Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Anne

Опасен ли е метанола?

Препоръчан отговор

Моля Ви, кажете ми, опасен ли е метанола в течността за чистачки, дори ако се вдиша?  Можете ли да дадете кои марки произвеждат ттози опасен продукт, за да знам и да предупредя близките си, понеже разбрах, че са пуснали по веригите с намаления  течности за чистачки с метанол? Предварително Ви благодаря за помощта! Коректно и важно е народа да знае кои са опасните и кои безопасните марки! Здравето трябва да е над парите и всичко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля Ви, кажете ми, опасен ли е метанола в течността за чистачки, дори ако се вдиша?

Ослепяваш и умираш.

Дали има метанол в течностите за чистачки и колко точно ще вдишаш от него е друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опасен е да. Справка в Гугъл дава новина от преди два дена:

Опасна течност за чистачки залива пазара

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте имената на опасните течности де, да знаем кои марки да избягваме................ Аз мисля повече изобщо да не пътувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля Ви, кажете ми, опасен ли е метанола в течността за чистачки, дори ако се вдиша?  Можете ли да дадете кои марки произвеждат ттози опасен продукт, за да знам и да предупредя близките си, понеже разбрах, че са пуснали по веригите с намаления  течности за чистачки с метанол? Предварително Ви благодаря за помощта! Коректно и важно е народа да знае кои са опасните и кои безопасните марки! Здравето трябва да е над парите и всичко!

престани да вярваш на глупостите, които четеш във интернет.Това, което се пише от два-три дни е част от рекламна кампания и лобизъм за определен вид, два пъти по-скъпа течност за чистачки, която уж съдържа само етанол.

Метиловият алкохол е евтин и продуктите с него са достъпни.Всички течности за чистачки са с метанол.

И това не е от сега, ами ВИНАГИ е било така.

Спиртът за горене Е метилов алкохол.Винаги е бил, винаги и ще е.

Сухия спирт съдържа метилов алкохол, освен парафини, още сума ти и пластмаси и т.н съдържат метилов алкохол.

Да не говорим, че и в собствения ни организъм се образува ендогенно малки количества метанол.

Да, метанолът ( метиловият алкохол) е опасен, но при поглъщане. Но чак пък да ослепяваш, и да се отравяш от миризмата му, която ще влезе купето - това са големи простотии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дори да има голямо количество метанол в течността,няма как да ти навреди на здравето, системата за чистачките няма досег с купето и има отделна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, метанолът е много опасен при поглъщане! Ако случайно попадне в организма ти знай, че антидотът му е етанола, сиреч алкохол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дори да има голямо количество метанол в течността,няма как да ти навреди на здравето, системата за чистачките няма досег с купето и има отделна система.

е, ако си алергичен , с астма - може и да почувстващ неудобство от миризмата, а може и лек пристъп на задух... но нищо повече.Болните хора реагират и при най-малки концентрации във въздуха на вредното за тях вещество.статията и въобще тази кампания по медиите е типичен пример за манипулация - една част от статията е вярна ( относно отровните свойства на метиловия алкохол и въздействието му върху организма ) и друга част -абсолютно невярна -че при почистването на стъклата може да се отрови човек.от тези две части - вярната и невярната се прави извод, намек, че има "някаква течност на пазара" ( а те всички са такива) и се изгражда цялостна кампания , целяща реклама на опреден продукт.А Anne и подобните на нея и вярват и подемат вой до небесата.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е, ако си алергичен , с асма - може и да почувстващ неудобство от миризмата.но нищо повече.

е то ако е така метанола в течността е най-малкия ти проблем(ще караш с вода)

П.П

аз знам какво и трябва на Анне и всичките и проблеми ще се решат,но....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрата течност за чистачки са патоките след варенето на ракията (от личен опит)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче аз имам ужасен вкус в устата от миризмата в колата. :(  Според нашите са сложили вода със сапун ама..........миришеше силно и неприятно. :( :( :( Не знам дали не съм се натровила. :( :( :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче аз имам ужасен вкус в устата от миризмата в колата. :(  Според нашите са сложили вода със сапун ама..........миришеше силно и неприятно. :( :( :( Не знам дали не съм се натровила. :( :( :(

не, не си,.

ако се беше отровила -в момента да поднасяме съболезнования на майка ти и баща ти .

а тъй като видимо си все още жива, и можеше да пишеш и четеш във форума - не си се натровила от сапуна в течността за чистачките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В течностите за чистачки се влагат основно 3 вида алкохол:метанол,етанол и изопропанол,като метанола е приблизително 10 пъти по-евтин от етанола и 2 пъти по-евтин от пропанола.При еднаква t  на замръзване  разтворите ( метанол,етанол , изопропанол) съдържат  съответния алкохол в съотношение 1:1,25:1,5(приблизително). C2H5 OH e най-скъп , защото независимо в какви продукти се влага за него се дължи акциз. Е-е-е ... Хората бизнес ли ще въртят или ще се грижат за здравето ни?!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, не си,.

ако се беше отровила -в момента да поднасяме съболезнования на майка ти и баща ти .

а тъй като видимо си все още жива, и можеше да пишеш и четеш във форума - не си се натровила от сапуна в течността за чистачките.

Аз четох, че симптомите на отравяне може да се появят и по - късно. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При тебе май е по-вредно четенето на разни неща от интернет, отколкото самата течност за чистачки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз пък знам, че евтино не значи качествено!

Май не разбирате, че ме е страх да не ослепея! :( :( :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онова в подписа ти те трови несравнимо повече,отколкото би го направил всичкия метанол на планетата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

баси, добре, че беше Ането, та да се запрем да пием от чистачките, иначе досега да съм си отишел  :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имаш скотомафобия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрата течност за чистачки са патоките след варенето на ракията (от личен опит)

Напротив, първака(първата фракция) е по-добрия избор, което си е баш метанол, дори средната фракция е по-добър избор (което не означава, че е рентабилно, но не това е въпроса...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анче, ти да ядеш миризми бе, та имаш вкус в устата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.