Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Така колеги здрвейте.

Темата е следната. Машина за  видео обработка.

Бюджет за машината 4000 лв.

1. Изискванията - Dual CPU дъно Socket 2011

2. Кутия способна да побере въпросната конфигурация. Предполагам Haf 942 или Fractal Arc XL няма да имат проблем с дъно от типа на Evga SR-X

3. Добри опции за охлаждане.

4. Рам - 24 гигабайта (компромис със количеството рам НЕ се Допуска..).

5. Наличието на SSD 100% задължително (120 ГБ)

6. Хард дискове (SSHD) - 2 х 2 терабайта, със опция да се конфигурират във раид масив.

Едиснтвените 2 компонента които за сега съм се ориентирал са дъно и процесор.

Процесора - XEON E5-2609V2/2.5G/10M/BOX X2

Може i7 със подобни и дори по добри характеристики. (Очаквам вие да го предложите)

NEWTON-R3 предполагам ще е достатъчно като захранване за да се справи със въпросните компоненти.

П.с: Операционата система - ще се закупува отделно. (предполагам OS X или Windows 8 или 8.1..)

Когато правите предложения се съобразете със това че системата може би ще работи със OS X, така че хардуера който ще се предлага трябва да е съобразен и със това изискване. Възложителя на запитването което отправям към ваз, не желае да си закупува Mac Workstation.

Не знам какви са му съображенията и това изобщо не ме интересува.

Оптично устройство - няма да има нужда от него, дисплей и останалата нужна периферия са налични.

Очаквам да видя интересни предложения.

П.с: Съжалявам за корекциите които нанасям във движените надавам се да се съобразите със тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така колеги здрвейте.Темата е следната. Машина за  видео обработка. Бюджет за машината 4000 лв. 1. Изискванията - Dual CPU дъно Socket 20112. Кутия способна да побере въпросната конфигурация. Предполагам Haf 942 или Fractal Arc XL няма да имат проблем с дъно от типа на Evga SR-X3. Добри опции за охлаждане.4. Рам - 24 гигабайта (компромис със количеството рам НЕ се Допуска..).5. Наличието на SSD 100% задължително (120 ГБ)6. Хард дискове - 2 х 2 терабайта, със опция да се конфигурират във раид масив. Едиснтвените 2 компонента които за сега съм се ориентирал са дъно и процесор. Процесора - XEON E5-2609V2/2.5G/10M/BOX X2Може i7 със подобни и дори по добри характеристики. (Очаквам вие да го предложите)NEWTON-R3 предполагам ще е достатъчно като захранване за да се справи със въпросните компоненти. П.с: Операционата система - ще се закупува отделно. (предполагам OS X или Windows 8 или 8.1..)Когато правите предложения се съобразете със това че системата може би ще работи със OS X, така че хардуера който ще се предлага трябва да е съобразен и със това изискване. Възложителя на запитването което отправям към ваз, не желае да си закупува Mac Workstation.Не знам какви са му съображенията и това изобщо не ме интересува.Оптично устройство - няма да има нужда от него, дисплей и останалата нужна периферия са налични.Очаквам да видя интересни предложения.

Влизате с твоя приятел ето тук и си избирате!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизате с твоя приятел ето тук и си избирате!

Успех!

Това хубаво - но аз чакам да видя и други предложения освен това което си предложил.

Чакам да видя предложения относно отделни компоненти. Човека накрая ще вземе решение  какво ще се сглобява и от коя фирма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрият вариант е машина на HP, DELL, FUJITSU, които винаги ще са една (даже повече) идея пред останалите сглобени по части компютри. И като гаранция и като качество, дизайн, охлаждане и т.н.

Добре е да се уточни какво и с какъв софтуер ще се обработва и да се има предвид това при добавяне на видео карта евентуално, която не е спомената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това хубаво - но аз чакам да чуя и други предложения освен това което си предложил.

Чакам да чуя предложения относно отделни компоненти. Човека накрая ще вземе решение  какво ще се сглобява и от коя фирма.

Там хората са достатъчно добри специалисти и след директен разговор с тях най-добре ще може да се вземе решение! Тук е възможно да получите отговори от хора, които и понятие си нямат от тази материя и само ще ви объркат допълнително! Има и такива, които ще помогнат и се надявам да се включат в темата!

Поздрави!

П.П. Ето, че се включиха! :D^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрият вариант е машина на HP, DELL, FUJITSU, които винаги ще са една (даже повече) идея пред останалите сглобени по части компютри. И като гаранция и като качество, дизайн, охлаждане и т.н.

Добре е да се уточни какво и с какъв софтуер ще се обработва и да се има предвид това при добавяне на видео карта евентуално, която не е спомената.

Няма кой да чете какво пиша. Човека иска отделни компоненти. Не маркова Сглобка.

Стига със клишетата че Марковите Супер  Шитове ще са идея или повече от идея пред сглобените конфигурации.  Не може да убедите никой във това твърдение. Всичко на проклетия пазар е Сбирщайн идващ от Китай, Индонезия и Тайван. Не можеш да  очакаш от такива хора качество.

Защо превръщате темата във ненужен СПАМ? Ясно и точно съм се изразил...

Или може би това е поредната тема във която ще си избиете комплексите?! Или предложете смислени сглобени конфигурации или просто темата да заминава на бунището. Трето положение няма.

Няма кой да чете какво се пише - и този форум се превърна в спам сборище и нищо повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма кой да чете какво пиша. Човека иска отделни компоненти. Не маркова Сглобка.

Защо превръщате темата във ненужен СПАМ? Ясно и точно съм се изразил...

Или може би това е поредната тема във която ще си избиете комплексите?!

А дали един шестглав Xeon няма да е по-добре откъм вкарване на по-хубави части в машината, иначе само двата процесора и дъното отива доста от бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих се включил, но ако цената беше от 10K нагоре.

П.П.

Няма никакъв смисъл да му помагате, защото Win и Mac работят по много различен начин с различния хардуер, същото е и със софтуера.

Някои хора продължават да се заблуждават, че определящ за изходния продукт е хардуера, защото не са способни да седнат и да научат как се ползва и софтуерът.

И преди да ми се налага да опровергавам нещо, което ще ми отговорят, ще ви помоля да прегледате например Resolve как работи под Mac и Win и какви изисквания има към различните ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали един шестглав Xeon няма да е по-добре откъм вкарване на по-хубави части в машината, иначе само двата процесора и дъното отива доста от бюджета.

Всички хубави маркови части са  "Покръстени", жълти такива със  цени над 200% по високи от цените на нормалните части. Ето защо  няма смисъл от Марките. Или предложете нещо смислено със немаркови "жълти" части или просто е най добре темата да се закрие.

Бих се включил, но ако цената беше от 10K нагоре.

П.П.

Няма никакъв смисъл да му помагате, защото Win и Mac работят по много различен начин с различния хардуер, същото е и със софтуера.

Някои хора продължават да се заблуждават, че определящ за изходния продукт е хардуера, защото не са способни да седнат и да научат как се ползва и софтуерът.

И преди да ми се налага да опровергавам нещо, което ще ми отговорят, ще ви помоля да прегледате например Resolve как работи под Mac и Win и какви изисквания има към различните ОС.

Мак и Уин били системи с коренно различен начин на работа. За това Прегризаните Ябълки ползват Интел архитектура. Проучвам идеята - да се сглоби интелска конфигурация, която да може да работи със 2те Ос - и да не повярваш - Апропо пръкваш се ти да ми обясниш как Интел и Мак са несъвместими....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям закриването на темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям закриването на темата.

Ти за това ли си тук. Да подриваш такива теми? Ако е само заради това. Жалко наистина.

И не на последно място - още колко теми има за конфигурации за работа със видето във които са предложени "жълти" компоненти?

Направих си труда преди да напиша моята да изброя поне 10 такива именно тук във този форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига спамите. Темата ще е отворена. Има хора които не ги мързи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хем че не оценяваш какво ти предлагат колегите, хем и се зъбиш. Е как да помогнеш на такъв човек, въпреки добрия тон който спазваш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хем че не оценяваш какво ти предлагат колегите, хем и се зъбиш. Е как да помогнеш на такъв човек, въпреки добрия тон който спазваш ?

А ти дори не си си направил Труда да прочетеш от начало до край изискванията и да преложиш конфигурация. Всички влизате със клиширани отговори.

И не говоря за един а за 2 Ксеона. Но няма кой да чете. Иска се Двупроцесорно Дъно. Дори съм посочил примерно такова като ориентир.

Но Хейтига и Спама надделява над всичко.

Единственото което оценявам че вместо да измислите нещо смислено се отдавате на спам§хейтинг вместо да покажете поне малко креативност. Исрено ви Адмирирам за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти дори не си си направил Труда да прочетеш от начало до край изискванията и да преложиш конфигурация. Всички влизате със клиширани отговори.

Прочел съм ги още от началото на темата, и не намерих особен смисъл от dual socket машина. Точно това ти казах в по-предния си пост. Чети, а не нападай хората които се опитват да ти помогнат. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мак и Уин били системи с коренно различен начин на работа. За това Прегризаните Ябълки ползват Интел архитектура. Проучвам идеята - да се сглоби интелска конфигурация, която да може да работи със 2те Ос - и да не повярваш - Апропо пръкваш се ти да ми обясниш как Интел и Мак са несъвместими....

Много си неук, което обаче приляга на голямата ти наглост.

Точно за теб съм написал, че някои неуки индивиди продължават да си фантазират, че имайки мощен хардуер, ще правят чудеса, защото нямат акъл да научат една свестна програма.

Mac ползват много неща, но ти няма как да го знаеш, защото през живота си не си имал достъп до оригинален.

Не си наясно с разликата между Mac и машина сглобена самостоятелно, на която слагаш такава ОС.

Иска се Двупроцесорно Дъно.

Toва е много забавно, не бях чувал за такова дъно, повечето хора са толкова тъпи, че му казват сървърно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си неук, което обаче приляга на голямата ти наглост.

Точно за теб съм написал, че някои неуки индивиди продължават да си фантазират, че имайки мощен хардуер, ще правят чудеса, защото нямат акъл да научат една свестна програма.

Mac ползват много неща, но ти няма как да го знаеш, защото през живота си не си имал достъп до оригинален.

Не си наясно с разликата между Mac и машина сглобена самостоятелно, на която слагаш такава ОС.

Toва е много забавно, не бях чувал за такова дъно, повечето хора са толкова тъпи, че му казват сървърно.

Жив и Здрав и Остани със Заблудата си.

И повече не ми оспамвай темата. Не желая да бъда свидетел на жлъчния ти негативизъм!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жив и Здрав и Остани със Заблудата си.

И повече не ми оспамвай темата. Не желая да бъда свидетел на жлъчния ти негативизъм!

Ето ти идеята ми реализирана набързо да придобиеш представа:

GB X79-UD3 /X79/LGA2011

XEON E5-2620V2/2.1G/15M/BOX

4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX x 4

2TB SEAGATE ST2000VX000 64MB x 2

Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s

EVGA GeForce GTX 760 SC 4GB ACX Cooler

FD DEFINE R4 TITANIUM W/WINDOW

PSU SEASONIC SS-750AM BRONZE

Обща стойност - 2 746.91 лв. с ДДС

Количка.

Въпреки арогантното ти отношение, все пак нали съм човек макар да не заслужаваш да ти се помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен с цел да придобиеш горе долу повече представа.

SM MBD-X9DAE - за да бъде пълноценен процесора Xeon E5-2620v2/2.1GHz 15MB L3 е нужно това дънo

• Processor/Cache
CPU
Intel® Xeon® processor E5-2600 and E5-2600 v2 family (up to 150W TDP **)
Dual Socket R (LGA 2011)
Cache Up to 30MB
System Bus
QPI up to 8 GT/s

XEON E5-2620V2/2.1G/15M/BOX - x2

CM HYPER 212 EVO - x2 (според някои колеги процесора идвал без охладител)

2X8G DDR3 1600 GEIL DRAGON - x2 (32GB)

Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s

2T SG SSHD ST2000DX001 - x2 (2TB раид масив - SSHD)

MSI N760 GAMING GTX760 2GB TF 2GD5/OC - за CUDA и тиха в Silent Mode. Може да се замени и с тази която е също прилична карта - EVGA GTX760 SuperClocked 02G-P4-2765-KR ACX Cooler

PSU FD 600W NEWTON R3 - Бих взел за 20 лв. отгоре това захранване PSU SEASONIC SS-660XP2 PLATINUM. Мисля че ще го доставят ако има желаещи или с индивидуална поръчка.

FD DEFINE XL R2 BLACK • ATX, Micro ATX, mini-ITX, E-ATX and XL-ATX motherboard compatibility. A може и посочената кутия в поста ти FD ARC XL BLACK W/WIN но ако искаш тишина то Define кутията и MSI картата са по точните за тази цел.

Обща стойност: 4 278.66 лв. с ДДС - Количка

Не съм много наясно с Workstations машини или пък им следя частите но от описаното в този раздел за воркстейшън и в тази тема с изключение на споровете може би това предложение е най близко до това което сте замислили. А може би и машини за около 2.5, 3К ще се справят както някои колеги са предложили. Но нека изчакаме и други които са в материята да се включат и да редактират нещо по машините или съставят ако е нужно.

Дано съм бил полезен!

Поздрави и лек ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ще уточните ли софтуера, който точно ще се използва, освен операционните системи?

Все пак някой 'графични' софтуери си искат видеокартИ, и само ЕДИН процесор, а други обратното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак някой 'графични' софтуери си искат видеокартИ, и само ЕДИН процесор, а други обратното...

Кой видеоредактор иска видеокартИ ?

Ясно е, че ще се ползва някой куц, но яко рекламиран софтуер, няма смисъл да пише името.

Много хора даващи предложения не са наясно, какво точно представлява една работна станция.

Задължително е дъното да поддържа EEC Ram, задължително е да се ползва EEC Ram, за видеоедит SSD под 250ГБ не се слага, по-добре да сложи отделен хард(поне 1ТБ) за системен/бутваш/ 'C' диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ще уточните ли софтуера, който точно ще се използва, освен операционните системи?

Основно ще се работи със тежки програми като Мая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво общо има Maya с видеообработката ?

И как точно стигна до извода, че е тежка програма ?

А имаш ли дори минимална представа как работи CG софтуерът ?

Поредната тема, която е пусната по неизвестни и на автора причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основно ще се работи със тежки програми като Мая.

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/syscert?id=18844534&siteID=123112 - тук може да се ориентираш какъв хардуер се иска... мисля, че е доста под посочените преди уточнението постове и съответно е по-евтин...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.