преинсталират, и ако успеят - няма да правят проблем.

Ъпдейтвай само чрез кабел, и на пълна батерия. Желателно е на лаптоп или с UPS, че ако спре тока - лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ???

Няма ли recovery mode ? Даже намерих и тема от FAQ-то на samsung, според която става и с Samsung KIES. Дори и с Odin може, въпреки че е неофициална. Някой downgrade-вал ли е Android/Възстановявал ли е от лош флаш  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Recovery Mode има, ама не е това, което си мислиш.

Ъпгрейд на софтуера може да се направи по три начина:

1) Официален - през Kies.

2) Неофициален - през Odin.

3) Директно от паметта на телефона (или мемори картата), през Recovery Mode.

За човек, който не е добре запознат с трите процедури, препоръчвам първия вариант. Другите два са за по-разбиращи. И при тях е много важно какъв ROM ще инсталираш.

Да, има хора, които са даунгрейдвали, и са си спасявали телефоните от брикнато състояние. Аз съм го правил 2-3 пъти с таблета си. Ползвах го за експерименти :) , слагал съм му най-различни ROM-ове, включително и 4.1, докато накрая го оставих с един олекотен 2.3.6, с който работи най-добре. Но от всички тези бъзикания ми се скапа батерията, и сега работи само на зарядното.

Съветът ми е - ако апаратът ти работи добре, не се тормози да го ъпдейтваш. Няма да спечелиш кой знае какво. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз препрочъвам да не се съсипва нещо което на този етап явно работи добре. След като автора на темата не се оплаква от сегашната версия на Андроид с която е телефона му защо трябва да я сменя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е разликата между ROM и фърмуер ? За какво се използва recovery mode ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е разликата между ROM и фърмуер ? За какво се използва recovery mode ?

А защо просто не посетиш AndroidBG.com/FORUM и не разбереш сам като почетеш малко и се позаинтересуваш(извинете за рекламата)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.