Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Bai Mangal

Проблем с буутването...

Препоръчан отговор

Здравейте. Понеже за 1 път се опитвам да си преинсталирам компютъра, нормално срещнах един проблем. След като от настройките на Biosa направих: 1st Boot Device да ми е [ (CD/DVD) ].

И след това, се появава на екрана: Press any key to booth from cd,  компютъра си зарежда и се включва... Търсих до сега 20мин. в гуугъл но нищо не намирам... Освен да съм объркал нещо с при записването на диска? А го направих, както е описано в темата от която гледах. Със windows XP съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

И след това, се появава на екрана: Press any key to booth from cd

натисна ли клавиш ?

Редактирано от SLI>Ti (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се!

Иначе, ако отворя CD устройството по-нормалния начин от My computer се показва син прозорец на който има: Install Windows Xp, Learn more about the setup process, но не е това прозореца дето трябва да се покаже след като натисна някое копче при стартирането на PC...

Редактирано от Bai Mangal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да не си записал диска като буутващ

тук  съм дал пример как се записва като буутващ + линк за сваляне на програмата

Редактирано от SLI>Ti (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се!

Иначе, ако отворя CD устройството по-нормалния начин от My computer се показва син прозорец на който има: Install Windows Xp, Learn more about the setup process, но не е това прозореца дето трябва да се покаже след като натисна някое копче при стартирането на PC...

Провери в биоса дали са сейвнати настройките за бутващо устройство.

Ако не е бутваш диска, то няма как да му излиза прозореца с "Install Widnows XP".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

picbg.net/pic.php?u=563Bh03T&i=46082

picbg.net/pic.php?u=563Bh03T&i=46083

picbg.net/pic.php?u=563Bh03T&i=47165

picbg.net/pic.php?u=563Bh03T&i=47166Kaкто е на тези снимки, така съм го записал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втори диск записах, този път с Ultraiso, пак прави така. А мога ли да го преинсталирам, като вляза в My computer и от там да отворя CD устройството със записания диск и направо  да  действам, като избера Install Windows XP?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втори диск записах, този път с Ultraiso, пак прави така. 

Ако имаш флаш пробвай с него с програмата Windows 7 USB/DVD Download Tool 4GB e препоръчителна.

А мога ли да го преинсталирам, като вляза в My computer и от там да отворя CD устройството със записания диск и направо  да  действам, като избера Install Windows XP?

То може и да стане нещо ама това не е инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои БИОС-и искат при стартиране да се натиска друг клавиш. Функцията е бърз буут и при различните БИОС-и е различен, но в общия случай нак-често е F12. После със стрелките избираш отново записвачката.

Редактирано от еди (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно да си с USB клавиатура?...

Да с USB e. Ама вече инсталирах нов уиндоус и сега съм с 2 :D. Мисля, че новия е в диск D:, мога ли да изтрия стария от C-тo? Вчера форматирах диск С, но всичко си остана пак в него..

Някои БИОС-и искат при стартиране да се натиска друг клавиш. Функцията е бърз буут и при различните БИОС-и е различен, но в общия случай нак-често е F12. После със стрелките избираш отново записвачката.

Еми при мен иска да се натисне Ф2 и Ф10. Това, което го мисля, че е бързия буут е с Ф10, другото дето си го правя кое да буутва първо и трябва да го запаметя е с Ф2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз сега "прочетох" че в крайна сметка ти излиза надписа за подкана да натискаш някой клавиш. Явно проблема е че клавиатурата е USB-а и  не я засича. Потърси в опциите на боса за включване на usb клавиатура. Ако няма такава опция намери си клавиатура и мишка с PS-2.

Редактирано от еди (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засича си я! И го настройвах да буутва първо [ (CD/DVD) ] и  ми изписваше: Press any key to booth from cd, aма като натисна и след 2-3 секунди компютъра си зареждаше и се включваше. Та вече инсталирах уиндоуса и съм с 2. Та питам мога ли да изтрия стария, който беше в диск Ц? Новия ми е Д и се включва с новия уиндоус компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А мога ли да го преинсталирам, като вляза в My computer и от там да отворя CD устройството със записания диск и направо  да  действам, като избера Install Windows XP?

Може но няма да си доволен от изхода.А от там може да избереш надграждане.И все едно си пуснал Repair от инсталационният диск.Стига съществуващият Windows да е същият. А именно ХР.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^Ако го направя по този начин, ще изчисти ли всички програми и стари файлове, например от Program Files?

Ако го направиш, то единствено ще подмениш/обновиш microsoft-ските файлове.А програмите ще си останат.

Ако опишеш по точно проблема, може и да се намери решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го направиш, то единствено ще подмениш/обновиш microsoft-ските файлове.А програмите ще си останат.

Ако опишеш по точно проблема, може и да се намери решение.

Проблемът е ясен. Тъй като е с USB клавиатура, и дъното му не я разпознава при буутване, е инсталирал ОС от работеща такава, съответно - на друг дял от диска. И е омазал нещата.

Принципно би било възможно да се оправят, като се редактира (ако е нужно) Boot Loader-а, и се форматира дялът със старата ОС. Но какво ще се получи на практика - не знам ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.