Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Dimo Dimov_336664

Защо всички мразят Palit

Препоръчан отговор

Здравейте, гледам да си направя конфигурация и като видео съм се спрял на Palit GTX 770 (Не Jetstream версията) защото е на много добра цена и мога да я вмъкна в бюджета ми. Та въпроса ми е, защо Palit се гледат като лоша марка и каква е разликата между нея и някои от по скъпите модели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-шумни и неефективни охлаждащи блокове. Поне така съм чел. Нямам личен досег с марката. Обаче да се използува термина "мразят", срещу неодушевен предмет, говори твърде силно за IQ показателя на тези, които са демонстрирали съответното отношение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, гледам да си направя конфигурация и като видео съм се спрял на Palit GTX 770 (Не Jetstream версията) защото е на много добра цена и мога да я вмъкна в бюджета ми. Та въпроса ми е, защо Palit се гледат като лоша марка и каква е разликата между нея и някои от по скъпите модели

Взимай смело и не се влияй от чуждото мнение на някой, който е виждал карта на Palit само на картинка! Естествено и те като всеки производител имат несполучливи модели, но от средния към висок клас няма такива! Може и да са малко шумнички дадени образци от старите модели, но при новите проблема е изчистен! Ако става въпрос за този модел въобще не се колебай:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за Palit-чето. :)

У нас съм с Palit GTX 650Ti и в офиса имаме още 4 бройки и досега всички безпроблемни. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Палит имат самостоятелни производствени мощности, затова са по-евтини. Минус е по-малката им гаранция. Иначе като качество са нормални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай смело и не се влияй от чуждото мнение на някой, който е виждал карта на Palit само на картинка! Естествено и те като всеки производител имат несполучливи модели, но от средния към висок клас няма такива! Може и да са малко шумнички дадени образци от старите модели, но при новите проблема е изчистен! Ако става въпрос за този модел въобще не се колебай:

Публикувано изображение

Благодаря за мнението :), ако по някаква случайност знаеш, каква е разликата между тази и Jetstream версията (изобщо тези по-бляскави варианти на картите) и дали има някакво голямо значение за игри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението :), ако по някаква случайност знаеш, каква е разликата между тази и Jetstream версията (изобщо тези по-бляскави варианти на картите) и дали има някакво голямо значение за игри

Зависи кои модели сравняваме. Най-общо казано имаме GTX 770(1046/1085), GTX 770OC(1085/1137) и GTX 770 Jetstream(1150/1202) на Palit. Това в скобите са Base clock/Boost clock. Става въпрос за моделите с 2GB videoram. Първата е на рефертни стойности препоръчани от NVidia, втората е overclock вариант, а третата е да го кажем boost на втората с по-добро охлаждане и по-голям потенциал за клок въпреки еднаквостта при ядрата. За игри която и да вземеш ще останеш доволен и разликите няма да са кой знае колко съществени(няма да ги усетиш освен при нарочен бенчмарк с измерване на кадрите в секунда, което за мен не е критерий). Важното е играта да върви добре! А с коя да е от тези карти това ще е така!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би я "мразят" защото е по-неизвестна марка като останалите. Да не говорим че има и други недотам известни, но качествени марки. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би я "мразят" защото е по-неизвестна марка като останалите. Да не говорим че има и други недотам известни, но качествени марки. :)

Неизвестни са за някои, но не за мен и теб и много други! Не знам кой набор си, но ако си спомняш навремето човек като попиташе за карта на NVidia изникваха 2 имена - Palit и Evga! :D

Поздрави и честит празник на патерица!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неизвестни са за някои, но не за мен и теб и много други! Не знам кой набор си, но ако си спомняш навремето човек като попиташе за карта на NVidia изникваха 2 имена - Palit и Evga! :D

Поздрави и честит празник на патерица!

Благодаря ти. Да едно време не бяха толкова популярни марки като Asus, Gigabyte и т.н. да не ги изброявам. EVGA са едни от най-добрите и доказали се референтни производители.

Поздрави ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.