Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
nistel_87

Помощ при избор на лаптоп HP ProBook 450 vs Lenovo Thinkpad E530c

Препоръчан отговор

Привет Колеги пред голяма дилема съм,какъв лаптоп да си взема. Прочел съм повечето теми от форума за избор на лаптоп от среден клас до 1000лв, и въпреки това не мога да реша. Затова ще помоля за компетентно мнение,защото тук има доста които са на ти със различните модели.  Лаптопа ще се ползва основно за интернет,музика,филми и свързване към ТВ за някой Blu-Ray ,ако може да подкарам ще е добре. Със игри изобщо няма да го затормозявам  :no-no: ,защото имам настолен.. Спрял съм се на два определени модела HP vs Lenovo ,като параметри и цена са почти идентични затова и не мога да направя избор.

HP ProBook 450 

Intel Core i5-3230M 2.60 GHz / 3.20 GHz

15.6 инча / 39.62 см 1366×768 матов LED

AMD MOBILITY™ Radeon® HD 8750M с 2GB DDR3 

=> http://www.pcstore.bg/bg/laptop-hp-probook-450-h6q19ea-4gb.html?___SID=U#box-additional

Lenovo Thinkpad E530c

Intel Core i5-3230M 2.60/3.20GHz

15.6 инча / 39.62 см 1366x768 матов LED

NVIDIA GeForce GT 635M с 2GB

=> http://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo-thinkpad-edge-e530c-nzy62bm.html

Ако някой Колега е имал допир до двата модела моля да сподели кой е по-добър,като цена-качество и материали  на изработка. Подръжка т.е кой по-лесно се почиства също и греенето,защото в ниския и среден клас това май е основен проблем. 

Леновото,като чели ми харесва повече,но мнението ми е леко пристрастно относно марката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един глас за НР-то :)

Дажи бих ти предложил да видиш този модел:

- HP ProBook 450 H6E48EA - най-вече, за да се вместиш в 1000-та лева - иначе е идентичен с твоя, но с по-малък хард

Глас за, поради следното:

- харесвам Леново повече, но Е530с е бюджетната серия, появила се след спирането на Е530 и появата на Е531 и Е540

- като материали са по нискокачествени от традиционните за Edge сериите и лично на мен ми пластмавее малко повече от нормалното

- НР-то е приятно на допир, по леко и тънко е и не отстъпва по здравина и качество

- отделно на това видеото при НР-то е по-добро от това при Edge-a

- НР-то има сервизен капак ( цялото му дъно ), който е на два щифта - няма винтове и пр. и е супер лесен за почистване ( Edge-a е на болтове и макар да са 3-4 някъде - не се отваря целия, а само част от него )

Редактирано от soulless.id (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Колега за изчерпателния отговор.  Леновото ми допада повече,но в конкретния случай везните май ще наклонят към HP-то изработката изглежда по-качествена. Относно видео картите не съм много на ясно коя е по-добра HP-е със вградена а Lenovo- със собствена памет,за Blu-Ray филми ще вършат ли? Ако може,някой по-запознат да разясни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И трите модела имат както вградно видео в процесорите си, така и такова със собствена памет. Реално погледнато и трите ще се справят с филми на екрана на лаптопа и на телевизор - това въобще да не те тревожи :)

Реално можеш да сменяш режимите на работа на картите и да ползваш или вградената ( когато си на батерия ) или външната при натоварване - както решиш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След доста умуване вече поръчах HP ProBook  450 http://www.pcstore.bg/bg/laptop-hp-probook-450-h6q19ea.html?___SID=U

със 8 Гб РАМ.  Дано съм направил правилния избор, Благодаря за помощта  ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито :)

Да споделиш после впечатления, че има много разнородни мнения за тези серии на марката :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, честито! А доволен ли си? Защото и аз смятам да си взема този модел! Моля, сподели как е.Четох, че дисплея бил доста кофти, клавиатурата също, има ли нещо вярно? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново  :)  от седмица сам вече с Probooka със ОС Windows 7 Ultimate.  Засега впечатленията са ми много добри относно модела (не съм голям разбирач)затова се консултирах с продавача от магазина,от който го закупих.  Казаха,че за тия пари това е най-доброто за момента,доверих се и не съжалявам. Ползвал съм за кратко един Asus от К серията,Hp Pavilion и една  Toshiba на познат,определено Probooka е по-добър,но и модела е по-нов да се има предвид.

Към колегата от горния пост:

1. Дисплея е матов предпазва от светлината,но когато го изложиш директно срещу слънцето се отразява,но пак ми харесва повече от гланцов. За парите си мисля,че е ок,ако ти е казвал някой,че са кофти може да работи с Full HD IPS  и там разлика ще има и цената е X2 та и повече.

2. За Клавиатурата също не мога да се съглася,бутоните не са високи да тракат,като при пишеща машина. Напротив доста е удобна.

Материалите на изработка бяха водещи критерий при избора ми,затова взех HP. Игри не пускам на лаптопа и няма голямо натоварване. Температурата основно е 40 до 48. Използване на процесор 5-10%  Рам около 20%  :whist:

Получих чанта и цветен принтер HP подарък.

Това са ми наблюденията от седмица,не искам на ангажирам никой с мнението си. Най добре да се взима каквото е на сърце и възможностите до колкото позволяват  :wink12:

Редактирано от nistel_87 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото :)

Определено ще е полезно на колегите тук. Със здраве да си го ползваш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро (преди седмица) след много четене по сайтове си купих въпросния модел на HP ProBook 450 с 8 GB RAM. Пропуснал съм този форум, когато търсех и разглеждах оферти и мнения по форуми и сайтове! Разбрах, че модела е сравнително от скоро (2-3 месеца, ако не са ме излъгали) и заради това почти не се намираха мнения за въпросния модел, особено от хора, които вече са го закупили. За сега съм доволен, ползвам го с windows 8 и всичко си е наред. Не разбирам много от лаптопи, защото до сега винаги съм ползвал настолен компютър като личен, работел съм само служебно с лаптоп и с на познати, но мисля, че изглежда добре, държи се добре, удобен е и се работи добре с него. За клавиатурата също мога да потвърдя, че се пише удобно и изобщо не е шумна, за монитора - не съм разбирач, но на мене всичко си ми изглежда ОК, нямам забележки! Дано модела излезе сполучлив и всичко е ОК. Ще съм благодарен, ако всеки, който има досег до този модел сподели впечатленията си от работата с него и особено от хора, които разбират от компютри и лаптопи по специално. Нещо ново и интересно, което може би съм пропуснал или незнам за модела и по специално за възможностите му. Също така, ако някой има някакъв проблем, също може да сподели! Благодаряи безаварийна работа на всички!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Вдигам тази тема от "прахта", понеже съм се насочил към 2 модела именно от по-горе посочените марки.

Става въпрос за Hp ProBook 450 G2 & Lenovo Thinkpad E550

http://ardes.bg/laptop/HP+ProBook+450+G2-67233

http://ardes.bg/laptop/Lenovo+ThinkPad+E550-66262#description-t

Няма нужда да коментираме защо точно тези двата модела съм избрал... просто ме насочиха към тях.

И двата са с абсолютно един и същ хардуер, а цената м/у двата е пренебрежимо малка. Повечето хора хвалят естествено Thinkpad, а за HP съм чувал доста неща... че греят, че дават много дефекти и т.н.

Искам да попитам - по-горните собственици на HP Probook дали са имали проблем до момента? 

Горепосочените лаптпи ще са с изравнени до  8GB RAM + 2-ри hard SSD. Дисплеите също изглеждат еднакви. Разликата в наличните HDD - 5400 с/у 7100 оборота. Ще се ползват главно за програиране и browsing и тук-таме филмчета. Нищо повече :) ... Дизайна в HP-to грабва повече, докато Lenovo-то е лаптоп с история и много здрав... това е, което знам.

Редактирано от Идеал Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Вдигам тази тема от "прахта", понеже съм се насочил към 2 модела именно от по-горе посочените марки.

Става въпрос за Hp ProBook 450 G2 & Lenovo Thinkpad E550

http://ardes.bg/laptop/HP+ProBook+450+G2-67233

http://ardes.bg/laptop/Lenovo+ThinkPad+E550-66262#description-t

Няма нужда да коментираме защо точно тези двата модела съм избрал... просто ме насочиха към тях.

И двата са с абсолютно един и същ хардуер, а цената м/у двата е пренебрежимо малка. Повечето хора хвалят естествено Thinkpad, а за HP съм чувал доста неща... че греят, че дават много дефекти и т.н.

Искам да попитам - по-горните собственици на HP Probook дали са имали проблем до момента? 

Горепосочените лаптпи ще са с изравнени до  8GB RAM + 2-ри hard SSD. Дисплеите също изглеждат еднакви. Разликата в наличните HDD - 5400 с/у 7100 оборота. Ще се ползват главно за програиране и browsing и тук-таме филмчета. Нищо повече :) ... Дизайна в HP-to грабва повече, докато Lenovo-то е лаптоп с история и много здрав... това е, което знам.

Имам HP ProBook G0, 3-то поколение i5 процесор (може да го видиш в подписа ми по-подробно) и да ти кажа честно съм доста доволен от него. Не грее и се държи стабилно. За греенето зависи от хардуера, охлаждането на лаптопа и т.н., но определено на Probook-а охлаждането не е лошо, най-вече процесора ако е нисковолтажен, просто забрави за температури над 60 градуса. С Lenovo-то също няма да имаш проблеми с температурите, тъй като процесора е нисковолтажен така, че вземаш този, който ти харесва на външен вид (аз поне така направих). :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Спрях се на Леново-то, заради по-удобната клавиатура за писане (или поне на първо усещане), както и някои неща в конструкцията. Другото предстои... :) 

Имам HP ProBook G0, 3-то поколение i5 процесор (може да го видиш в подписа ми по-подробно) и да ти кажа честно съм доста доволен от него. Не грее и се държи стабилно. За греенето зависи от хардуера, охлаждането на лаптопа и т.н., но определено на Probook-а охлаждането не е лошо, най-вече процесора ако е нисковолтажен, просто забрави за температури над 60 градуса. С Lenovo-то също няма да имаш проблеми с температурите, тъй като процесора е нисковолтажен така, че вземаш този, който ти харесва на външен вид (аз поне така направих). :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.