Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Хард дялове на Убунту ?!


Бум

Препоръчан отговор

Здравейте !

Начинаещ съм с убунту , инсталирах го, но немога да видя дял C и дял D на хард диска си.

Също така ми се струва малко по бавен от уиндоус 8.1 про, а съм чувал че трябва да ми работи доста по бързо и гладко от уиндоус.

 

Asus Xb51rl

 2gb Ram

Pentium 1.73ghz x 2

Os 64bit

 

Идеи ? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Създадено
  • Последен отговор

Здравейте !

Начинаещ съм с убунту , инсталирах го, но немога да видя дял C и дял D на хард диска си.

Също така ми се струва малко по бавен от уиндоус 8.1 про, а съм чувал че трябва да ми работи доста по бързо и гладко от уиндоус.

 

Asus Xb51rl

 2gb Ram

Pentium 1.73ghz x 2

Os 64bit

 

Идеи ? :)

При Линукс и UNIX нямате дискове, имате едно дърво с директории в него. Прочетете за принципа тук: http://en.wikipedia.org/wiki/Unix_filesystem

за другото - зависи от графичната среда, която ползвате, драйвери и още куп неща

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някъвки съвети или ръководство за това как да си инсталирам подходящите драйвъри ?

 

Ъпдейтнах до последно линукса, но предполагам, че не като уиндоус си инсталира всичко автоматично ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Начинаещ съм с убунту , инсталирах го, но немога да видя дял C и дял D на хард диска си.

Също така ми се струва малко по бавен от уиндоус 8.1 про, а съм чувал че трябва да ми работи доста по бързо и гладко от уиндоус.

 

Asus Xb51rl

 2gb Ram

Pentium 1.73ghz x 2

Os 64bit

 

Идеи ? :)

За да видиш ntfs дялове в убунту си инсталирай ntfs-config.След това го стартирай като Администратор и маркираш дяловете.Исталацията става по този начин.Отваряш един терминал и пишеш тази команда:

sudo apt-get install ntfs-config

След инсталaцията чукаш ALT+F2 и в отворилия се прозорец пишеш gksu ntfs-config.И т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някъвки съвети или ръководство за това как да си инсталирам подходящите драйвъри ?

 

Ъпдейтнах до последно линукса, но предполагам, че не като уиндоус си инсталира всичко автоматично ?

От центъра за приложения вижте дали няма подходящи драйвери за видеото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Според вас нормално ли е на тази машина с 12.04 убунту да има забавяне 1-2 сек при пускане на терминала, а като пускам скайп или подобни програми, отваряне на папки чакам по 10тина секунди ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Според вас нормално ли е на тази машина с 12.04 убунту да има забавяне 1-2 сек при пускане на терминала, а като пускам скайп или подобни програми, отваряне на папки чакам по 10тина секунди ?

Да

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ;)

 

Логиката не е ли да е по-лек от уиндоус ?

Зависи, попитах ви какъв е графичния интерфейс, някои линукс неща могат да са много тежки (за 2 Г памет)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

АМи като инсталирах мисля, че избрах графичния интерфейс да е Убунту

Това е дистрибуция, не интерфейс :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи, попитах ви какъв е графичния интерфейс, някои линукс неща могат да са много тежки (за 2 Г памет)

 

Инсталирах го през Windows 8.1 Pro , Не съм правил чиста инсталация на форматиран хард.Това помага ли с нещо ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах го през Windows 8.1 Pro , Не съм правил чиста инсталация на форматиран хард.Това помага ли с нещо ?

Казано на български ТцЪ.Там си се провалил с опита да инсталираш Линукс дистро.ПО-добре е чистичка инсталация.в терминала пишеш

su fdisk -l | grep -i ntfs
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах го през Windows 8.1 Pro , Не съм правил чиста инсталация на форматиран хард.Това помага ли с нещо ?

:nono:

 

Оттук и всичките проблеми с партициите, абе един вид оплескана работа. По тази логика трябва да се разбира че липсва и правилна структура на директориите, вероятно липса на суап дял и т.н. Въобще чудно ми е как е завършена самата инсталация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Wubi?

Да но много неправилна инсталация се получава така, и оттам подобни проблеми. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ntfs-3g инсталиран ли е? Нямам ntfs дял от много години но имам спомени, че в Ubuntu никога не е имало проблеми с достъпа до ntfs дялове. ntfs-3g е инсталиран по подразбиране и е достатъчно да кликнеш върху дяла. Все пак - провери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да имам ntfs 3g , но след като клика върху дяла ми изписва тази грешка ....

 

Интересното е, че вчера като бях с Wubi след като извърших нещата,които е написал Radoshow в поста си на 1-та страница и дялове вече бяха достъпни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обяснението защо не може да мине операцията си го има в диалоговия прозорец който вади. Може да се пробва дали ще се оправи с тази команда: sudo ntfsfix /dev/sda5

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...