Премини към съдържанието
blablablaa

Проблеми с дялове на таблета

Препоръчан отговор

Ситуацията е следната:

Купих си нов таблет,води се с 4GB Nand Flash,с андроид 4.2 е,имам 2 дяла - Internal Storage 0.98GB и Nand Flash 1.95GB ,вероятно другите 2ГБ отиват за ОС-а.Когато се тегли апликация ,тя отива автоматично на първия дял,тоест 2-рия става напълно неизползваем.При включване към компютъра виждам само 2-рия дял от 1.98ГБ което не ми е никакъв плюс.Въпроса ми е как да стане номера да са на един дял и двете неща и защо е разделено изобщо по този начин?

п.с. Моля да не се питат малоумни въпроси като "каква марка е таблета","защо не го резетнеш" и каквито други глупости може да му роди на някой главата.

П.с.2 Не желая да ми отговарят некомпетентни модератори,заядливци,спамери или сърдити старчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много малко памет има таблета и затова ти остава само 1 ГБ, при мене от 16ГБ - 11.9 остават за Internal Storage и не ми е проблем че там ги слага програмите. Има памет която е за системата и не е достъпна нито от таблета нито от компютъра - предполагам при тебе от 4GB са заделили 2GB за нея. Сигурен ли си че Internal Storage не ти е 2GB и реално него да виждаш от компютъра, а тея 0.98GB да са останалото свободно място от предварително инсталираните програми които идват с таблета.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ситуацията е следната:

Купих си нов таблет,води се с 4GB Nand Flash,с андроид 4.2 е,имам 2 дяла - Internal Storage 0.98GB и Nand Flash 1.95GB ,вероятно другите 2ГБ отиват за ОС-а.Когато се тегли апликация ,тя отива автоматично на първия дял,тоест 2-рия става напълно неизползваем.При включване към компютъра виждам само 2-рия дял от 1.98ГБ което не ми е никакъв плюс.Въпроса ми е как да стане номера да са на един дял и двете неща и защо е разделено изобщо по този начин?

п.с. Моля да не се питат малоумни въпроси като "каква марка е таблета","защо не го резетнеш" и каквито други глупости може да му роди на някой главата.

П.с.2 Не желая да ми отговарят некомпетентни модератори,заядливци,спамери или сърдити старчета.

Сваляй и си готов - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.probcomp.moveapps&hl=bg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ined,да не познавам числата ли,ето снимка http://i.imgur.com/W9p72xF.jpg

@Токов,това единствено ми позволява да копирам приложения от 1-ния дял на другия.Както казах по-рано ,аз виждам дяла от 1.95ГБ на PC-то ,тоест мога да си прехвърлям и без тази програма,въпроса е,че другия не го виждам,тоест пак сме до никъде.

Като се замисля,сега ако се вземе допълнителна карта да речем 32 гб,тя става напълно неизползваема,защото всичко пак ще си ходи в Интернал-а което е някакви мизерни 800мб.Сега ще го пусна да се зарежда и ще опитам да сложа приложение на другата памет 2-та гб,да запиша от нея на нея.Още не разбирам защо е разделено всичко по този начин и как да съединя 2-та дяла (те реално са 3,единия е за ОС и не се вижда)Само за инфо,че и преди съм попадал на таблет които имаше същия проблем с дяловете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ined,да не познавам числата ли,ето снимка http://i.imgur.com/W9p72xF.jpg

@Токов,това единствено ми позволява да копирам приложения от 1-ния дял на другия.Както казах по-рано ,аз виждам дяла от 1.95ГБ на PC-то ,тоест мога да си прехвърлям и без тази програма,въпроса е,че другия не го виждам,тоест пак сме до никъде.

Като се замисля,сега ако се вземе допълнителна карта да речем 32 гб,тя става напълно неизползваема,защото всичко пак ще си ходи в Интернал-а което е някакви мизерни 800мб.Сега ще го пусна да се зарежда и ще опитам да сложа приложение на другата памет 2-та гб,да запиша от нея на нея.Още не разбирам защо е разделено всичко по този начин и как да съединя 2-та дяла (те реално са 3,единия е за ОС и не се вижда)Само за инфо,че и преди съм попадал на таблет които имаше същия проблем с дяловете.

И аз имам таблет, и неговата памет е разделена така. Всичко инсталирано отива в internal, но с тази програма си ги местя на другия дял и нямам проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.