Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Nikoll0v

Ако може съвет за някой части ..

Препоръчан отговор

Та решил съм да сменям старата щайга.Като цяло съм се насочил към 3 процесора i5 4570,i7 не съм решил още точно кой модел и AMD FX-6350 /3.9G/X6/BOX AM3+ .Като цяло бюджета ще ми е около 1000 лева и мисля да го взимам на изплащане.Ако може да предложите добро видео.Предпочитам добър процесор и по добро видео за сметка на рамта(ще се добави по късно още) и харда.Компа ще се ползва главно за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете кутията,харда и захранването на старата машина ще може ли да се ползват.п.п.Искате крайната сума,след изплащането да е 1000 лв ,или имате тази сума налична и сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо абсурд.Всичко ще е ново.Имам си монитор забравих да спомена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста непрофесионално кръчмарско изказване за форум раздел!

Моля прочетете първо правилата на форума и тогава създайте темата си! - Как правилно да питаме за конфигурация или компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та решил съм да сменям старата щайга.Като цяло съм се насочил към 3 процесора i5 4570,i7 не съм решил още точно кой модел и AMD FX-6350 /3.9G/X6/BOX AM3+ .Като цяло бюджета ще ми е около 1000 лева и мисля да го взимам на изплащане.Ако може да предложите добро видео.Предпочитам добър процесор и по добро видео за сметка на рамта(ще се добави по късно още) и харда.Компа ще се ползва главно за игри.

i7 с добро видео за 1000лв. :rolleyes:  е мисията невъзможна, дори и с i5 ще е с доста компромиси:

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

GB H81M-S1 / 1150

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

NJOY 450RGE 450W Active PFC

Обща стойност - 1 031.49 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49716p1r46473p1r50071p1r49905p1r43848p1r49615p1r1042p1rf.html

Тук с компромис в дъното, харда и захранването, но като цяло ще върши добра работа. За бюджет до 1000лв. се насочи към AMD FX 6300/6350/8320. С тези процесори ще може да си позволиш по-добро дъно, по-голям хард и по-добро захранване, ако се спреш на FX6300 спокойно се побира и 8GB RAM.

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

ASROCK 980DE3/U3S3

2X4G DDR3 1866 GEIL EVO LEGGERA

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

PSU CM GX 450W APFC

Обща стойност - 1 033.18 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47524p1r49776p1r46850p1r46943p1r50071p1r49615p1r44260p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурациите на Jotto_del са добри.Но след поръчката ,ако е на изплащане,ще станат поне 1250 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та извинявам се за така нареченото кръчмарско изказване по горе. Не съм се уточнил правилно за парите.имах предвид около 1000 лева да е самата конфигурация, не крайна след изплащането.. За i7 и аз си мислех, че ще е невъзможно с този бюджет. Нещо съм скиптично настроен към AMD процесорите от старият ми компютър, и затова се обърнах към вас за съвети. П. С извинявам се ако има грешки но пиша от телефона :) . Sent from my HTC One using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай втората конфигурация от по-горният пост.Готова,пълноразмерна,с всички възможности да я ползваш на момента,без да надграждаш след време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха а като цяло тази конфигурация с AMD процесора ще си кара и новите заглавия з 2-3 год напред. Главно ще го ползвам за bf4 и фифа. Sent from my HTC One using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха а като цяло тази конфигурация с AMD процесора ще си кара и новите заглавия з 2-3 год напред. Главно ще го ползвам за bf4 и фифа. Sent from my HTC One using Tapatalk

За сега е добре, но след 2-3 години може и да не смогне. Картата е добра за момента но не е high-end така, че аз не бих очаквал да държи игрите добре в следващите няколко години. Но пък и всичко опира до желана резолюция и дали се играе на high/medium/low.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм така си е. Да ви попитам тука ми изпадна един хард 300 гб и едно видео ати радеон сапфир 4650 1 гб рам. Но за първи път виждам такава дори и в интетнет немога да намеря такава. Без вентилатор само с пасивно охлаждане. Та въпроса ми е като за начало дали ще стане тях да използвам като по евтин вариянтSent from my HTC One using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е проблем за твърдият диск. Със много висока степен на вероятност е със SATA интерфейс. Видеокартата също едва ли е с различен от PCI-E, макар по време на онова поколение, все още да се правеха, макар и твърде ограничено , отделни модели с AGP Х8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега за 1000лв. прекалено много изисквания. За момента FX6300+R9 270X ще свършат идеална работа, но за 2-3год. напред е нормално да има спънки, ако отделиш към 1600-1700лв. тогава може да си спокоен за 2-3год. напред. ;)

Мхм така си е. Да ви попитам тука ми изпадна един хард 300 гб и едно видео ати радеон сапфир 4650 1 гб рам. Но за първи път виждам такава дори и в интетнет немога да намеря такава. Без вентилатор само с пасивно охлаждане. Та въпроса ми е като за начало дали ще стане тях да използвам като по евтин вариянт Sent from my HTC One using Tapatalk

Това беше добре да се спомене още в първият пост. Макар, че там си писал, че искаш само нови части, а сега изведнъж изкочиха хард и някаква 4650. :rolleyes:

:mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях забравил за тях.Тези части ги бях дал на един приятел от старата машина да ги ползва но сега си взе нови и ми ги върна.Ааа както казах за видео картата по горе.Никъде не съм срещал такава дори в интернет немога да намеря като нея.Отгоре има радиатор на който пише Sapphire.Всички който досега съм виждал от този модел са с вентилатори или с вентилатор и радиатор но никога само радиатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях забравил за тях.Тези части ги бях дал на един приятел от старата машина да ги ползва но сега си взе нови и ми ги върна.Ааа както казах за видео картата по горе.Никъде не съм срещал такава дори в интернет немога да намеря като нея.Отгоре има радиатор на който пише Sapphire.Всички който досега съм виждал от този модел са с вентилатори или с вентилатор и радиатор но никога само радиатор.

HD-4650-1gb-ddr2-pci-e, нищо особено реколта 2009, че и с тази DDR2 не виждам как ще подкараш игра от 2013г. Ако не се замислиш скоро за друга забрави за Crysis 2/3, BF3/4 и т.н. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще крета в мрежата известно време и ще поцъква стари игрички, докато събере пари за нова карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за помоща.С  по горе написаното от вас мисля че това е най-добре за тези пари.Малко превиших бюджета си но мисля че е за добро.. Ако има нещо което не е както трябва и не е съвместимо или има и др вариянт някоя част да се смени и да се вземе друга по добра.Но като цяло слушвам съвета на Jotto_del за амд конфигурация.  

Обща стойност - 1 145.90 лв. с ДСС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих само добавил, че ако след време решиш да правиш клок е добре да вземеш малко по-добро захранване за застраховка. Нещо примерно PSU-FORTRON-RIDER-550-BRONZE. Ако няма да правиш клок може да си останеш с CM GX450. Другите неща са ОК. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че в момента 270X налични има единствено Powercolor. Препоръчвам POWER COLOR AXR9 270X 2GBD5-PPDHE, която е с хубав охладител, фабрично клокната, но е и малко по-скъпа, че другата POWER COLOR AXR9 270X 2GBD5-DH/OC е с една перка, която е шумна и държи високи температури.

п.п.

Ето я хубавата - PowerColor PCS+ R9 270X

Ето я гадната - PowerColor R9 270X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще вида какво ще направя с захранването и видеото ще взема под внимание вашите съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като ще поръчвам компютъра сигурно ще е от мо*т компютърс.Следните 2 видео карти който имат са тази http://nikem-bg.net/computer-components/POWER-COLOR-AXR9-270X-2GBD5-PPDHE и  http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-R9-270-2G-GD5-OC-VER.Или да потърся някоя друга видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.