Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Замислям леко надграждане на настолния компютър и ще сменя няколко части. Мисля за тези:

Дъно: Asus H87M-PRO 

Процесор: Ivy Bridge Core i5 3570

Рам: 2x4GB DDR3 1600MHz Corsair Vengeance™

Видео:GF GTX 650 Ti, 2GB Asus

Ще сменя и кутията, но още не съм решил коя.

А частите които ще ползвам от стария компютър са два харда SAMSUNG HD502IJ 500 gb и захранване е Fortron Blue Storm 2 500W 

Нещата са гледани от JarCoputers, защото ще са на изплащане.

Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислям леко надграждане на настолния компютър и ще сменя няколко части. Мисля за тези:

Рам: 2x4GB DDR3 1600MHz Corsair Vengeance™

Видео:GF GTX 650 Ti, 2GB Asus

Ще сменя и кутията, но още не съм решил коя.

А частите които ще ползвам от стария компютър са два харда SAMSUNG HD502IJ 500 gb и захранване е Fortron Blue Storm 2 500W 

Нещата са гледани от JarCoputers, защото ще са на изплащане.

Мерси предварително.

А до какви пари мислите да правите конфигурацията? Защото в никем, емаг също може да вземете на изплащане частите, а там са доста по-евтини :) 

Като няма да е зле да кажете какъв монитор имате и за какво ще ползвате машината (като мисля, че ще е за игри) предлагам по-долу конфигурация. Сега е по-добре да вземете 1 плочка от 4гига рам и после да добавите още една плочка, за да има пари за по-добро видео.

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/49360p1r49716p1r43061p1r48171p1r43523p1rf.html 

ето със кутия 915 лева, като видеото е доста по-производително :)

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не съм с точно определен бюджет, но знам че за добри части си треат пари. В Jar тези части са 1200 лева с кутия за около 100 лева. Ако мога да слезна под 1000 ще е добре. Компютъра ще се за игри от типа NFS, CoD, Photoshop  и BluRay 3D филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не съм с точно определен бюджет, но знам че за добри части си треат пари. В Jar тези части са 1200 лева с кутия за около 100 лева. Ако мога да слезна под 1000 ще е добре. Компютъра ще се за игри от типа NFS, CoD, Photoshop  и BluRay 3D филми.

По-горе редактирах с кутията става 915лв. Като платформата е нова, а видеото е по-бързо от 650ti. Ако искате може да се добави още една плочка рам и цената ще стане към 960-970лв. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А посочената карта няма ли да е по добре комбинирана с AMD процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А посочената карта няма ли да е по добре комбинирана с AMD процесор?

Защо да е по-добре с АМД? Това, че картата е Амд не означава, че и процесора трябва да е такъв. По-добре Интел за тези пари, защото са по-производителни, но и по-скъпи

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да аз за това се ориентирах към тях въпреки, че не съм им привърженик. А като цяло какво и куца на моята конфигурация (просто от любопитство). И каква е разликата двата процесора не съм много запознат с  Ivy Bridge

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо по-производително за игри:

Обща стойност - 1 002.26 лв. с ДДС

Да аз за това се ориентирах към тях въпреки, че не съм им привърженик. А като цяло какво и куца на моята конфигурация (просто от любопитство). И каква е разликата двата процесора не съм много запознат с  Ivy Bridge

Избрал си несъвместими дъно и процесор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER ме изпревари за частите

на тоя процесор(3570) му вземи едно дъно със z77 чипсет и му вдигни честотата до 4 ГХз /4ГХз и нещо без да се зориш много ,много с един клик в биос става.

Редактирано от SLI (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен дъното и процесора другото не си струва защото са овърпрайс. Или по точно да обясня:

За лев,два отгоре по добре на 1600 MHz оперативна памет - RAM

7870 е Overprice карта спрямо R9 270X. Ако беше на PowerColor Devil тогава си заслужаваше.

Стара кутия без USB 3.0. За 15 лв. по малко с USB 3.0 по добре CM N300 която е с кейбъл мениджмънт или микро варианта CM N200.

Нищо лично!

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо по-производително за игри:

Обща стойност - 1 002.26 лв. с ДДС

Това ми допада само MSI нищо не ми говори като качество. Не че разбирам, но старото видео ми е Asus EN9600GT затова гледам Asus.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се взима 760ка има голям избор, но за мен MSI са на много високо ниво и особено тази карта!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следвай съветите на колегите, но НЕ КОПУВАЙ Corsair рам! В офисът имаме цяла торба с такава рам, платки по 2,4,8 gb и просто няма какво да ги правим.. Отваряш чиста, новичка рам - не работи! БОКЛУЦИ!  И не, не е единичен случай - много такива.. Аз лично бих препоръчал Kingston (не съм запознат с GEIL EVO на колегата по-горе) като марка. Гаранция за качество са..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Етo ти няколко варианта на видеокарти от тази серия:

Която и да избереш няма да сбъркаш. Принципно моя фаворит е Евгата.
Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен дъното и процесора другото не си струва защото са овърпрайс. Или по точно да обясня:

За лев,два отгоре по добре на 1600 MHz оперативна памет - RAM

7870 е Overprice карта спрямо R9 270X. Ако беше на PowerColor Devil тогава си заслужаваше.

Стара кутия без USB 3.0. За 15 лв. по малко с USB 3.0 по добре CM N300 която е с кейбъл мениджмънт или микро варианта CM N200.

Нищо лично!

Това с рамта без да искам съм го направил... За другите части гледам да спестя от тях ( и все пак да се производителни), защото компютъра ще е на изплащане, а така ще се оскъпи още повече... Кутията си е добра за парите и не приемам критики за нея :)И мерси за критиката :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мога да ти помогна с конфигурация, но мога да ти дам съвет за финансирането, защото и аз съм на този хал:)Гледах на изплащане от Jetcredit и Unicredit Consumer Financing и за 1200 лева за 24 месеца оскъпяването беше 500 лева. Което е по 20,83 лева лихва на месец. След това отидох в ОББ, защото там беше най-ниския лихвен процент. Днес ме одобриха и като теглиш чертата нещата седят по следния начин: Изтеглени 1250 лева за срок от 24 месеца. Оскъпяването е 142 лева за целия срок. Оскъпяването на месец е 5.92 лева. Няма такса за кандидатстване. Има такса усвояване на кредит която е 31,25 лева. Реално по този начин ще спестиш около 330 лева за целия период.

Надявам се да съм бил полезен.

Приятна вечер от мен.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цялo май се спирам на конфигурацията на XECUTIONER. 

Даже мисля да я поръчам. А нещо за SSD?

Редактирано от Phenomx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нещо за SSD?

Зависи от какъв капацитет имаш нужда и какви парички си готов да отделиш! Оптималният вариант към днешна дата е 120ГБ. От тях бих ти препоръчал следните:    SAMSUNG 128GB 2.5" Solid State Drive 840 Pro /SSD/, SATA      INTEL 120GB 2.5" SSD, 530 Series, Kit, 7mm, SSDSC2BW120A4K5     CORSAIR 128GB 2.5" Solid State Disk SSD, Neutron, SATA III, 7mm     SAMSUNG 120GB 2.5" Solid State Drive 840 Evo /SSD/, SATA Ако не ти е нужен такъв капацитет или парите са множко отиваш на 64ГБ вариант:    TRANSCEND 64GB 2.5" SSD SATA III MLC     KINGSTON 60GB 2.5" SSD SVP200S3B7A KIT, 7mm​   sandisk-ssd-64gb-sata-iii-ultra-plus

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ADATA XPG SX300  този?

Мне. Този е mSATA, а дъното, което съм ти предложил не го поддържа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакъв свестен 64 за горе долу тия пари?

Ако правилно съм разбрал и става дума за до 130лв. по-горе съм ти предложил цели 3!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е да е от Никем, за да мога да взема всичко накуп на изплащане. http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SP600-64G--SATA-6GB ?

Редактирано от Phenomx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е да е от Никем, за да мога да взема всичко накуп на изплащане. http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SP600-64G--SATA-6GB ?

Така и не разбрах до колко пари, но щом трябва да е от Никем по-добре този: SSD-Corsair-Force-LS

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.