Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Та решил съм да сменям старата щайга.Като цяло съм се насочил към 3 процесора i5 4570,i7 не съм решил още точно кой модел и AMD FX-6350 /3.9G/X6/BOX AM3+ .Като цяло бюджета ще ми е около 1000 лева и мисля да го взимам на изплащане.Ако може да предложите добро видео.Предпочитам добър процесор и по добро видео за сметка на рамта(ще се добави по късно още) и харда.Компа ще се ползва главно за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете кутията,харда и захранването на старата машина ще може ли да се ползват.п.п.Искате крайната сума,след изплащането да е 1000 лв ,или имате тази сума налична и сега.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо абсурд.Всичко ще е ново.Имам си монитор забравих да спомена.

Редактирано от Damh (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста непрофесионално кръчмарско изказване за форум раздел!

Моля прочетете първо правилата на форума и тогава създайте темата си! - Как правилно да питаме за конфигурация или компоненти.

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та решил съм да сменям старата щайга.Като цяло съм се насочил към 3 процесора i5 4570,i7 не съм решил още точно кой модел и AMD FX-6350 /3.9G/X6/BOX AM3+ .Като цяло бюджета ще ми е около 1000 лева и мисля да го взимам на изплащане.Ако може да предложите добро видео.Предпочитам добър процесор и по добро видео за сметка на рамта(ще се добави по късно още) и харда.Компа ще се ползва главно за игри.

i7 с добро видео за 1000лв. :rolleyes:  е мисията невъзможна, дори и с i5 ще е с доста компромиси:

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

GB H81M-S1 / 1150

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

NJOY 450RGE 450W Active PFC

Обща стойност - 1 031.49 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49716p1r46473p1r50071p1r49905p1r43848p1r49615p1r1042p1rf.html

Тук с компромис в дъното, харда и захранването, но като цяло ще върши добра работа. За бюджет до 1000лв. се насочи към AMD FX 6300/6350/8320. С тези процесори ще може да си позволиш по-добро дъно, по-голям хард и по-добро захранване, ако се спреш на FX6300 спокойно се побира и 8GB RAM.

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

ASROCK 980DE3/U3S3

2X4G DDR3 1866 GEIL EVO LEGGERA

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

PSU CM GX 450W APFC

Обща стойност - 1 033.18 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47524p1r49776p1r46850p1r46943p1r50071p1r49615p1r44260p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурациите на Jotto_del са добри.Но след поръчката ,ако е на изплащане,ще станат поне 1250 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та извинявам се за така нареченото кръчмарско изказване по горе. Не съм се уточнил правилно за парите.имах предвид около 1000 лева да е самата конфигурация, не крайна след изплащането.. За i7 и аз си мислех, че ще е невъзможно с този бюджет. Нещо съм скиптично настроен към AMD процесорите от старият ми компютър, и затова се обърнах към вас за съвети. П. С извинявам се ако има грешки но пиша от телефона :) . Sent from my HTC One using Tapatalk

Редактирано от Nikoll0v (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай втората конфигурация от по-горният пост.Готова,пълноразмерна,с всички възможности да я ползваш на момента,без да надграждаш след време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха а като цяло тази конфигурация с AMD процесора ще си кара и новите заглавия з 2-3 год напред. Главно ще го ползвам за bf4 и фифа. Sent from my HTC One using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха а като цяло тази конфигурация с AMD процесора ще си кара и новите заглавия з 2-3 год напред. Главно ще го ползвам за bf4 и фифа. Sent from my HTC One using Tapatalk

За сега е добре, но след 2-3 години може и да не смогне. Картата е добра за момента но не е high-end така, че аз не бих очаквал да държи игрите добре в следващите няколко години. Но пък и всичко опира до желана резолюция и дали се играе на high/medium/low.

Редактирано от Deadway (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм така си е. Да ви попитам тука ми изпадна един хард 300 гб и едно видео ати радеон сапфир 4650 1 гб рам. Но за първи път виждам такава дори и в интетнет немога да намеря такава. Без вентилатор само с пасивно охлаждане. Та въпроса ми е като за начало дали ще стане тях да използвам като по евтин вариянтSent from my HTC One using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е проблем за твърдият диск. Със много висока степен на вероятност е със SATA интерфейс. Видеокартата също едва ли е с различен от PCI-E, макар по време на онова поколение, все още да се правеха, макар и твърде ограничено , отделни модели с AGP Х8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега за 1000лв. прекалено много изисквания. За момента FX6300+R9 270X ще свършат идеална работа, но за 2-3год. напред е нормално да има спънки, ако отделиш към 1600-1700лв. тогава може да си спокоен за 2-3год. напред. ;)

Мхм така си е. Да ви попитам тука ми изпадна един хард 300 гб и едно видео ати радеон сапфир 4650 1 гб рам. Но за първи път виждам такава дори и в интетнет немога да намеря такава. Без вентилатор само с пасивно охлаждане. Та въпроса ми е като за начало дали ще стане тях да използвам като по евтин вариянт Sent from my HTC One using Tapatalk

Това беше добре да се спомене още в първият пост. Макар, че там си писал, че искаш само нови части, а сега изведнъж изкочиха хард и някаква 4650. :rolleyes:

:mad:

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях забравил за тях.Тези части ги бях дал на един приятел от старата машина да ги ползва но сега си взе нови и ми ги върна.Ааа както казах за видео картата по горе.Никъде не съм срещал такава дори в интернет немога да намеря като нея.Отгоре има радиатор на който пише Sapphire.Всички който досега съм виждал от този модел са с вентилатори или с вентилатор и радиатор но никога само радиатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях забравил за тях.Тези части ги бях дал на един приятел от старата машина да ги ползва но сега си взе нови и ми ги върна.Ааа както казах за видео картата по горе.Никъде не съм срещал такава дори в интернет немога да намеря като нея.Отгоре има радиатор на който пише Sapphire.Всички който досега съм виждал от този модел са с вентилатори или с вентилатор и радиатор но никога само радиатор.

HD-4650-1gb-ddr2-pci-e, нищо особено реколта 2009, че и с тази DDR2 не виждам как ще подкараш игра от 2013г. Ако не се замислиш скоро за друга забрави за Crysis 2/3, BF3/4 и т.н. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще крета в мрежата известно време и ще поцъква стари игрички, докато събере пари за нова карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за помоща.С  по горе написаното от вас мисля че това е най-добре за тези пари.Малко превиших бюджета си но мисля че е за добро.. Ако има нещо което не е както трябва и не е съвместимо или има и др вариянт някоя част да се смени и да се вземе друга по добра.Но като цяло слушвам съвета на Jotto_del за амд конфигурация.  

Обща стойност - 1 145.90 лв. с ДСС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих само добавил, че ако след време решиш да правиш клок е добре да вземеш малко по-добро захранване за застраховка. Нещо примерно PSU-FORTRON-RIDER-550-BRONZE. Ако няма да правиш клок може да си останеш с CM GX450. Другите неща са ОК. :)

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че в момента 270X налични има единствено Powercolor. Препоръчвам POWER COLOR AXR9 270X 2GBD5-PPDHE, която е с хубав охладител, фабрично клокната, но е и малко по-скъпа, че другата POWER COLOR AXR9 270X 2GBD5-DH/OC е с една перка, която е шумна и държи високи температури.

п.п.

Ето я хубавата - PowerColor PCS+ R9 270X

Ето я гадната - PowerColor R9 270X

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като ще поръчвам компютъра сигурно ще е от мо*т компютърс.Следните 2 видео карти който имат са тази http://nikem-bg.net/computer-components/POWER-COLOR-AXR9-270X-2GBD5-PPDHE и  http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-R9-270-2G-GD5-OC-VER.Или да потърся някоя друга видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.