Премини към съдържанието
Daylight Dancer

Молба до някой който има хостинг

Препоръчан отговор

Моля да качи следните файлове : http://sourceforge.net/projects/ph7socialdating/files/latest/download

Инструкцията за инсталиране на системата е http://software.hizup.com/doc/en/install

Искам просто да видя как се държи системата, а на моя безплатен хост ми дава, че изисква по-висока версия на Php

Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами аз xampp имам, но не знам как става настройката на file permissions на локална машина в случая. С Windows 8.1 съм. В ZiLLa-та лесно дясно копче > ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами аз xampp имам, но не знам как става настройката на file permissions на локална машина в случая. С Windows 8.1 съм. В ZiLLa-та лесно дясно копче > ...

В Windows няма CHMOD, така че въпроса за file permissions се обезсмисля. Всички файлове са с пълни права, освен ако друго не е зададено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Котеров Д., Костарев А. PHP 5 има такава книга. Прочети я и после се отметни от думите си. Жокер - операции с файлове.

...

Oт README2.txt файлаТhis software is only compatible with PHP versions 5.4 (PHP 5.5).Инсталация на PHP 5.5 и Apache 2.4 в Windows 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котеров Д., Костарев А. PHP 5 има такава книга. Прочети я и после се отметни от думите си. Жокер - операции с файлове.

Използвал съм PHP+MySQL+Apache под Windows. Правата на файловете автоматично отиват към четене и писане от всички. CHMOD атрибута го има в Linux и всъщност няма общо с посочените парчета софтуер, а е функция на файловата система. В Windows има NTFS File permissions, което въобще не важи, ако имаш файлова система FAT и общо взето нещата не стоят по подобен начин. При използване на XAMP/WAMP каквото сложиш в www директорията, освен ако не настроиш друго е с права четене и писане от всички, еквивалентно на CHMOD 777.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвал съм PHP+MySQL+Apache под Windows. Правата на файловете автоматично отиват към четене и писане от всички. CHMOD атрибута го има в Linux и всъщност няма общо с посочените парчета софтуер, а е функция на файловата система. В Windows има NTFS File permissions, което въобще не важи, ако имаш файлова система FAT и общо взето нещата не стоят по подобен начин. При използване на XAMP/WAMP каквото сложиш в www директорията, освен ако не настроиш друго е с права четене и писане от всички, еквивалентно на CHMOD 777.

Използвал си грънци, за което изсипа поредната кофа бисери. Посочих ти ресурс, да се ограмотиш. Има едно жалко подобие на Apache от MS, наречено IIS. Излиза по твоите думи, че Сульо и Пульо ще могат да ръгат къде как им скимне, ама не.CHMOD не е атрибут, нито функция на файловата система, а команда написана на език С, дошла в Linux от Unix и тя работи само в тези системи, като задава права на съответните групи. В *nix системите са три, но с лепливия бит са 4 на брой. В NTFS - Windows обаче са 9. За умрялата FAT не си струва да се споменава.Еквивалент на споменатата CHMOD в Windows са cacls или xcacls.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвал си грънци, за което изсипа поредната кофа бисери.

Посочи ресурс, в който почти нищо не пише за Windows. Не говоря за IIS. Не говоря за ACL. Сульо и Пульо не могат да ръчкат където си искат. Има NTFS file permissions. Проблемът е, че по подразбиране потребителят в Windows работи като Администратор, а с инсталацията на WAMP и последвалото му стартиране процесите се стартират с администраторски привилегии. По NTFS потребителят "Администратор" по подразбиране има практически пълни права върху файла. От там и включените в пакета WAMP - PHP, MySQL и Apache имат неограничен достъп.CHMOD е команда, написана на C, която изпълнява функцията за настройване на права на файлове и директории във файловите системи на *nix like системите и работи под посочените. Пък това за атрибутите е въпрос на избор. Calcs за модифициране на ACL съм ползвал, но CHMOD и ACL са 2 различни неща, най-вече с факта че NTFS файловите права са обвързани с NTFS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виртуална машина и линукс, оставете windows като десктоп или сървър но с IIS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виртуална машина и линукс, оставете windows като десктоп или сървър но с IIS

Може поне да я тества под WAMP/XAMP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може поне да я тества под WAMP/XAMP.

Въпросът е има ли смисъл при условие че за да я хоства под Windows ще трябва да се изръси повече

Примерно EC2, Amazon

Linux m1.small $0.065 per Hour

Windows - m1.small $0.091 per Hour

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.