Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Тъй като е заключен раздела за телефони и не могат да се добавят нови теми там, ще направя тук за едно ново чудо на руската техника, което е удар по големите играчи.

http://www.yotaphone.com/#/ru/techspecs/

Става дума за СмартФоунд с двуядрен процесор 2ГБ рам FullHD 2 камери 8 мегапиксела и 1 мегапиксел 2 дисплея, красив дизайн.

Всичко това ще се предлага отначало в ограничени количества на цена от 399 евро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво на Руснаците.Много хубави характеристики има!Чак да се чуди човек,дали е вярно всичко това...Публикувано изображение .

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съотношението цена - параметри е малко смущаваща в смисъл такъв, че в този ценови диапазон се предлагат достатъчно количество апарати, които превъзхождат този нов модел.

Тежестта, качеството на дисплеите и т.н. също не са нещо кой знае какво, за да се впечатлявам ей така от нищото.

За руското производство няма да кажа нищо - там след месеци ще се произнесат тези, които ползват апарата.

пп. Удар по големите играчи би бил удара в лицето с тази "тухличка", който ще нанесе определено сериозни травми. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става дума за едно различно виждане.

И реализацията му. Бих си го взел веднага щом се появи на пазара в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста интересни коментари за телефона. -> http://hi-tech.mail.ru/news/misc/yotaphone-november.html И най интересното - какво му е руското и ако е такъв защо името му не е руско?

Редактирано от gyps (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста интересни коментари за телефона. -> http://hi-tech.mail.ru/news/misc/yotaphone-november.html И най интересното - какво му е руското и ако е такъв защо името му не е руско?

Мдам, прехвърлих набързо 5-6 страници и в общи линии 97% от коментарите се въртят около акцентите, които споменах по-горе - безумно висока цена, съмнителни и прекалено занижени параметри (за диагонала и производителността на дисплеите най-вече), както и недоумението на всички защо да купуват този първи по рода си апарат (който никой не знае каки проблеми ще има) за такава нереално висока цена, като пазара е залят с висококачествени и проверени апарати на близо половин цена.  :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдам, прехвърлих набързо 5-6 страници и в общи линии 97% от коментарите се въртят около акцентите, които споменах по-горе - безумно висока цена, съмнителни и прекалено занижени параметри (за диагонала и производителността на дисплеите най-вече), както и недоумението на всички защо да купуват този първи по рода си апарат (който никой не знае каки проблеми ще има) за такава нереално висока цена, като пазара е залят с висококачествени и проверени апарати на близо половин цена.  :)

Нима казваш че този не е проверен а е правен през пръсти колкото да има ?

Няма как да кажеш нищо преди анонса и потребителските ревюта.

Компанията се казва така.

http://ru.wikipedia.org/wiki/Yota

Която е клон на руския телеком Мегафон.

Редактирано от Росен Александров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Която е клон на руския телеком Мегафон.

Това може би не трябваше да го пишеш:) Като руски говорещ надявам се си чел тоновете оплаквания от този, Билайн и т.н. руски оператори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина е съмнителен и скъп. Не се е доказал още като качество. Модел на водещите марки с такива характеристики би струвал не повече от 250$. А и за какво му е на някой телефон с два дисплея (преден и заден)?

Може би конкурират Apple като пускат скъп телефон и уж претендират за качество.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нима казваш че този не е проверен а е правен през пръсти колкото да има ?

Относно първата част на изречението ти - в линка има 60 страници коментари, затова не само аз го казвам, че не е проверен.

Всеки нов модел на която и да е марка (Епъл, Нокия, Самсунг, Сони и т.н.) преди да се появи на масовия пазар не е проверен от потребителите, защото реално това са тестовете, на които и самите производители разчитат.

Милиони примери имаме при най-големите, когато обикновени хора откриват пробойни в софтуера и дупки в сигурността, които след това производителите поправят с ъпдейти.

Това не си ли го чувал?!?!

Относно втората част на изречението ти - не ми пробутвай стари, еврейски номера, че съм казал нещо, което не съм.

В темата всичко си пише и няма как да го изопачиш, а и всеки производител се старае да направи максимално качествени стоките, които произвежда, за да има максимално голяма печалба.

Затова НЕ казвам, че е правено през пръсти, но пък ти, ако си направиш труда да прочетеш малко въпросни коментари ще видиш, че доста от руснаците казват точно това и съветват да не се прави грешката с апарата, каквато е и грешката с новата ЛАДА.

Знам, че чукча не е читател, а писател, но в случая те съветвам да прочетеш първо, а после да се дръвчиш.

Ревютата и тестовете са друга бира, но залагам бутилка синьо Джони, че там издънките ще са още по-големи от предположенията в коментарите, които вървят в момента.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може би не трябваше да го пишеш :) Като руски говорещ надявам се си чел тоновете оплаквания от този, Билайн и т.н. руски оператори

Мегафон е нещо като нашите измамници. Няма спор в това. Но ако гледаме технологичните им амбиции, може би да е едно добро начало. ЙотаФон е в продажба само от няколко дни. Скоро ще се появят ревюта за него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мегафон е нещо като нашите измамници. Няма спор в това. Но ако гледаме технологичните им амбиции, може би да е едно добро начало. ЙотаФон е в продажба само от няколко дни. Скоро ще се появят ревюта за него.

СЪгласен. Да видим, но е явно че са си оставили място да намаляват в бъдеще цената. Малко ми е странно как страна като Русия не може да си направи изцяло собствен телефон (нещо за което имат ресурси)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СЪгласен. Да видим, но е явно че са си оставили място да намаляват в бъдеще цената. Малко ми е странно как страна като Русия не може да си направи изцяло собствен телефон (нещо за което имат ресурси)

То си има ресурси, единственото което са направили за да избегнат риск от големи загуби е че пращат частите в Тайван да се сглабят понеже там има много такива заводи, а в Русия няма и може би от съображения за сигурност не строят.

Но да цената ще падне това е сигурно, нали се сещаш всеки производител в първите месеци надува цените че рибите чакат и купуват още докато са топли, после като изтинат стават по-евтини въпрос на 3 - 4 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук  е писано и за формирането на цената на телефона. Не можах да намеря подобни аргументи на официалния им сайт, но изглежда правдоподобно.От друга страна и Епъл не сглобяват в САЩ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.