Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Замислям леко надграждане на настолния компютър и ще сменя няколко части. Мисля за тези:

Дъно: Asus H87M-PRO 

Процесор: Ivy Bridge Core i5 3570

Рам: 2x4GB DDR3 1600MHz Corsair Vengeance™

Видео:GF GTX 650 Ti, 2GB Asus

Ще сменя и кутията, но още не съм решил коя.

А частите които ще ползвам от стария компютър са два харда SAMSUNG HD502IJ 500 gb и захранване е Fortron Blue Storm 2 500W 

Нещата са гледани от JarCoputers, защото ще са на изплащане.

Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислям леко надграждане на настолния компютър и ще сменя няколко части. Мисля за тези:

Рам: 2x4GB DDR3 1600MHz Corsair Vengeance™

Видео:GF GTX 650 Ti, 2GB Asus

Ще сменя и кутията, но още не съм решил коя.

А частите които ще ползвам от стария компютър са два харда SAMSUNG HD502IJ 500 gb и захранване е Fortron Blue Storm 2 500W 

Нещата са гледани от JarCoputers, защото ще са на изплащане.

Мерси предварително.

А до какви пари мислите да правите конфигурацията? Защото в никем, емаг също може да вземете на изплащане частите, а там са доста по-евтини :) 

Като няма да е зле да кажете какъв монитор имате и за какво ще ползвате машината (като мисля, че ще е за игри) предлагам по-долу конфигурация. Сега е по-добре да вземете 1 плочка от 4гига рам и после да добавите още една плочка, за да има пари за по-добро видео.

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/49360p1r49716p1r43061p1r48171p1r43523p1rf.html 

ето със кутия 915 лева, като видеото е доста по-производително :)

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не съм с точно определен бюджет, но знам че за добри части си треат пари. В Jar тези части са 1200 лева с кутия за около 100 лева. Ако мога да слезна под 1000 ще е добре. Компютъра ще се за игри от типа NFS, CoD, Photoshop  и BluRay 3D филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не съм с точно определен бюджет, но знам че за добри части си треат пари. В Jar тези части са 1200 лева с кутия за около 100 лева. Ако мога да слезна под 1000 ще е добре. Компютъра ще се за игри от типа NFS, CoD, Photoshop  и BluRay 3D филми.

По-горе редактирах с кутията става 915лв. Като платформата е нова, а видеото е по-бързо от 650ti. Ако искате може да се добави още една плочка рам и цената ще стане към 960-970лв. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А посочената карта няма ли да е по добре комбинирана с AMD процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А посочената карта няма ли да е по добре комбинирана с AMD процесор?

Защо да е по-добре с АМД? Това, че картата е Амд не означава, че и процесора трябва да е такъв. По-добре Интел за тези пари, защото са по-производителни, но и по-скъпи

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да аз за това се ориентирах към тях въпреки, че не съм им привърженик. А като цяло какво и куца на моята конфигурация (просто от любопитство). И каква е разликата двата процесора не съм много запознат с  Ivy Bridge

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо по-производително за игри:

Обща стойност - 1 002.26 лв. с ДДС

Да аз за това се ориентирах към тях въпреки, че не съм им привърженик. А като цяло какво и куца на моята конфигурация (просто от любопитство). И каква е разликата двата процесора не съм много запознат с  Ivy Bridge

Избрал си несъвместими дъно и процесор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER ме изпревари за частите

на тоя процесор(3570) му вземи едно дъно със z77 чипсет и му вдигни честотата до 4 ГХз /4ГХз и нещо без да се зориш много ,много с един клик в биос става.

Редактирано от SLI (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен дъното и процесора другото не си струва защото са овърпрайс. Или по точно да обясня:

За лев,два отгоре по добре на 1600 MHz оперативна памет - RAM

7870 е Overprice карта спрямо R9 270X. Ако беше на PowerColor Devil тогава си заслужаваше.

Стара кутия без USB 3.0. За 15 лв. по малко с USB 3.0 по добре CM N300 която е с кейбъл мениджмънт или микро варианта CM N200.

Нищо лично!

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо по-производително за игри:

Обща стойност - 1 002.26 лв. с ДДС

Това ми допада само MSI нищо не ми говори като качество. Не че разбирам, но старото видео ми е Asus EN9600GT затова гледам Asus.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се взима 760ка има голям избор, но за мен MSI са на много високо ниво и особено тази карта!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следвай съветите на колегите, но НЕ КОПУВАЙ Corsair рам! В офисът имаме цяла торба с такава рам, платки по 2,4,8 gb и просто няма какво да ги правим.. Отваряш чиста, новичка рам - не работи! БОКЛУЦИ!  И не, не е единичен случай - много такива.. Аз лично бих препоръчал Kingston (не съм запознат с GEIL EVO на колегата по-горе) като марка. Гаранция за качество са..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Етo ти няколко варианта на видеокарти от тази серия:

Която и да избереш няма да сбъркаш. Принципно моя фаворит е Евгата.
Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен дъното и процесора другото не си струва защото са овърпрайс. Или по точно да обясня:

За лев,два отгоре по добре на 1600 MHz оперативна памет - RAM

7870 е Overprice карта спрямо R9 270X. Ако беше на PowerColor Devil тогава си заслужаваше.

Стара кутия без USB 3.0. За 15 лв. по малко с USB 3.0 по добре CM N300 която е с кейбъл мениджмънт или микро варианта CM N200.

Нищо лично!

Това с рамта без да искам съм го направил... За другите части гледам да спестя от тях ( и все пак да се производителни), защото компютъра ще е на изплащане, а така ще се оскъпи още повече... Кутията си е добра за парите и не приемам критики за нея :)И мерси за критиката :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мога да ти помогна с конфигурация, но мога да ти дам съвет за финансирането, защото и аз съм на този хал:)Гледах на изплащане от Jetcredit и Unicredit Consumer Financing и за 1200 лева за 24 месеца оскъпяването беше 500 лева. Което е по 20,83 лева лихва на месец. След това отидох в ОББ, защото там беше най-ниския лихвен процент. Днес ме одобриха и като теглиш чертата нещата седят по следния начин: Изтеглени 1250 лева за срок от 24 месеца. Оскъпяването е 142 лева за целия срок. Оскъпяването на месец е 5.92 лева. Няма такса за кандидатстване. Има такса усвояване на кредит която е 31,25 лева. Реално по този начин ще спестиш около 330 лева за целия период.

Надявам се да съм бил полезен.

Приятна вечер от мен.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цялo май се спирам на конфигурацията на XECUTIONER. 

Даже мисля да я поръчам. А нещо за SSD?

Редактирано от Phenomx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нещо за SSD?

Зависи от какъв капацитет имаш нужда и какви парички си готов да отделиш! Оптималният вариант към днешна дата е 120ГБ. От тях бих ти препоръчал следните:    SAMSUNG 128GB 2.5" Solid State Drive 840 Pro /SSD/, SATA      INTEL 120GB 2.5" SSD, 530 Series, Kit, 7mm, SSDSC2BW120A4K5     CORSAIR 128GB 2.5" Solid State Disk SSD, Neutron, SATA III, 7mm     SAMSUNG 120GB 2.5" Solid State Drive 840 Evo /SSD/, SATA Ако не ти е нужен такъв капацитет или парите са множко отиваш на 64ГБ вариант:    TRANSCEND 64GB 2.5" SSD SATA III MLC     KINGSTON 60GB 2.5" SSD SVP200S3B7A KIT, 7mm​   sandisk-ssd-64gb-sata-iii-ultra-plus

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ADATA XPG SX300  този?

Мне. Този е mSATA, а дъното, което съм ти предложил не го поддържа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакъв свестен 64 за горе долу тия пари?

Ако правилно съм разбрал и става дума за до 130лв. по-горе съм ти предложил цели 3!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е да е от Никем, за да мога да взема всичко накуп на изплащане. http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SP600-64G--SATA-6GB ?

Редактирано от Phenomx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е да е от Никем, за да мога да взема всичко накуп на изплащане. http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SP600-64G--SATA-6GB ?

Така и не разбрах до колко пари, но щом трябва да е от Никем по-добре този: SSD-Corsair-Force-LS

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.