Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

tommy_1

Virtualbox въпрос за хардуерно ускорение?

Препоръчан отговор

Няколко пъти опитвам да си инсталирам Windows 8.1 във виртуалбокса, но все това съобщение ми излиза:

post-344557-0-50388200-1386508030_thumb.

Пишеше ми по едно време, че трябвало да бъде разрешено от биоса на реалната ми машина, но не знам как да го направя. Ето данните за компютъра:

Дъно: Asus P8B75-M LE

Процесор: Intel Pentium G2120

RAM памет: 4 GB

Ако трябва още някакво инфо кажете!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално да ти показва това, трябва да си купиш процесор с истинска виртуализация а не емулирана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай някакво предложение, че си нямам идея какво да гледам. Пък и защо ми пишеше на едното съобщение, че трябвало да бъде разрешено това от биоса?

edit: Сетих се, че съм инсталирал преди Windows 8, а сега 8.1 не иска. Странно е, че тук иска някаква виртуализация, а на 8 не искаше. Едва ли е от процесора, пък и какво общо има Virtualbox-а с реалната виртуализация? Той няма ли си негова т.е. не ползва ли виртуален процесор, рам, хард и т.н.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално да ти показва това, трябва да си купиш процесор с истинска виртуализация а не емулирана.

Май не си проверил неговия процесор ;)Ето: Supports Intel® VT-x 

Intel® Pentium® Processor G2000 Series for Desktop G2120 G2100T G2130 G2020T G2020 G2010 G2120T G2140 G2030TG2030 Yes

Справка: http://ark.intel.com/products/virtualizationtechnology

Както е написал @tommy_1 трябва това да бъде разрешено от биоса, но за това дъно нямам идея от къде точно се разрешава хардуерното ускорение?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.