Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Прочетох темата тук за проблеми при стартирането на компютър и се надявам някой да ме насочи.. От една година насам имам проблеми със стартирането на компютъра ми - "пали" когато поиска :no-no:  Направи ми впечатление, че ако го изключа от контакта през нощта, на сутринта тръгва, но някога и това не помага..  Давах го на сервиз, стоя при тях две седмици. През тези две седмици не е показал нито веднъж проблем.. Тествали са чарковете му и всичко било наред. Три дни след като си го прибрах от сервиза започна същото поведение. Нестартирането започна преди година. Преместих машината в друг град (друго ЕРП ;) ), но и това не помогна. До сега е работил без UPS. Утре ще му взема и UPS да видим дали това ще помогне...

Ето характеристиките на машината:

ACPI x64-based PC

Дъно: Gigabyte GA-EP45-DS3  (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)

Тип централен процесор: QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz (9 x 267)

Памет: 5120 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Видеокарта: NVIDIA GeForce 9800 GTX/9800 GTX+  (512 MB)

HDD: Maxtor 6V200E0 ATA Device  (200 GB, 7200 RPM, SATA-II)

WD Elements 1048 USB Device  (1863 GB, USB)

WDC WD30EURS-73TLHY0 ATA Device  (3000 GB, SATA-II)

Оптично устройство: HL-DT-ST BD-RE  BH16NS40 ATA Device  (16x/2x/12x BD-RE)

Захранване: Chieftec 1200W

Операционна с-ма: Microsoft Windows 7 Ultimate, SP1

Данни за температурите, волтаж, вентилатори и т.н. в прикачената снимка..

post-344333-0-48201300-1386144862_thumb.

Ще се радвам, ако някой даде идея, която да тествам или предложи изпитан сервиз, където биха се справили с проблема..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е хардуерен. Вереоятно захранване (в повечето случаи) но може и да е от самото дъно. Носиш в сервиз, където наистина има специалисти да тестват хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така де.. И аз това търся... Кои са тези сервизи??? Ако някой знае, пишете..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-близкият сервиз до вас.така си спестявате мъкненето на големи разстояния и проблеми с паркирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-близкият сервиз до вас.така си спестявате мъкненето на големи разстояния и проблеми с паркирането.

Както писах, вече го носих в сервиз без резултат... Готов съм да го закарам пак, ако знам къде има добри хардуерни специалисти, които да тестват чарковете..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както писах, вече го носих в сервиз без резултат... Готов съм да го закарам пак, ако знам къде има добри хардуерни специалисти, които да тестват чарковете..

Oт София си!Щом в този сервиз,не са окрили причината ,отиваш в друг.Казваш им това,което си писал в темата,след което разчиташ да обърнат повече внимание.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.