Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ratewis

Компютърът ми издава бръмчащ звук...

Препоръчан отговор

Компютърът ми издава странен бръмчащ звук при включване. След време звукът лека-полека отшумява, но съм притеснен. Едва ли е от прах - изчистих го обстойно в неделя(01.11.2013) по същата причина и бръмченето спря за 2-3 дни, но сега отново се е появило. Какво може да е? Вентилаторите ли имат нужда от смазка, харда ли умира, или е захранването? Моля за съвет какво да правя. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютърът ми издава странен бръмчащ звук при включване. След време звукът лека-полека отшумява, но съм притеснен. Едва ли е от прах - изчистих го обстойно в неделя(01.11.2013) по същата причина и бръмченето спря за 2-3 дни, но сега отново се е появило. Какво може да е? Вентилаторите ли имат нужда от смазка, харда ли умира, или е захранването? Моля за съвет какво да правя. :)

Предполагам са се разтракали перките на охладителите. Почисти ги и ги смажи с нещо, макар да помага временно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам са се разтракали перките на охладителите. Почисти ги и ги смажи с нещо, макар да помага временно.

Почистил съм ги, както казах. Ще ги смажа с машинно масло, но ако проблема е от тях, защо звукът престава след няколко минути?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мястото за смазване на вентилаторите обикновено е дупчица под лепенката на перката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е температурата в помещението с компютъра?

Ако е студено (под 10 градуса)  - възможно е първоначалното бръмчене да е и от това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистил съм ги, както казах. Ще ги смажа с машинно масло, но ако проблема е от тях, защо звукът престава след няколко минути?

Отваряш кутията и тогава пускаш компютъра.Следиш кой вентилатор издава този звук.Можеш да спреш с пръст вентилатора на процесорното охлаждане,да видиш дали не е от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е температурата в помещението с компютъра?

Ако е студено (под 10 градуса)  - възможно е първоначалното бръмчене да е и от това...

Възможно е, като се замисля. Бръмченето се появява рано сутрин(към 6ч.) и към обяд като преди обяд помещението не се отоплява. Температурата без отопление е около 10 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е, като се замисля. Бръмченето се появява рано сутрин(към 6ч.) и към обяд като преди обяд помещението не се отоплява. Температурата без отопление е около 10 градуса.

Нормално да тракат перките, дори и при по-топло помещение. Смазването както вече казах е временно решение. Най-добре ще е да отвориш кутията и така да пуснеш машината, за разбереш от къде идва шума. Може да е и от перката на захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен в офиса има подобен проблем на компютъра ми. За сега вентилатора трака само в 1те 5 минути в понеделник... Очевидно му трябва малко време да се разработи. Не съм го смазвал още, но установих че е на захранването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.