Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

retaer

След като пъхна флашката да намери wifi мрежа PC замръзва

Препоръчан отговор

Преди също замръзваше но беше от кондензаторите..сега като пъхна флашката да намери интернет (т.е моя рутер http://www.dlink.com/us/en/home-solutions/connect/routers/dir-615-wireless-n-300-router )  а флаша ми е https://www.google.bg/#q=tp-link+TL-WN721N и след няколко сек и замръзва компютъра..смених си захранването ( да верно 2-ра ръка за 10лв но си е перфектно няма проблеми с кондензаторите платката не е пожълтяла мисля,че е ок),смених подулите се кондензатори и т.н.Всички перки се въртят температурите са перфектни ... от какво може да е ,че взе да ми писва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се занимаваш с флашки, а не си пуснеш един кабел директно от маршрутизатора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се занимаваш с флашки, а не си пуснеш един кабел директно от маршрутизатора ?

Защото така и така имам рутер и дадох пари и за флаша и искам да разбера защо прави така ПП.Не ми намира мрежата а със тела и таблета я намирам там в стаята където  е и компютъра ... Когато замръзне и я изкарам не са оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Захранване втора употреба за 10 лв. - какво очакваш

2. Сменени кондензатори - само подутите или всички? Ако си сменил само подутите нищо не си направиил.

3. Проблема може да е и от друго естество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Захранване втора употреба за 10 лв. - какво очакваш

2. Сменени кондензатори - само подутите или всички? Ако си сменил само подутите нищо не си направиил.

3. Проблема може да е и от друго естество.

Е за какво да давам пари за чисто ново след като компютъра ми е на 10години (Грубо казано :Д)Разбира се ,че само подутите ако е за всички тря дам сума париОт друго е но не мога да разбера от какво ... преинсталирах драйверите намери ми мрежата свърза се и заби след 10 секунди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е за какво да давам пари за чисто ново след като компютъра ми е на 10години (Грубо казано :Д)Разбира се ,че само подутите ако е за всички тря дам сума париОт друго е но не мога да разбера от какво ... преинсталирах драйверите намери ми мрежата свърза се и заби след 10 секунди

Ако не си сменил всички кондензатори нищо не си направил. Не е задължително кондензатора да е подут. Може да му е изтекъл електролита или да се е изпраил с течение на времето и кондензатора не може да си върши работата.

Ако ще се занимаваш с това PC трябва да си сигурен, че захранването работи ( може да му измериш намреженията, който дава с мултицет) и да смениш абсолютно всички кондензатори. Не са скъпи толкоз.

За мен таова нещо е изгубена кауза освен ако не искаш да се учиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега проблема не е в хардуера сигурен съм.Оставих го да работи 20 мин без да забие проблема идва след като сложа флаша и ако изобщо ми намери мрежата (последно я намери) и заби. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега проблема не е в хардуера сигурен съм.Оставих го да работи 20 мин без да забие проблема идва след като сложа флаша и ако изобщо ми намери мрежата (последно я намери) и заби. 

Като закачиш флашката тя иска също ток за да работи. Ако не ти е наред захранването или тока по дъното ПС забива. Може дори да се рестартира. Проблема е хардуерен и съм ти изборил защо.  Вероятно не се изразявм на технически език, колеги от Hardware Team ще го изяснят по-добре от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..тва да правиш стара щайга тря да си мазохист !Ужас така са изнервех 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е от захранването колега,мерси ,че ме светна ще го сменя пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е от захранването колега,мерси ,че ме светна ще го сменя пак

Според мен най-вероятно е самата флажка да е дефектна!Пробвай я на друг компютър,прави ли същите номера е за боклука...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе не е от захранването 100% съм сигурен..остават флашката и кондензаторите но според мен не е от кондензаторите защото ония у сервиза го беше оставил сигурно поне 1 час да работи без да забие! На този от който пускам кабела за рутера който отива мога ли да го тествам или ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре отидох в комшията на неговия настолен ... инсталирах приложението флаша вътре отвори се всичко какато трябва и не му заби .. а на мен още след инстала и грипясва ... е честно не знам ! 

Добре е колеги от всички тестове които направих стигнах до извода ,че ... ако флаша е пъхнат и така тръгне компютъра не забива ... докато не натисна примерно долу иконката за wi-fiАко е без нея като я пъхна или на момента или след 10 сек забива, някой път като се свържа и примерно като тръгна да сърфирам след няколко секунди.Ся като я пуснах заедно с компютъра след като заби почна едно тихичко свистене мисля,че идваше от дъното не от захранването.Вашият съвет какъв е всички кондензатори да ги сменя така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги сложиш си старото на мястото на новото pc да видя и тия кабели нали ... 30 мин си бачкаше без ядове , по едно време си го върнах на мястото му пуснах го и там инсталирах му някой игри за малкия 10-15 сек се чуваше едно свистене после спря. .в крайна сметка ще му прекарам нов кабел писна ми да се занимавам с глупости .. пък ако се чупи пак нещо ще се кара на ремонт тва е.Благодаря ви за отговорите пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.