Премини към съдържанието
boy1

Съвместимост на процесори с дънна платка

Препоръчан отговор

Здравейте! Не разбирам почти нищо от хардуер . Само съм си сменял RAM паметта. Но ми се иска да сменя и процесора, защото е много слаб - AMD Athlon 3200+ 2.01GHz. Като вляза да погледна модела на дънната ми платка пише:

Производител: NVIDIA

Модел на системата: AWRDACPI

Проблемът ми е, че не мога да разбера какви процесори поддържа. На кутията пише NVIDIA nForce4 Series designed for AMD Athlon 64. Тоест разбирам, че поддържа само AMD Athlon. Но те са много видове. Например ето този поддържа ли го? http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon%2064%20X2%205600+%20-%20ADA5600IAA6CZ%20(ADA5600CZBOX).html

Как мога да проверя?

П.С. А дали ще мога да си го сложа сам? Трябва ли да се правят някакви магически неща, за да тръгне?

Редактирано от boy1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирайте си Aida64 или Speccy, за да разберете какво е точно дъното (марка и модел).

И го напишете в следващият си пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Manufacturer: EPoX COMPUTER CO., LTD
Model: nForce4 DDR2: MF4-J3, MF4-J3/G, AF4-J3, AF4-J Series (Socket M2 )
Chipset Vendor: NVIDIA
Chipset Model: nForce4
Chipset Revision: A3
Southbridge Vendor: NVIDIA
Southbridge Model: nForce4 MCP
Southbridge Revision: A3

Това ми показва Speccy.
Редактирано от boy1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според написаното, дъното изглежда да е това: EPoX EP-MF4-J3 AM2 NVIDIA nForce4 4X ATX AMD Motherboard .

Но за всеки случай вижте със AIDA64, какво ще покаже.

За съжаление сайта на Epox, няма. И неможе да се разбере кои процесори поддържа.

Иначе според инфото (по-горе) мога да се поставят Athlon 64 X2 / Athlon 64 / Sempron.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото допълнително нещо, което AIDA64 ми показва е ето това:

Motherboard Name: Epox EP-MF4-J3

Значи примерния процесор, който съм дал се поддържа, така ли? И може ли да ми кажете дали е трудно да се смени процесора или няма да имам нужда от експерт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото допълнително нещо, което AIDA64 ми показва е ето това:

Motherboard Name: Epox EP-MF4-J3

Значи примерния процесор, който съм дал се поддържа, така ли? И може ли да ми кажете дали е трудно да се смени процесора или няма да имам нужда от експерт?

Дъното е това: Epox EP-MF4-J3 (както по-горе написах).

Но за поддръжката, не мога да кажа до кой процесор е съвместим със това дъно. Тъй като нямам листата със поддържаните процесори.

И не искам да говоря на изуст.

Според един друг форум на това дъно може да му се постави максимално Athlon 6200+ X2.

Нека колегите (които са по запознати) да ме поправят ,ако греша.

Относно поставянето на процесор ( не е трудно), но ако нямате никакъв опит е препоръчително да го смени специалист (или запознат).

Смяна на процесор.

Освен смяната на процесора, може да е нужно да смените захранването, ако е доста слабо. Този процесор който сте избрали (ако сте го намерили изгодно) има 10W повече

потребление, отколкото сегашния. И ако захранването не е  много старо, и слабо ще издържи.

П.П.Освен от процесора, захранването се подбира в зависимост от другите компоненти (видео карта и т.н.).

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.epox.cn/pr_old.php?lm1=1 това е сайта на епокс (от няколко години вече се казват supox)

за това дъно процесор трудно ще намериш... и да знаеш че по някое време nforce 4 се прецаква от прегрявания и почват проблемите... по принцип при amd има съвместимост, дори процесора да е unknown ако е с четен множител ще си работи на правилната честота, ако е с половинка или нечетен, пак ще тръгне на по ниския четен множител... (за разлика от интел, където без ъпдейт на биоса процесора тръгва на множител 6 и честота съответстваща на fsb)

ето го твоето дъно:

http://www.epox.cn/pr_old_play.php?board_name=%3Cb%3E%B3%AC%C5%CD%CA%D6%3C%2Fb%3E+MF4-J3

процесора, който си харесал би трябвало да тръгне без проблем, но е с 30 вата повече, ще ти трябва по яко захранване и по добро охлаждане....

http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon%2064%203200+%20-%20ADA3200IAA4CN%20%28ADA3200CNBOX%29.html твоя вероятно е тоя, но най лесно може да се види с cpu-z

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз не знам дали процесора ще пасне на дъното ми дъното ми е: Аsrock N68PV-GS а процесора е този: amd fx x6 6300-3500mhz am3

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS

2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз незнам дали процесора ще пасне на дъното ми дъното ми е: http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68PV-GS/ а процесора е този: http://www.emag.bg/procesor-amd-fx-x6-6300-3500mhz-14mb-socket-am3-fd6300wmhkbox/pd/E4K4KBBBM

/

Не !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кое не съвпада

Цокъла на процесора и дъното.

Защо не си пуснахте собствена тема, ами разводняваме чуждата ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Лина Георгиева
      Здравейте! 
      От известно време компютърът (на баба ми) има следният проблем:
      Не може да се стартира, а вместо това изписва, че операционната система не била съвместима с процесора. Опитах да си направя инсталационен (Repair) диск чрез Контрол панела на друг лаптоп, работещ на Windows 7 (който записах на DVD), но поради някаква причина "The Disc failed to be read. Press Ctr+Alt+Del to restart". В BIOS-а също не го отчита изобщо като Bootable device. 
      Може би трябва да го запиша този файл като .iso на флашка? 
      Или може би някъде греша? 
      Какво може да се направи по въпроса? Може би трябва някаква друга програма или по друг начин? Непременно ли е наложителна смяната на процесора или въпросът може да се реши по друг начин? 
      Ето част от характеристиките (по памет):
      Компютър 
      Dell Optiplex(?) 475 
      Intel Pentum 
      От няколко месеца компютърът работи на Windows 7, преди това е бил на XP.

Ще ви бъда много благодарна, ако помогнете! 
      ^_^ 

• от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Кристиян Кръстев
      така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева
    • от Tosho55
      Здравейте,та искам да си сглобя някаква машинка,с която да мога да подкарам абсолютно всички игри в момента с бюджет около 1600 лева и също така имам въпрос,та вчера намерих този испански сайт от един приятел https://www.pccomponentes.com/sistemas-operativos и забелязвам,че дори видеокартите са нормални цени,както знаете в момента заради копачите цените на видео картите се е покачила драстично,та имате ли някакви мнения?Води се,че са чисто нови,но според вас дали има някакъв шанс да имат проблеми или случайно да ме измамят? Също така разполагам с монитор,имам и хард диск но е само 400 гб,което мисля,че не е достатъчно така че не смятам да го използвам.Благодаря предварително!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.