Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

Имам проблем с този лаптоп, който го взех от черния петък в емаг. В описанието пишеше, че има 2 x usb 3.0 (по принцип нали 3.0 са синички, но тук всички са сиви, това не мисля, че е проблем, понеже на моя лаптоп също имам 2 x 3.0 и пак са сиви).

Инсталирал съм на него windows 7 64bit със всички драйвери без един (rootLenovoVhid), който четох, че може да е за lenovo energy (то и тук се обърква нещо, понеже драйвера съм го сложил, работи си, но пак в device manager показва, че не е сложен), други пишат, че това било за usb 3.0, но не намерих решение на проблема.... и така usb-тата, които предполагам, че са 3.0 не работят.

Пробвах с няколко драйвера (тези които си бяха в диска, от сайта на леново и още едни от интел).

Лаптопа е с процесор Intel celeron 1005m, 2gb ram, 500gb hdd.

Търсих информация и под линукс с командата lsusb,lspci, така, че ако някой има някакви идеи да казва,

Редактирано от preslavmilev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах с каква ОС сте, и как разбрахте че USB 3.0 портовете не работят ? Тествахте ли с някакво устройство ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен отговора на въпроса ти сам си го даде неисталирайки всички драйвери.

Правилния избор за драйвер 

File name:
Intel®_USB_3.0_eXtensible_Host_Controller_Driver.zip
Version:

1.0.9.254

Date:

08/12/2013

Status:

Latest

Size:

5.21 MB

Language:

English

Operating Systems:

Windows 7 *, Windows Server 2008 R2*

Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver for Intel® 7 Series/C216 Chipset Family Изтегли от: http://downloadmirror.intel.com/21129/eng/Intel®_USB_3.0_eXtensible_Host_Controller_Driver.zip

Леново винаги правят USB 3.0 Сини.Ако напишеш точния модел може да проверим дали не са те заблудили. :clown:

Редактирано от BackTrack5R3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах с каква ОС сте, и как разбрахте че USB 3.0 портовете не работят ? Тествахте ли с някакво устройство ?

ОС: Windows 7 Ultimate 64bit, разбрах, понеже го пробвах с външен хард seagate expansion 1tb usb 3.0 и със флашка kingston usb 3.0 също..

Според мен отговора на въпроса ти сам си го даде неисталирайки всички драйвери.

Правилния избор за драйвер 

File name:
Intel®_USB_3.0_eXtensible_Host_Controller_Driver.zip
Version:

1.0.9.254

Date:

08/12/2013

Status:

Latest

Size:

5.21 MB

Language:

English

Operating Systems:

Windows 7 *, Windows Server 2008 R2*

Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver for Intel® 7 Series/C216 Chipset Family Изтегли от: http://downloadmirror.intel.com/21129/eng/Intel®_USB_3.0_eXtensible_Host_Controller_Driver.zip

Леново винаги правят USB 3.0 Сини.Ако напишеш точния модел може да проверим дали не са те заблудили. :clown:

И това го пробвах, не ми дава да го инсталирам, не съм покривал изискванията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирани ли са всички други драйвери, включително тези за чипсет-а (Chipset)?

Драйвера за USb 3.0 , трябва да е този: Intel USB 3.0 Driver for Windows 7 (32-bit, 64-bit) - Lenovo G400, G500. Version: 1.0.7.248

Намира се в графата USB device, цък

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирани ли са всички други драйвери, включително тези за чипсет-а (Chipset)?

Драйвера за USb 3.0 , трябва да е този: Intel USB 3.0 Driver for Windows 7 (32-bit, 64-bit) - Lenovo G400, G500. Version: 1.0.7.248

Намира се в графата USB device, цък

Да, всички други драйвери са инсталирани включително този за чипсет-а.

И този драйвер гърми с грешката, че не покривам минималните изисквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, всички други драйвери са инсталирани включително този за чипсет-а.

И този драйвер гърми с грешката, че не покривам минималните изисквания.

В диспечера на устройствата има ли други неразпознати устройства освен тези за USB 3.0?

Ако е възможно направете една снимка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В диспечера на устройствата има ли други неразпознати устройства освен тези за USB 3.0?

Ако е възможно направете една снимка.

post-332069-0-34175700-1386446579_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай хардуерния идентификатора на лисващия драйвер да видим какво си оплескал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай хардуерния идентификатора на лисващия драйвер да видим какво си оплескал

На снимката в горния пост се вижда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото биоса ъпгрейдна ли го?

разцъкай го де дай по долу нещо като хххVID_054C&PID_031F&REV_0000 примерно да излиза

Какво е точното съобщение което ти дава като се опитваш да инсталираш драйвера за USB 3.0

Казах да дадеш точно кой модел имаш.

Лошото е, никога не са указани реда при който е ПРАВИЛНО да се инсталират драйверите за да нямаш проблеми. 1.2.3 и т.н.

Незнам дали имаха и Онлайн поддръжка да ти помогнат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото биоса ъпгрейдна ли го?

разцъкай го де дай по долу нещо като хххVID_054C&PID_031F&REV_0000 примерно да излиза 

Биоса съм го ъпдейтнал, не излизат такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по-добре си инсталирай драйверите от сайта а не от диска с който идва лаптопа защото са по-стари

http://support.lenovo.com/en_IN/downloads/default.page?

това Lenovo Solution Center for Windows 8.1 (32-bit), 8 (32-bit), 7 (32-bit)  незнам дали няма да ти помогне в откриването на проблема

http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/thinkvantage_en/lscsetup_x86_23002.txt

Пробвал ли си да му дадеш да си ъпдейтне драйвера само като посочиш DVD-то с драйверите?

Вече не помня бях инсталвал на един Y580 Windows 7 и се получиха нещата.

Само дето първия лаптоп имаше хардуерни дефекти и големи разправиии с технополис и сервиза в софия и 2 пъти ходене до полша на ремонт та накрая го подмениха с друг и от тогава нещо им нямам вяра на леново

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи за да не стреляме на сляпо първо се убеди хардуерно дали има usb 3.0 портове. какъв цвят са няма значение (обикновено са сини). за разлика от 2.0 порт, който има само 4 контакта, порт който е 3.0 има 5 допълнителни пластинки между тия за 2.0, като пластинките са по-навън - погледни с фенерче... интел имат няколко драйвера за 3.0 и те са за различни чипсети, включително имат и такива, които хостват на сайта си, но чипа не е тяхно производство, а на renesas... теоретично порт, който е 3.0 трябва да работи на 2.0 и без драйвери но това става само ако опроводяването на на 2.0 е от чипсета, а 3.0 е реализирано от външния чип

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по-добре си инсталирай драйверите от сайта а не от диска с който идва лаптопа защото са по-стари

http://support.lenovo.com/en_IN/downloads/default.page?

това Lenovo Solution Center for Windows 8.1 (32-bit), 8 (32-bit), 7 (32-bit)  незнам дали няма да ти помогне в откриването на проблема

http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/thinkvantage_en/lscsetup_x86_23002.txt

Пробвал ли си да му дадеш да си ъпдейтне драйвера само като посочиш DVD-то с драйверите?

Вече не помня бях инсталвал на един Y580 Windows 7 и се получиха нещата.

Само дето първия лаптоп имаше хардуерни дефекти и големи разправиии с технополис и сервиза в софия и 2 пъти ходене до полша на ремонт та накрая го подмениха с друг и от тогава нещо им нямам вяра на леново

Драйверите вече съм ги пробвал от сайта.

Утре ще инсталирам Lenovo Solution Center да видим дали той ще открие нещо.

Това с ъпдейтването през DVD-то също утре ще го пробвам.

Благодаря, че ми отдели толкова време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за да ти работят портовете на 3.0 трябва да се зарежда утилитито на интел, което детектва портовете, ако не се зарежда то, портовете работят само на 2.0

https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=21129 това е драйвера за usb 3.0 в чипсета c216

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи за да не стреляме на сляпо първо се убеди хардуерно дали има usb 3.0 портове. какъв цвят са няма значение (обикновено са сини). за разлика от 2.0 порт, който има само 4 контакта, порт който е 3.0 има 5 допълнителни пластиинки между тия за 2.0, като пластинките са по-навън - погледни с фенерче... интел имат няколко драйвера за 3.0 и те са за различни чипсети, включително имат и такива, които хостват на сайта си, но чипа не е тяхно производство, а на renesas... теоретично порт, който е 3.0 трябва да работи на 2.0 и без драйвери но това става само ако опроводяването на на 2.0 е от чипсета, а 3.0 е реализирано от външния чип

Пластинките като ги гледам са същите като на hp-то ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямам кристално кълбо да видя как е на hp-то ти но ето картинка как трябва да изглежда:

Публикувано изображение

от картинката се вижда, че ако не вкараш флашката/кабела докрай ще работи на 2.0...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето малко снимки на усб-тата:

Тези за предполагаемите 3.0

post-332069-0-41884900-1386452704_thumb.

post-332069-0-91739600-1386452704_thumb.

А това се предполага, че си е чисто 2.0

post-332069-0-92521600-1386452703_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо криви ми се виждат някои пластинки от портовете с 3.0... а крива пластинка в единия порт може да блокира и друг порт, свързан към същия controller/hub

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филм, който е 14гб от хард диска (usb 3.0) към лаптопа се прехвърля с средно 31мб/с.

п.с: Същия този филм 14гб го прехвърлям от хард диска (който е с usb 3.0) към порта който по принцип трябва да си е usb 2.0 със средна скорост пак 31мб/с.

п.с.2: Остава да го преинсталирам и пак да сложа всички драйвери наново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филм, който е 14гб от хард диска (usb 3.0) към лаптопа се прехвърля с средно 31мб/с.

п.с: Същия този филм 14гб го прехвърлям от хард диска (който е с usb 3.0) към порта който по принцип трябва да си е usb 2.0 със средна скорост пак 31мб/с.

п.с.2: Остава да го преинсталирам и пак да сложа всички драйвери наново.

Днес преинсталирах с Windows 7 Ultimate 64bit, сложих си всички драйвери по упътването, което беше в диска и пак тея USB-та не работят.

Какво да правя сега ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка и от моето HP с работещо usb 3.0 под Windows 8.1 64bit, Ubuntu 12.04 64bit.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка и от моето HP с работещо usb 3.0 под Windows 8.1 64bit, Ubuntu 12.04 64bit.

Вчера преинсталирах леновото и му сложих Windows 8.1 64bit, сложих всички драйвери дори изчезна удивителната, която беше за lenovo energy managment, но usb 3.0 не тръгват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.