Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички участници във форума.

Ще ви помоля за съвет. Проблема е следния. Пред блока има няколко бездомни кучета , които ги храни един съсед, проблема е че почти през цялата нощт лаят и вдигат целия блок на крак /както се казва/ и нали се сещате как се чувства човек на другия ден , недоспал след като няколко пъти  през нощта е буден от кучешки лай. Кучетата или по скоро едното е проблемно / лае цяла нощт ако мине някой човек или кола/, кастрирани са и обезпаразитени. Аз съм любител на животните и лично разговарях с въпросния човек, който ги храни да намерим общо решение на въпроса с шума от тях, предложих ме въпросното куче да го гледа идин приятел на село или да го закараме дори в друг град / предпочитам първия вариант/ само и само да има тишина и спокойствие през нощта, НО той отказа НЕ БИЛ СЪГЛАСЕН :ohmy: , все едно кучето е едва ли не негова собственост. Информирал съм службата за безстопанствени животни, те дойдоха взеха ги и пак ги върнаха, наколко пъти съм разговарял с тях по въпроса с лаенето, но те вдигат ръце нищо неможели да направят. Имало е случеи когато от службата за защита на животните ги прибират и този въпросен съсед отива и ги взима - щял да ги гледа, ОК хубаво ама те са по цяла нощ на вън и лаят по които минава, особенно сутрин към 5- 6часа когато хората отиват на работа. Какво да правя, как да постъпя, шума от техния лай започва да влиае на психиката ни, това вече продължава месеци на ред /лятото не съм отваряли прозорците през нощта само и само да не чувам неговия лай/.

Моля дайте съвет защото вече не се издържа. Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си от София се обади на приюта в Богров

http://arsofia.com/bg/kontakt/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни искане за психиатрично освидетелстване на комшията, ще е нужен и още един свидетел, освен теб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни искане за психиатрично освидетелстване на комшията, ще е нужен и още един свидетел, освен теб.

много добра идея

Ако си от София се обади на приюта в Богров

http://arsofia.com/bg/kontakt/

от Пловдив съм. Обадих се на приюта в Пловдив ,и к"во нищо, дойдоха взеха ги и пак ги върнаха. След като вече били кастрирани и обезпаразитени нищо не можели на направят. :(  А кучетата си продължават да лаят и лаят и лаят цяла нощт. И ние сме все така недоспали на другия ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Психиатрическата експертиза не изглежда наложителна.

Прибирането в кучкарник (затвор за кучета) е нехуманно решение.

Щом лицето претендира, че е стопанин, би било уместно да му бъде наложена глоба, поне от страна на общината и/или МВР.

... и така, докато започне да се грижи за животното си като свестен гражданин.

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом лицето претендира, че е стопанин, би било уместно да му бъде наложена глоба, поне от страна на общината и/или МВР.

Прав си може би наистина трябва да отнеса въпроса към общината или МВР.  Макар че не мисля че ще има някакъв ефект, имайки предвид какъв "див селянин" е той. Започвам сериозно да се замислям за модифициран /по мощен/ кучегон който да е вкл. почти през цялата нощт и да се надявам че ще изчезнат :mad: . Като по този начин /като се рязбягат/ може и да ги спася, от къде да знам че някой друг съсед не му е писнало вече и да е забъркал "отварата" антифриз и кучешка храна. Само че, откъде такав мощен кучегон, имайки предвид че съм на 6ет. Ако някой има инфо за такова модифицирано устройство и или може да ми намери, моля да се обади. Вече съм почти на ръба на отчаянието!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от Пловдив съм. Обадих се на приюта в Пловдив ,и к"во нищо, дойдоха взеха ги и пак ги върнаха. След като вече били кастрирани и обезпаразитени нищо не можели на направят. :(  А кучетата си продължават да лаят и лаят и лаят цяла нощт. И ние сме все така недоспали на другия ден.

е какъв е тоя ваш "приют" тогава -  никакъв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е какъв е тоя ваш "приют" тогава -  никакъв

Абсолютно права си  наистина е НИКАКЪВ !!!! Направо незнам какво да правя!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам да е претендирана собственост(още по-малко пък доказана такава). Темата е за бездомни кучета и някакъв (вероятно)откачен кучелюбец. Мерките основно трябва да се вземат срещу него наистина и не изключват екстреният вариант да се вкара в лудница :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам да е претендирана собственост(още по-малко пък доказана такава). Темата е за бездомни кучета и някакъв (вероятно)откачен кучелюбец. Мерките основно трябва да се вземат срещу него наистина и не изключват екстреният вариант да се вкара в лудница :D

:D  стига бе хора, то направо човек да се чуди да се смее ли или да плаче. Леле какви човешки екземплари движат по нашите улици не е истина. Не съм и предполагал че ще трабва да занимавам общината и полицията заради един шемет с гумени ботуши и поне 2кучета около него постоянно ---- точно така изглежда въпросния съсед от др. вход. Но явно това е единствения начин човек да поспи що годе нормално през нощта. Къде по конкретно да се жалвам - в общината или полиция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пред съда...Демек завежда се дело. Защото през ТЕЛК без съгласието или направо желанието на комшията няма да мине.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пред съда...Демек завежда се дело. Защото през ТЕЛК без съгласието или направо желанието на комшията няма да мине.

Стига бе, чак до съда ли трябва да се стигне! Ужас общината или полицията не могат да му повлиаят по някакъв начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D  ... Къде по конкретно да се жалвам - в общината или полиция?

Защо не в двете институции? Полицията санкционира случаите с нарушаване на обществения ред. Районните общински администрации имат инспектори (май тези, които са също по чистотата), които отговарят за отглеждането на кучета. Утре първо се информирай от службата за регистрация на кучетата как действат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото, за да се предприемат някакви по-сериозни мерки, се иска съдебно разпореждане. В общият случай, какво ще направят полицаите...Глоба?! Това не върши работа. Предупреждение...Също. Съдебното разпореждане в общият случай, когато се мине през полицията може да увеличи размера на санкцията, но няма начин по този път да сложите усмирителната риза. Затова при прокурор...Съда вече, ще се разпореди да се направи експертиза от медицински лица, ако се налага и принудителна и според изводите в експертизата, ще се наложи лечение...Може би също принудително.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не в двете институции? Полицията санкционира случаите с нарушаване на обществения ред. Районните общински администрации имат инспектори (май тези, които са също по чистотата), които отговарят за отглеждането на кучета. Утре първо се информирай от службата за регистрация на кучетата как действат.

ММММММ дааааа ще трябва да задействам нещата. Като не става с добро - какво да правим , ще трябва жалби, оплаквания и т.н. ами няма как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ММММММ дааааа ще трябва да задействам нещата. Като не става с добро - какво да правим , ще трябва жалби, оплаквания и т.н. ами няма как.

Убийството или отравянето на животното, ОПРЕДЕЛЕНО не е решение!!! И дума да не става! Още повече че, в конкретния случай въпросния селчо ще си вземе /ще започне да храни/ друго бездомно куче и какво и следващото куче ли да трепа?Първо около него се навърташе едно бездомно куче, после станаха две сега гледам май и трето се появява. А той е див селянин, с който нормален разговор, няма как да проведеш!!! Ето защо си мисля, че може би, искам да подчертая МОЖЕ БИ, модифициран, подсилен кучегон, който едва ли не да бъде вкл. цяла нощт, е едно от малкото решения на проблема.Ако имате такъм подсилен кучегон, готов съм да го купя, само и само да има мир и спокойствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А е хуманно ние българите да мизеруваме, кучетата да ни ядат и да ни тровят живота, лишавайки ни дори от сън? Човекът се е оплакал на няколко места, виждаме колко са го глобили. Тая вяра в системата или оправдания в системата можеш да я поставиш в тоалетната чиния и да натиснеш бутона на казанчето, за друго в България не става, защото на никого не му пука, особено за подобни проблеми и никой пръста няма да си мръдне, освен ако не нараниш някое псе и някой откачен природозащитник не тръгне да писка.

Сега ще ти дам две решения на проблема, как да прогониш кучетата

Вариант 1 Купуваш една права лопата и ако някой път те ядосат ги подпукваш с нея

1. Публикувано изображение

Вариант 2 Бомбички

2. Публикувано изображение

Вариант 3 Въздушна пушка, като видиш куче и го стреляш

3. Публикувано изображение

----

Допълнение - Вариант 1 можеш да го приложиш първо върху малоумника, който ги храни и/или ги вади от приюта, че уж щял да ги гледа. С малко бой по каската много бързо ще му секне желанието и ще разбере, че не може да прави "к'вот си иска" Отрови умишлено нито препоръчвам, нищо ще препоръчам. Идеята е кучето да се махне от там, не да го убиеш. Те не са прости животни и като разберат, че хазяина не им е по вкуса, ще зачезнат. Бих ти препоръчал да се опиташ да ги прогониш с бомбички, подобни шумови дразнители обикновено ги плашат и вършат работа.

Ще повторя обаче, че трябва първо да се въздейства върху кучелюбеца, който ги храни, ако не с хубаво - със заплаха.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как полицията, ще се отнесе към бомбаджията. Ти ли ще му плащаш глобите за нарушаване на общественият ред, ако не и нещо по-сериозно? Освен това насилието над животните, е вече наказуемо и с ефективна присъда. Искаш да вкараш колегата в затвора ли?!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как полицията, ще се отнесе към бомбаджията. Ти ли ще му плащаш глобите за нарушаване на общественият ред, ако не и нещо по-сериозно? Освен това насилието над животните, е вече наказуемо и с ефективна присъда. Искаш да вкараш колегата в затвора ли?!

Абе ти си вечната опозиция, няма какво да ти кажа на теб. Не разбра, че в България закони НЯМА. Насилието над животните е наказуемо, а психическият тормоз над хора не е наказуем, така ли? А за бомбичките - ако видят, че гони кучетата с тях и ги изгони, за да могат да спят спокойно през нощта, не ще го докладват за нарушаване на общественият ред, ами ще го поздравят. Някой трябва да действа. Екоравновесие пръста не си мърда, както виждам. Нито някой друг. Тоя проблем как според теб ще се реши и кой ще ти обърне внимание, господин "Законов"? Или то в България нарочно се оставят абсурди, за да може някой като се опитва да ги поправи, да попадне под ударите на закона, с цел хранило?А за насилие над животните - няма нито една ефективна присъда. А и аз тоя закон не го зачитам за друго, освен за абсурден. Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С бомбичките около коледа и нова година може и да мине номера. Прав си колега , с тези природозащитници и нови закони наистина може да се стигне до нещо крайно неприятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти си вечната опозиция, няма какво да ти кажа на теб. Не разбра, че в България закони НЯМА. Насилието над животните е наказуемо, а психическият тормоз над хора не е наказуем, така ли? А за бомбичките - ако видят, че гони кучетата с тях и ги изгони, за да могат да спят спокойно през нощта, не ще го докладват за нарушаване на общественият ред, ами ще го поздравят. Някой трябва да действа. Екоравновесие пръста не си мърда, както виждам. Нито някой друг. Тоя проблем как според теб ще се реши и кой ще ти обърне внимание, господин "Законов"?А за насилие над животните - няма нито една ефективна присъда. А и аз тоя закон не го зачитам за друго, освен за абсурден.

Няма закони за кучелюбците, които хранят нерегистрирани на тяхно име песове. За твое и на други хора съжаление, обратните закони си ги има и си работят с пълна сила. Има цяла тумба "еко" защитни НПО-та, които се хранят от тая цицка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С бомбичките около коледа и нова година може и да мине номера. Прав си колега , с тези природозащитници и нови закони наистина може да се стигне до нещо крайно неприятно.

Първо тия природозащитници трябва да се появят там, а едва ли вардят в 10 вечерта по улиците. Въобще всичко ни е безумие, ама е факт че ако не мога да спя заради песове, до сега да съм ги разкарал с методите, като почвам първо с 2, после с 3 и накрая с 1, ако друго не помогне. Екоравновесие като не си върши работата, да не е градинката пред блока приют? Ами утре ако ухапе някой минаващ тоя пес?

Няма закони за кучелюбците, които хранят нерегистрирани на тяхно име песове. За твое и на други хора съжаление, обратните закони си ги има и си работят с пълна сила. Има цяла тумба "еко" защитни НПО-та, които се хранят от тая цицка.

Няма ефективна присъда за насилие над животните и всъщност докато страната ни е с прякор Абсурдистан, такива едва ли и ще има. Стига си ми съжалявал, проблемът иска решение и няма да се реши сам. Предложи нещо по-добро и по-бързо. Имаш ли такова? И тия природозащитници са на "всеки километър" според теб, така ли? Ако лично мен ме занимават такива, ще им кажа че искам да спя и уличните кучета нямат работа пред блока ми. Екоравновесие да търсят за коментар. Уличното куче НЯМА работа на улицата всъщност и преди някой да църка за насилие над уличните псета, първо да пита тия дето трябва да ги махат от улиците - Защо аджеба цял ден си бъркат в носа? Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добрите решения, може да включват и твоите предложения. С едно голямо "НО". Съветването за такива мерки и въобще прилагането им да не става в темите на форума, защото се бие с правилата му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Господа има лек за всичко и то хуманен. Трябват само две консервни кутии които се връзват на накой израстък на въпросният екземпляр и след това обекта след ден два е чак в Ахтопол без никакво желание да се връща. Това е изпитан метод по времето на лошия кумунизъм(работи безотказно) :vacation1:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.