Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Нов съм в използването на линукс убунту и докато го разглеждах се опитах да кача storagemadeeasy ,но за беда лаптопа зацикли на инсталацията, излезе съобщение за актуализация на същата програма ,но като започна надграждането ми изписва, че е повреден индекса на софтуеъра и не мога нито да инсталирам, нито да деинсталирам-помагайте моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя е рерсията на Xubuntu, откъде взе пакета и как си се опиал да го инсталираш. Не си споменал нищо за тези неща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов съм в използването на линукс убунту и докато го разглеждах се опитах да кача storagemadeeasy ,но за беда лаптопа зацикли на инсталацията, излезе съобщение за актуализация на същата програма ,но като започна надграждането ми изписва, че е повреден индекса на софтуеъра и не мога нито да инсталирам, нито да деинсталирам-помагайте моля.

А защо мислите че имате нужда да ползвате тази програма?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това къде и как да го изпиша понеже съм голям новобранец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това къде и как да го изпиша понеже съм голям новобранец

В терминала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя е рерсията на Xubuntu, откъде взе пакета и как си се опиал да го инсталираш. Не си споменал нищо за тези неща.

Мисля че версията е 3.5 програмата взех от сайта на storagemadeeasy и я инсталирах през Управление на софтуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че версията е 3.5 програмата взех от сайта на storagemadeeasy и я инсталирах през Управление на софтуер

Пробвахте ли с командата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да търсите в Home директорията, и да премахнете папката с файловете на програмата. Нещо е объркано при самата инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изписва това,защото нямаш space м/у

dpkg "тук има space" --remove

dpkg--remove невярно

dpkg --remove вярно

ако беше само copy и paste-нал командата нямаше да имаш тоя проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да търсите в Home директорията, и да премахнете папката с файловете на програмата. Нещо е объркано при самата инсталация.

в домашната папка не намирам програмата тя не излиза и при качените програми

изписва това,защото нямаш space м/у

dpkg "тук има space" --remove

dpkg--remove невярно

dpkg --remove вярно

ако беше само copy и paste-нал командата нямаше да имаш тоя проблем

Благодаря на всички за помощта всичко се оправи с вярната команда, явно ще трябва доста да почета преди да си играя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в домашната папка не намирам програмата тя не излиза и при качените програми

Благодаря на всички за помощта всичко се оправи с вярната команда, явно ще трябва доста да почета преди да си играя

Спокойно, стига да имаш желание ще се научиш. Не се притеснявай. Както виждаш колегите от форума са търпеливи и ще помагат. Ако ти трябват материали ще ти дадат и линкове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно, стига да имаш желание ще се научиш. Не се притеснявай. Както виждаш колегите от форума са търпеливи и ще помагат. Ако ти трябват материали ще ти дадат и линкове.

Дано не ставам досаден, но ако може да ми изпратите линк с някакво упътване за ползване на xubuntu linux

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано не ставам досаден, но ако може да ми изпратите линк с някакво упътване за ползване на xubuntu linux

Xubuntu e Ubuntu с xubuntu-desktop (xfce базирана работна среда). Всяко ръководство за Убунту е ръководство и за Xubuntu.

Общите правила са :

1. Инсталираш

2. Свързваш към мрежата и актуализираш (след това рестартираш)

3. Отваряш "Източници на софтуер" и отмяташ партньорските хранилища

4. Презареждаш хранилищата, инсталираш xubuntu-restricted-extras и желаните от теб приложения

5. Настройваш десктопа

6. Работиш

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.