Премини към съдържанието
c-xooper

Проблем с лаптоп HP G62

Препоръчан отговор

Колеги взех да оправя преносимия на приятелско семейство който както е работил и екрана изгаснал.И край от тогава тая матрица не показва нищо...Носили са го в сервиз където им казали, че има проблем с видео картата като съдят по това, че не им давал картина на целия външен монитор а на половина.Аз обаче съм сигурен във видеото понеже на моя 17" монитор след настройки на резолюцията и херцовете всичко си тръгна ок. Направих дори и тест с 3Dmark06 и си го минава без проблем!Не загрява видеото. Разглобих го основни части и се надявах да се е разместил лентовия кабел нещо, но уви не. Мисля си че е той понеже на екрана АБСОЛЮТНО никва реакция при пускане на машината. Обаче уеб камерата работи  понеже и тя е на заедно с този кабел на един пинов конектор на дъното...  Точния модел на машината не го пише никъде... Процесор P6100,3gb рам и 500гб хард диск. Съмнявам се в лентовия кабел или матрицата...

Вие какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги взех да оправя преносимия на приятелско семейство който както е работил и екрана изгаснал.И край от тогава тая матрица не показва нищо...Носили са го в сервиз където им казали, че има проблем с видео картата като съдят по това, че не им давал картина на целия външен монитор а на половина.Аз обаче съм сигурен във видеото понеже на моя 17" монитор след настройки на резолюцията и херцовете всичко си тръгна ок. Направих дори и тест с 3Dmark06 и си го минава без проблем!Не загрява видеото. Разглобих го основни части и се надявах да се е разместил лентовия кабел нещо, но уви не. Мисля си че е той понеже на екрана АБСОЛЮТНО никва реакция при пускане на машината. Обаче уеб камерата работи  понеже и тя е на заедно с този кабел на един пинов конектор на дъното...  Точния модел на машината не го пише никъде... Процесор P6100,3gb рам и 500гб хард диск. Съмнявам се в лентовия кабел или матрицата...

Вие какво мислите?

Залагам на повреден инвертор на матрицата, и да сменете сервиза с истински такъв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Залагам на повреден инвертор на матрицата, и да сменете сервиза с истински такъв.

Ако е инвертора мисля, че поне ще има картина без осветление.Гледах го на тъмно и нищо...Тотален мъртвец... А тук сервизите са пълна пародия... Искали дори да сменят дъното, което струвало 80$ с покупка на втора употреба от някакъв сайт който предполагам е e-bey.... Лаптопа си работи идеално на външен монитор но на неговия си  никакъв го няма....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е инвертора мисля, че поне ще има картина без осветление.Гледах го на тъмно и нищо...Тотален мъртвец... А тук сервизите са пълна пародия... Искали дори да сменят дъното, което струвало 80$ с покупка на втора употреба от някакъв сайт който предполагам е e-bey.... Лаптопа си работи идеално на външен монитор но на неговия си  никакъв го няма....

Ами не знам идея си нямам вече. Може и да има разпоен кабел на екрана, пък щом има сигнал на външен монитор, означава че видеото е здраво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам идея си нямам вече. Може и да има разпоен кабел на екрана, пък щом има сигнал на външен монитор, означава че видеото е здраво.

Да, проблема е в някое от трите неща. Лентов кабел, инвертор или матрицата...

Кое е според вас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, проблема е в някое от трите неща. Лентов кабел, инвертор или матрицата...

Кое е според вас?

Само мога да гадая...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само мога да гадая...

Може би ще ви се стори тъп въпроса, но на всички матрици отзад едни и същи ли са пиновете отзад?

Имам в напредвид дали ще мога свържа моята матрица на Acer Aspire 8930G към дъното на HP-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще ви се стори тъп въпроса, но на всички матрици отзад едни и същи ли са пиновете отзад?

Имам в напредвид дали ще мога свържа моята матрица на Acer Aspire 8930G към дъното на HP-то?

Съмнява ме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега този компютър бил с ЛЕД матрица и нямал инвертор...???

Явно е с прекъснат кабел някъде. Най-добре се допитайте на сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо конкретно не мога да кажа, все пак нека и техник да го види. Тук само можем да гадаем.

Ще пробвам със смяна на лентов кабел.Техници тук няма кадърни :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След смяната на лентовия кабел машината заработи както си  трябва.Проблема е решен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от andibgpz
      Здравейте,Проблемът е следния - при пускане на лапопа се стартира вентилатора на максимални обороти,и до там екрана е черен,след няколко секунди вентилатора минава в нормални обороти и нищо/Caps Lock-не светвa,свети само индикатора на wi-fi и този за захранването/.Четох из нета както и тук във форума.Към външен дисплей не може да се включи - дислея и там си стои черен/пробвах да го включа с Fn бутоните+ F4 в случая/Друго,което пробвах:
      1.Махнах рамта,пробвах няколко комбинации само с една пръчка,с двете,почистих им конекторите и т.н.2.Задържах копчето за включване над 1мин.- за да изчисти тоците3.махнах харда4.пробвах с друга зарядно5.Махнах батерията на БИОС-а /пробвах със и без нея/6.Махах и батериятаИз нета пише,че дъното е заминало - знам че има такава вероятност.Вие какво мислите по въпроса.Благодаря предварително на отзовалите се!
    • от lashvoski
      Здравейте. 

Това ми е първият пост в форума.
      Имам Лаптоп HP G62-a10sq който е за реболване. Тъй като го дава в два сервиза за диагностика и знам че не си заслужава ремонта ,тъй като е скъп и не се знае колко ще работи. Реших да поема инициативата сам да направя процедурата ,имам две ендакви дъна за същия лаптоп на едното - чипсета е се е усукал,а на другото чипсета и видеото. Имам от всичко по 2 за този лаптоп процесор-рам-клавиатура-букси). 
      Процедурата по Разпояване,Почистване,Наслагване и Запояване ми е ясно и с времето ще се усъвършенствам.
      Интересуваме   от къде мога да взема топчета за чипа които се поставят ,Железните пластинки които се наслагват върху чипа за да се наместят топчетата.
      Този лаптоп ще е моят "експеримент" Всяко мнение,коментар и насока е важно за мен и ще съм ви много благодарен .

С Уважение 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.