Премини към съдържанието
Marko4123

Проблем при свързване на PC към телевизор

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да си свържа компютъра към телевизора (Panasonic TX-P42x50e) , но има проблем. Купих си този преходник - VGA to HDMI Конвертор 1080P (http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=12&group2=270&group3=&group4=&article=15241&s=2). Купих си и HDMI кабел. Свързвам единия край на VGA към компа , другия към адаптера. След това HDMI кабела единия край в адаптера другия в телевизора. От Input на дистанционното избирам порта на телевизора към който е свързан HDMI кабелът от адаптера , в случая HDMI1. Проблемът е , че нищо не се случва. Седи си черен екранът на телевизора и не показва никаква картина. Къде може да бъркам ?

Благодаря предварително за помощта!

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя боб казва,че компа в действителност е лаптоп. Ако е така то тогава или трябва да прехвърлите картината от дисплея на лаптопа към външен дисплей или да направите настпойк от драйвера на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя боб казва,че компа в действителност е лаптоп. Ако е така то тогава или трябва да прехвърлите картината от дисплея на лаптопа към външен дисплей или да направите настпойк от драйвера на видеокартата.

Не е лаптоп , а настолен компютър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лаптоп , а настолен компютър

А защо сте взели този конвертор вместо направо карта с HDMI? За да няма картата ви друг изход или е вградена или е поне на 10 години.

Но както и да е. 

Освен този конвертор има ли и монитор в същото време закачен към РСто? Ако да то пак се стига до настроика на драйвера на видеото.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

User man.PDF Що в ръководството пише , че не се препоръчва свързване с компютър ?

А ... Май съм сбъркал модела !   Резолюцията  случайно да е извън нормалната за телевизора?

Редактирано от kashchey (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

User man.PDF Що в ръководството пише , че не се препоръчва свързване с компютър ?

А ... Май съм сбъркал модела !   Резолюцията  случайно да е извън нормалната за телевизора?

А,някой търси ли ма бе? Пи ли си хаповете преди лягане? Колега,не чети между редовете,там няма нищо написано.....

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ли някой си въобразява въобще,че с такъв конвертор може да гледа HD качество.На VGA изхода има аналогов сигнал с по-слабо качество.Как скапаното качество,ще се конвертира,за да се получи HD?Няма как да стане това.Дори и да излезне някаква картина по този начин,тя ще е същата като при свързване с кабел VGA към VGA.  :top secret:

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеорежими Panasonic tx-p**x50e (на български)  стр.72. През този конвертор не е ясно дали работи Plug and play ,следователно режимът трябва да се зададе ръчно.

А,някой търси ли ма бе? Пи ли си хаповете преди лягане? Колега,не чети между редовете,там няма нищо написано.....

Докторе, не прекалявай с Vicodin -а. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеорежими Panasonic tx-p**x50e (на български)  стр.72. През този конвертор не е ясно дали работи Plug and play ,следователно режимът трябва да се зададе ръчно.

Докторе, не прекалявай с Vicodin -а. :no-no:

Аз Vicodin не пия,ама ти уми ли си очелките сутринта?Изтръскай си гурлите.....сигур на тезек са станали,та не виждаш кво е писано.

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де HDMI входа е за приемане на цифров сигнал а вие искате да приема аналогов  !? Разликата е огромна а кабела не е конвектор на формати !

До колкото знам тия преходници са за когато имаме видео карта с която има само изходи за цифров сигнал а имаме монитор с вход VGA . Но обратното малко ме съмнява да става .

Ако искате да гледате когато компа има само VGA изходи то предполагам картата ви има TV-out  и може да го свържете посредством лалета или преходник към скарт вход .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...когато компа има само VGA изходи то предполагам картата ви има TV-out  и може да го свържете посредством лалета или преходник към скарт вход .

Тези,които наричаш „Лалета„(жак) и Скарт буксата,пренасят също само аналогов сигнал.A този вариант е с още по-лошо качество,дори спрямо VGA ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези,които наричаш „Лалета„(жак) и Скарт буксата,пренасят също само аналогов сигнал.A този вариант е с още по-лошо качество,дори спрямо VGA ! 

Не съм казвал ,че пренасят цифров сигнал , но просто друг начин да се гледат филми на тв-то със стария комп не виждам !

Все пак е технология от преди над 6-7 години , навремето си беше супер  да гледаш филм  на тв-то с видео карта с тв-аут и  озвучение 5Х1 от колкото на облия crt монитор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На снимката на конвертора ясно се чете "HDMI out" , ама в  упътването трябва да пише как работи.

П.П.   Автора на темата е питал и в друг форум за същия проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм казвал ,че пренасят цифров сигнал , но просто друг начин да се гледат филми на тв-то със стария комп не виждам !

Все пак е технология от преди над 6-7 години , навремето си беше супер  да гледаш филм  на тв-то с видео карта с тв-аут и  озвучение 5Х1 от колкото на облия crt монитор :)

Технология от преди 6-7 години ли смяташ,че е аналоговата?От тогава навлезе цифровата.А самата аналогова телевизия,както и въпросните стандарти за предаване на видео сигнал,са от 1950 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Технология от преди 6-7 години ли смяташ,че е аналоговата?От тогава навлезе цифровата.А самата аналогова телевизия,както и въпросните стандарти за предаване на видео сигнал,са от 1950 година.

Само ти ли не разбра , че говоря за масовото навлизане на технологията за тв-аут във видео картите на десктоп машините ? Да преди НАД 6-7 години както съм го писал или по-точно 10 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.