Премини към съдържанието
korduna

Проблем с настройките на звука

Препоръчан отговор

Здравейте и добре заварил  :)

От доста време имам един проблем, дребен, но досаден. Наложи ми се преди известно време, не толкова отдавна де, да си взема нов микрофон, така де, за Интернет телефония, нищо особено. Естествено, не тръгна перфектно, та нещо там разбъзиках из alsamixer и pusleaudio, в резултат на което звукът е идеален, но възникна следният проблем - чувам си микрофона през колонките, дори без включено приложение, което да изисква микрофон. Малко се помъчих по метода на пробите и грешките, в резултат на което или микрофонът не работи, или е пак със същия проблем.

Зная, че това е описано в разни форуми, но информацията там е доста хаотична и противоречива, на моменти. Затова моля, ако някой знае къде е заровено кучето, нека ми отговори. Ако самият той ще рови из форуми и т.н., това мога и дам да го направя.

Предварително благодаря за съдействието.

PS Да, машинката е Desktop Fujitsu Siemens Celsius W350, инсталиран е Убунту 12.04 с графична среда МАТЕ 1.6.0.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и добре заварил  :)

От доста време имам един проблем, дребен, но досаден. Наложи ми се преди известно време, не толкова отдавна де, да си взема нов микрофон, така де, за Интернет телефония, нищо особено. Естествено, не тръгна перфектно, та нещо там разбъзиках из alsamixer и pusleaudio, в резултат на което звукът е идеален, но възникна следният проблем - чувам си микрофона през колонките, дори без включено приложение, което да изисква микрофон. Малко се помъчих по метода на пробите и грешките, в резултат на което или микрофонът не работи, или е пак със същия проблем.

Зная, че това е описано в разни форуми, но информацията там е доста хаотична и противоречива, на моменти. Затова моля, ако някой знае къде е заровено кучето, нека ми отговори. Ако самият той ще рови из форуми и т.н., това мога и дам да го направя.

Предварително благодаря за съдействието.

PS Да, машинката е Desktop Fujitsu Siemens Celsius W350, инсталиран е Убунту 12.04 с графична среда МАТЕ 1.6.0.

Поздрави!

Изпиши в терминала alsamixer, и потърси из настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама нали и аз това пиша, че през алсамиксер-а не получавам резултяат, който да ми реши проблема. Писал съм го толкова често, че чак взех по едно време да го сънувам  :)  С pavucontrol е съшата ***** с извинение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма какво друго да направиш щом от настройките не се получава. Пробвай с друг микрофон.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е палиативно решение, явно нещо в софта куца, в моите настройки на същия този софт. Пък и не мога да си купувам и тествам като семки 20 микрофона, белки някой няма да има проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.