Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

noobuscus

Трябва ми мнение за следната конфигурация

Препоръчан отговор

Процесор: AMD FX-6300 3.5FGHz 6-Core Processor  - 95W TDP - лесно стига до над 4 гига херца ;) 6 ядра  - 32 нанометра

+Хубав охладител, а не BOX : COOLER MASTER DK8-9GD4A-0L-GP 95mm CPU Cooler 

ДЪно MSI 970A-G53 - USB 3.0 headers, 6 SATA 6GB/s порта 
Памет: 8GB Kingston HyperX Blu (2 x 4GB)

Хард диск: Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM 

Видео карта: SAPPHIRE Radeon HD 7950 3GB 384-bit GDDR5 PCI Express 3.0 x16 OC with Boost - с памет 3GB/384 битова шина ( същата като AMD R9 280X 2GB GDDR5 Boost OC - новата серия на AMD, но с друго име...) = прозиводителност колкото на  Nvidia GTX 760, но мнооого по ефтина. Graphics Core Next 

Захранване  Corsair CX600M Modular PSU

Кутия Cooler master Elite 335 series

С това един приятел който по разбира иска да ме уреди.Бюджета ми е малко над 1000 лв и компа за игри ше се ползва.

Имам стар компютър ама ще се подарява.

Монитора ми е 3Д Full HD LED 1920x1080

Oвърклок, нищо не разбирам и най-вероятно няма да се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоя приятел има грешки в знанията си!

FX 6300 не е чист 6 ядрен, а по точно 3 модулен(не са точно ядра тези модули) процесор с 3 нишки(Threads, или каквото там му кажеш - виртуални).

За да го клокнеш, минимум ще си иска дъно към 120 лв. + около 50 левов охладител. Не знам от къде гледате тези части, но това дъно би трябва да е скъпо и не си заслужава парите. Едно дъно от рода на GB 970A-UD3P е перфектно решение за ~ 155 лв., ако става дума за по сериозен клок. Оперативната памет бива, но не се знае на колко MHz работи и колко струва в този магазин. За харда няма какво да кажа. Има варианти между този - тошиба и вестърн дижитал.

AMD HD 7950 е бърза почти колкото GTX 760 но след клок я минава, но всичко зависи от играта. А, AMD R9 280X е ребрандирана HD 7970(която е по силна от HD 7950) с по нови технологии и на по ниска цена от HD 7970.

ПП: Захранването също бива, но бих взел нещо друго по евтино(примерно Fortron Raider 550W SILVER - 100 лв.{не са BRONZE по магазините}) и толкова добро.

Кутията е стара и няма USB 3.0 с лоша подредба на кабелите. Бих взел CM N300 на същата цена с кейбъл мениджмънт и USB 3.0.

Сам си направи извода от написаното!

ПП 2: Всичко опира до това: Точно какво ще правиш на машината. Цели ли се овърклок? Има ли стари части? С какъв монитор разполагаш.

Ще ти препоръча

м да прочетеш правилата на форума първо и да поправиш темата.(EDIT)

Как правилно да питаме за конфигурация или компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, много благодаря за бързия отговор!

Твоя приятел има грешки в знанията си!

FX 6300 не е чист 6 ядрен, а по точно 3 модулен(не са точно ядра тези модули) процесор с 3 нишки(Threads, или каквото там му кажеш - виртуални).

За да го клокнеш, минимум ще си иска дъно към 120 лв. + около 50 левов охладител. Не знам от къде гледате тези части, но това дъно би трябва да е скъпо и не си заслужава парите. Едно дъно от рода на GB 970A-UD3P е перфектно решение за ~ 155 лв., ако става дума за по сериозен клок. Оперативната памет бива, но не се знае на колко MHz работи и колко струва в този магазин. За харда няма какво да кажа. Има варианти между този - тошиба и вестърн дижитал.

AMD HD 7950 е бърза почти колкото GTX 760 но след клок я минава, но всичко зависи от играта. А, AMD R9 280X е ребрандирана HD 7970(която е по силна от HD 7950) с по нови технологии.

ПП: Захранването също бива, но бих взел нещо друго(примерно Fortron Raider 550W SILVER{не са BRONZE по магазините}) и толкова добро.

Кутията е стара и няма USB 3.0 с лоша подредба на кабелите. Бих взел CM N300 на същата цена с кейбъл мениджмънт и USB 3.0.

Сам си направи извода от написаното!

Поздрави!

Значи процесора все пак е добър, макар да не е 6 ядрен?И всичко останало с изключение на дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, много благодаря за бързия отговор!

Няма проблем!

Значи процесора все пак е добър, макар да не е 6 ядрен?И всичко останало с изключение на дъното?

Отговор:

ПП 2: Всичко опира до това: Kакво ще правиш на машината? Цели ли се овърклок? Имаш ли стари части - Хард,записвачка и така нататък? С какъв монитор разполагаш?

Ще ти препоръчам да прочетеш правилата на форума първо и да поправиш темата и опишеш всичко точно и ясно.

Как правилно да питаме за конфигурация или компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нишките на 6300 вече са 6(колкото могат да се изпълняват от 3 физически и три логически ядра), понеже след фикса, който М$ пуснаха,  процесорът бива виждан от ОС и приложенията като три ядрен с Hyper- Threading технология...Все едно е интелски :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем!

Отговор:

Едитнах темата, само цените по-късно ще ги знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми изглежда идеално и баш по джоба.Само последно да се консултирам с моя човек.

Имам един последен въпрос, мисля поне че е последен.С тази конфигурация, 3D HD филми промлем ще има ли да се гледат?Ако не здраве да е.

Не съм навътре в индустрията на 3D, но с тази машинка безпроблемно ще си гледаш Full HD, 3D, Блурей филмчета и така нататък. Но, за целта трябва да имаш подходящата техника, a това го знаеш предполагам.

А, в поста си горе си писал... Тогава всичко е точно.

Само да вмъкна това: AMD R9 270X е ребрандирана HD 7870 и използва по нови технологии. Не знам точно, какви игри ще играеш или от какъв жанр са, но повечето ще ти вървят на "Ultra или High", според зависи играта.

П.П. За същите пари може да се направи машина с Intel Core i5 4440(по производителен ще е в игри от AMD) и H81M дъно(най евтиното H81M, но ще свърши работа и ще запали всичко)+4GB RAM(другата плочка ще се добави по късно, защото надвишаваме бюджета), с по орязано захранване за 80 лв. - PSU FORTRON HE-500 / 500W, но ще свърши работа.

Примерно нещо такова:

ASROCK H81M-DGS /1150

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK - 1 брой.

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST

PSU FORTRON HE-500 / 500W

CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU или CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

Обща стойност: 1058.00 лв. с ДДС Количка

Можеш да спестиш 10 лв., ако изчакаш другата карта. А колкото до кутиите, то в интелската машина дъното е микро и предпочитам мирко кутия, а дъното в амд конфигурацията е пълноразмерно и там трябва да бъде кутията CM N300.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм навътре в индустрията на 3D, но с тази машинка безпроблемно ще си гледаш Full HD, 3D, Блурей филмчета и така нататък. Но, за целта трябва да имаш подходящата техника, a това го знаеш предполагам.

А, в поста си горе си писал... Тогава всичко е точно.

Само да вмъкна това: AMD R9 270X е ребрандирана HD 7870 и използва по нови технологии. Не знам точно, какви игри ще играеш или от какъв жанр са, но повечето ще ти вървят на "Ultra или High", според зависи играта.

Много ти благодаря.

Игри от типа на "Assassin's Creed Black Flag", "Arkham Origins", "Watch Dogs", "Bioshock Infinite"  ще играя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря.

Игри от типа на "Assassin's Creed Black Flag", "Arkham Origins", "Watch Dogs", "Bioshock Infinite"  ще играя.

Няма защо! 

Редактирах си горния пост #9 с интелска конфигурация. Може да я прегледаж и нея. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма защо! 

Редактирах си горния пост #9 с интелска конфигурация. Може да я прегледаж и нея. :)

Извинявай че се забавих толкова но най-сетне поръчах интел конфигурацията.Обаче веднага след това гледам че нито една от картите които ми препоръча са в наличност в момента.Ако може друга да ми препоръчаш?

А и моя приятел се съмнява в захранването.Много горели тоя тип на един негов познат който бил в бизнеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти е проблем, изчакай няколко дни. Все някоя от картите ще бъде налична. Ако си на зор, грабвай тази: SAPPHIRE R9 270 2G GD5 OC VER, фортрона не е лош, но аз бих взел за 2 лв. отгоре: Corsair 430W Builder Series CX V2 430W или за 7 отгоре: PSU CM GX 450W APFC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай че се забавих толкова но най-сетне поръчах интел конфигурацията.Обаче веднага след това гледам че нито една от картите които ми препоръча са в наличност в момента.Ако може друга да ми препоръчаш?

А и моя приятел се съмнява в захранването.Много горели тоя тип на един негов познат който бил в бизнеса.

Ето същата налична (версията е на GB обаче):

Gigabyte AMD Radeon R9 270, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E

Захранване:

Cooler Master G500, 500W, ATX 2.3, PFC activ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Побързай за тази карта MSI AMD Radeon R9 270X, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E

и това захранване 

Cooler Master G500, 500W, ATX 2.3, PFC  което техноманяка предложи и си готов. - и двете неща са с безплатна доставка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Побързай за тази карта MSI AMD Radeon R9 270X, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E

и това захранване 

Cooler Master G500, 500W, ATX 2.3, PFC  което техноманяка предложи и си готов. - и двете неща са с безплатна доставка!

Да побързам ама аз нали поръчах вече преди да разбера че картата я няма.Не трябва ли да изчакам никем да ми се обадят или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да побързам ама аз нали поръчах вече преди да разбера че картата я няма.Не трябва ли да изчакам никем да ми се обадят или?

Е, нали каза че нямали в наличност видео картата и затова ти предложих от друг сайт?!

ПП: Може да ги попиташ кога ще имат в наличност 270X около 350 лв. - PowerColor,Gigabyte,Sapphire Dual X. Ако няма да имат ще им кажеш че искаш машината без видео карта и захранване(ако не ти вдъхва доверие) и ще си поръчаш захранването и картата отделно от ем*г. Още не е потвърдена 100 % поръчката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, нали каза че нямали в наличност видео картата и затова ти предложих от друг сайт?!

ПП: Може да ги попиташ кога ще имат в наличност 270X около 350 лв. - PowerColor,Gigabyte,Sapphire Dual X. Ако няма да имат ще им кажеш че искаш машината без видео карта и захранване(ако не ти вдъхва доверие) и ще си поръчаш захранването и картата отделно от ем*г. Още не е потвърдена 100 % поръчката.

Нали и по-горе Нико викаше да по-изчакам че могат все пак да доставят пак.Аз затова.Иначе ще направя както ме съветваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали и по-горе Нико викаше да по-изчакам че могат все пак да доставят пак.Аз затова.Иначе ще направя както ме съветваш.

Ами ок. Ако така ще си по спокоен. :-) 

Не напразно се е викало "бързата работа срам за майстора".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bече съм с новата машина.Картата се оказаха че я имат и засега оставих същото захранване тъй като ме овериха че всичко ще е наред.Има и гаранция все пак ако нещо се обърка.Много ви благодаря на всички!

Само Window-са се наложи от флашка да го инсталирам.Не знаех че трябват некви нови Cd-та вече.Та ако може да препоръчате най-евтиноте дето ще стане за мойто дъно "ASROCK H81M-DGS /1150".И SSD хард драйв за по-нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.