Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Имам нужда от телевизор 42 инча и да има 3Д.... ориентирал съм се до тези два модела...като клоня към LG то. Ако имате някакви по-добри предложения моля споделете...

http://www.amazon.es/LG-42LA691S-Televisor-Smart-Full/dp/B00C2O3RCA

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=42PFL5008H/12&slg=BG&scy=BG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста прилики имат двата модела - 50 Хц пасивни IPS матрици от един и същ модел (Philips ползва пасивните матрици на LG). 5008 има двустранен Амбилайт, но не поддържа DTS. 691S e с двуядрен процесор, но при телевизорите влиянието му не е същото, както при компютрите, защото поема основно смарт функциите. Като цяло LG е по-пъргав, но не особено, с по-добър собствен плеър, а 5008 има осезаемо по-добър звук, а и Pixel Precise HD, подобряващ видимо картината. Макар и с еднакви матрици, 5008 (а и Филипс като цяло) обработват видимо по-добре SD тв сигнала. Имат различни глезотии, които не желая да коментирам, защото те не подобряват качеството на картината и звука, а от това няма по-важно.

Общо взето - на кантар са, от мен 50,5:49,5 за LG, но ти си решавай. Ако не трябва DTS, т.е. ще гледаш филми от компютър, считай оценката за обърната в полза на 5008 :).

Иди и пробвай, но се надявам, че това LG, ако се спреш на него, няма да е от amazon, а от български магазин. Не че нещо, но гаранцията става доста проблемна, а могат да възникнат и други проблеми, предизвикани от регионални различия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам само да допълня, че 5008 Филипс е с Pixel Plus HD, което означава, че панелът му е 50Hz според едно ревю

прочетено неотдавна. В същото време 6008 и следващите версии 7008 и т.н., които са с Pixel Ptecise HD са с 100Hz

панели. 7008 след появата на подходящия упдейт от м.септември е вече с dts модул докато за 6008 нямам информация.

Дано да съм помогнал с нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам само да допълня, че 5008 Филипс е с Pixel Plus HD, което означава, че панелът му е 50Hz според едно ревю

прочетено неотдавна...

Четох за това, но таблицата на стр.2  не се промени и показва, че и 5008 е с Pixel Precise HD, но панелът така или иначе е 50 Хц, впрочем както и на LA691S. DTS ъпдейтът е от края на юни и започва от 6-та (вече 100 Хц) серия (коментар 974). При LG 100 Хц панели се слагат в 7-ма и нагоре серии (модели 2013). Промъкна се непотвърдена информация за 100 Хц при някои модели от 6-та серия, произведени през последните месеци, но без никакви доказателства и си остана само предположение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за Тв за около 1400 лв,което предполагам имайки предвид линковете на автора (ма няма кой да напише бюджет) аз бих се спрял на някои от тези...http://www.technopolis.bg/b2c/details/14483/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L42ET60E-3D-LED   ; http://www.technopolis.bg/b2c/details/15313/P11090104/Televizor-PHILIPS-42PFL6057K-3D-LED   ; http://www.technopolis.bg/b2c/details/13074/P11090104/Televizor-SONY-KDL-42W805-3D-LED ...

Кой с какъв панел и прочее - инфо тук  http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/

Всичко наготово не става ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също не видях бюджет, та затова и коментирах стриктно по темата. Ако действително става дума за около 1400 лв, то с 2 ръце бих гласувал за W805.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също не видях бюджет, та затова и коментирах стриктно по темата. Ако действително става дума за около 1400 лв, то с 2 ръце бих гласувал за W805.

Ами според линковете му ( на автора) единия от които е за 700 евро за нещо такова като че ли става дума ;)

Ма думите се с ченгел трябва да вадиш и де ровим тук кат улави,че някой си го мързи две ,,приказки,, да напише накръст...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами според линковете му ( на автора) единия от които е за 700 евро за нещо такова като че ли става дума ;)

Ма думите се с ченгел трябва да вадиш и де ровим тук кат улави,че някой си го мързи две ,,приказки,, да напише накръст...

По-принцип да бюджета е 1300-1400лв...... съжалявам,че чак сега пиша, но нямах достъп до интернет цял ден.....между другото мерси за предложенията..... 

Да разбирам ли, че ако мога най-добре да взема сони..... и с какво превъзхожда LG...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам нужда от телевизор 42 инча и да има 3Д.... ориентирал съм се до тези два модела...като клоня към LG то. Ако имате някакви по-добри предложения моля споделете...

http://www.amazon.es/LG-42LA691S-Televisor-Smart-Full/dp/B00C2O3RCA

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=42PFL5008H/12&slg=BG&scy=B

За тази цена, този модел на LG е много добър избор. Имам малко по-старият 42LM671S и мога да ти кажа, че картината на HD каналите е перфектна. Плеърът му никога не ми е правил проблеми и чете безотказно. 3D-то също му е много добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...По-принцип да бюджета е 1300-1400лв...... съжалявам,че чак сега пиша, но нямах достъп до интернет цял ден.....между другото мерси за предложенията..... 

За тази сума SONY-то е най-добрия вариант за мен!Превъзхожда  LG-то по доста критерии.Прочети и малко инфо от форума,за който ти дадох линк! На място също би трябвало да се убедиш в това ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази сума SONY-то е най-добрия вариант за мен!Превъзхожда  LG-то по доста критерии.Прочети и малко инфо от форума,за който ти дадох линк! На място също би трябвало да се убедиш в това ;)

За LG съм съгласен, но Philips 42PFL6158 не е ли също на ниво.....матрицата му е 100 херца и има всички екстри които предлагат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За LG съм съгласен, но Philips 42PFL6158 не е ли също на ниво.....матрицата му е 100 херца и има всички екстри които предлагат?

То не е само в херците ,,магията,, а и са с различни типове матрици :)

За мен не са изобщо на едно ниво и Сони-то е по-доброто в случая...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не е само в херците ,,магията,, а и са с различни типове матрици :)

За мен не са изобщо на едно ниво и Сони-то е по-доброто в случая...

ОК.....последен въпрос...кой от следните е по-добър....

Sony KDL42W807A или Sony KDL42W805

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК.....последен въпрос...кой от следните е по-добър....

Sony KDL42W807A или Sony KDL42W805

Разликата е в цвета на рамката-единият е със сребриста,другия с черна.Нямат друга разлика :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся малък телевизор до 19", който да има вход за SD карта (32 GB) и да може да показва съдържанието по папки, т.е да не вади музиката всички песни на 1 място, а да си излиза по албуми. Ако може дайте ми насоки и съвет. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Извинете!

Този линк за какво е?

Здравейте, търся малък телевизор до 19", който да има вход за SD карта (32 GB) и да може да показва съдържанието по папки, т.е да не вади музиката всички песни на 1 място, а да си излиза по албуми. Ако може дайте ми насоки и съвет. Благодаря.

Аз поне не съм срещал такова чудо до сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете!

Този линк за какво е?

Този линк е  за хората,които нямат много информация за телевизорите и искат да научат повече преди да преминат към купуването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Този линк е  за хората,които нямат много информация за телевизорите и искат да научат повече преди да преминат към купуването.

Това на мен ми е прекалено ясно. Вие помислете, как ще се справи жената с толкова информация. На нея обяснете, а не на мен!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда това  е то България хем даваш информация хем пак си крив.

Това на мен ми е прекалено ясно. Вие помислете, как ще се справи жената с толкова информация. На нея обяснете, а не на мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този линк е за хора, които имат поне минимални понятия по темата и искат да увеличат познанията си. А ако потребител знае какво точно търси, той надали ще потърси помощ при избор, освен просто за да затвърди/отрече собствения си избор. 

По начина, по който е зададен въпроса обикновено може да се разбере питащият дали има познания в материята или няма, като последното съвсем не е обида.

На въпроса - изборът не е особено голям, та затова ще предложа почти единственото възможно - телевизор+монитор LG 19MN43D-PZ (каквото и да означават повечето от буквите в модела)

П.П. Моделът е наличен и в другата голяма верига, но е с 30 лв по-скъп.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мда това  е то България хем даваш информация хем пак си крив.

Не си крив бе приятел, но тази информация  ще бъде като китайско писмо за дамата. Сещаш ли се? Тя дали ще намери нещо свързано с нейният въпрос? В долният пост под Вашият са Ви обяснили за какво става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зорница, малко вероятно е предложеният от мен модел да има слот за карта, но пък в описанието му пише изрично, че през USB плейва филми, музика и снимки. Не знам колко модела телевизори имат търсения слот, но не мисля, че ще е кой знае какъв проблем да се прехвърли нужното на флашка и да се нареди в папки.

Дори и този шедьовър, съоръжен с всичко друго, за което може да си мечтае човек към днешна дата, не разполага със слот.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже не искам да създам нова тема ще попитам направо тука. Дано не е проблем!Как е хубаво, телевизор с 3D или без.? И ако, ТВ-то има 3D, какъв видео формат се сваля от интернет, за да гледам 3D и с флашка ли става това или може и чрез HDMI кабел от PC to TV ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.