Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

_sweet_

Нов LG L4 e440

Препоръчан отговор

Здравейте.Започвам направо с проблема-незнам кой е виновен,дали потребителите,дали GSM операторите или телефонните апарати на Родния пазар.Купува се нов смартфон LG L4 e440,активирам го с моята си сим карта примерно днес в 19.00 часа вечерта и на другия ден в 17.00 часа,тъчскрина вече не работи,работят само механичните копчета и естествено се осъществяват входящи повиквания,на които аз не мога да отговоря.От Виваком казват,че вероятно телефона е дефектен след кратко бъзикане с техен софтуер в паметта на устройството.Казват,че ще направят запитване до София и ако телефона не е изкарал 24 часа пълноценна работа ,ВЕРОЯТНО ще бъде сменен с нов.Какви са вашите мнения за модела,за ситуацията,за операторите изобщо за всичко.Специално за този модел аз не намерих отзиви в интернет.Още ми е непонятно как НОВ телефон на другия ден вече не работи без каквито и да е механични насилвания и т.н.Какво трябва да направя оператора да не ме прецака някак,дали изобщо има такава възможност.Ясно ми е ,че договора към телефона си е достатъчно прецакване,но какво аз мога да използвам да се защитя от примерни неустойки или иаз незнам вече.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чл. 112. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба потребителят има право да предяви рекламация, като поиска от продавача да приведе стоката в съответствие с договора за продажба. В този случай потребителят може да избира между извършване на ремонт на стоката или замяната й с нова, освен ако това е невъзможно или избраният от него начин за обезщетение е непропорционален в сравнение с другия

Това е член от ЗЗП.

Казваш, че искаш подмяна и се приключва казуса.

Януари месец по този член на втория ден ми подмениха ТВ с нов.

Да не говорим, че в 7-дневен срок можеш да се откажеш и да върнеш стоката и то без да изтъкваш причина дори.

Ако започнат да правят въртели каквито и да са, моментално подаваш жалба в КЗП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е член от ЗЗП.

Казваш, че искаш подмяна и се приключва казуса.

Януари месец по този член на втория ден ми подмениха ТВ с нов.

Да не говорим, че в 7-дневен срок можеш да се откажеш и да върнеш стоката и то без да изтъкваш причина дори.

Ако започнат да правят въртели каквито и да са, моментално подаваш жалба в КЗП.

Много ти благодаря за отговора.При положение обаче,че ми казват,че офиса в София го праща в сервиз КЪДЕТО да решат дали е за подмяна или за ремонт май следва изобщо да не се занимавам с Виваком,а да подавам направо жалбата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От виваком ми предложиха същия телефон(LG Optimus L4 II) и аз си избрах един. Подписах тарифния  план, но още не съм платила телефона, защото изчаквам да ми прехвърлят номера от мтел. Това което прочетох в тази тема много ме стресна.

Моля, който знае нещо за този телефон да пише.

Ако имате предложения за друг телефон от виваком - пишете, а аз на място мога да опитам да сменя избора си.

Интересува ме да има голям дисплей, да е сигурен и здрав телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От виваком ми предложиха същия телефон(LG Optimus L4 II) и аз си избрах един. Подписах тарифния  план, но още не съм платила телефона, защото изчаквам да ми прехвърлят номера от мтел. Това което прочетох в тази тема много ме стресна.

Моля, който знае нещо за този телефон да пише.

Ако имате предложения за друг телефон от виваком - пишете, а аз на място мога да опитам да сменя избора си.

Интересува ме да има голям дисплей, да е сигурен и здрав телефон.

Понятието "голям" е обширно понятие, та конкретизирай поне до какъв размер.

А и това, че с един апарат от даден модел се е получил някакъв дефект не означава, че всички апарати са бъгави.

Цената на апарата също не е маловажна, та уточни до колко пари да е големия дисплей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около 150 лева.

LG Optimus L4 II е 3.8".

Подписах евтин тарифен план и ми го предложиха за 129лева.

Притеснявам се, че в нета няма отзиви за това, как работи този телефон. Няма мнения от хора, които са го използвали. А аз скоро няма да мога да купя нов телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.