Премини към съдържанието
ratewis

Компютърът ми издава бръмчащ звук...

Препоръчан отговор

Компютърът ми издава странен бръмчащ звук при включване. След време звукът лека-полека отшумява, но съм притеснен. Едва ли е от прах - изчистих го обстойно в неделя(01.11.2013) по същата причина и бръмченето спря за 2-3 дни, но сега отново се е появило. Какво може да е? Вентилаторите ли имат нужда от смазка, харда ли умира, или е захранването? Моля за съвет какво да правя. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютърът ми издава странен бръмчащ звук при включване. След време звукът лека-полека отшумява, но съм притеснен. Едва ли е от прах - изчистих го обстойно в неделя(01.11.2013) по същата причина и бръмченето спря за 2-3 дни, но сега отново се е появило. Какво може да е? Вентилаторите ли имат нужда от смазка, харда ли умира, или е захранването? Моля за съвет какво да правя. :)

Предполагам са се разтракали перките на охладителите. Почисти ги и ги смажи с нещо, макар да помага временно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам са се разтракали перките на охладителите. Почисти ги и ги смажи с нещо, макар да помага временно.

Почистил съм ги, както казах. Ще ги смажа с машинно масло, но ако проблема е от тях, защо звукът престава след няколко минути?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мястото за смазване на вентилаторите обикновено е дупчица под лепенката на перката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е температурата в помещението с компютъра?

Ако е студено (под 10 градуса)  - възможно е първоначалното бръмчене да е и от това...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистил съм ги, както казах. Ще ги смажа с машинно масло, но ако проблема е от тях, защо звукът престава след няколко минути?

Отваряш кутията и тогава пускаш компютъра.Следиш кой вентилатор издава този звук.Можеш да спреш с пръст вентилатора на процесорното охлаждане,да видиш дали не е от него.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е температурата в помещението с компютъра?

Ако е студено (под 10 градуса)  - възможно е първоначалното бръмчене да е и от това...

Възможно е, като се замисля. Бръмченето се появява рано сутрин(към 6ч.) и към обяд като преди обяд помещението не се отоплява. Температурата без отопление е около 10 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е, като се замисля. Бръмченето се появява рано сутрин(към 6ч.) и към обяд като преди обяд помещението не се отоплява. Температурата без отопление е около 10 градуса.

Нормално да тракат перките, дори и при по-топло помещение. Смазването както вече казах е временно решение. Най-добре ще е да отвориш кутията и така да пуснеш машината, за разбереш от къде идва шума. Може да е и от перката на захранването.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен в офиса има подобен проблем на компютъра ми. За сега вентилатора трака само в 1те 5 минути в понеделник... Очевидно му трябва малко време да се разработи. Не съм го смазвал още, но установих че е на захранването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.