Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kendiman

Изискване към интернет доставчик за хотел

Препоръчан отговор

Здравейте,искам да попитам какво изискване трябва да дам към интернет доставчика за четири етажна сграда(хотел). Не знам колко горе-долу да бъде скороста на връзката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи колко клиента е предвидено да се свържат, но щом е  4 етажен предполага се че няма да бъдат малко т.е. трябва си стабилна връзка. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли кой да помогне ?

Зависи от много неща. И не е ли по-добре собственика да наеме професионален консултант за тази работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има 53 стаи, но разбира се няма да се вържат всички клиенти наведнъж. 40мб не шерната връзка достатъчна ли ще е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има 53 стаи, но разбира се няма да се вържат всички клиенти наведнъж. 40мб не шерната връзка достатъчна ли ще е ?

Би трябвало да е достатъчно. Още повече че се очаква клиентите да не теглят торенти все пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Впрочем как бихте могли да осигурите по 40Мб/с несподелени на 53 стаи, не ми го побира главата . Инвестицията ще струва колкото четвърт от стойността на хотела, вероятно. Поне 2 броя гигабитови оптични наети линии са това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Впрочем как бихте могли да осигурите по 40Мб/с несподелени на 53 стаи, не ми го побира главата . Инвестицията ще струва колкото четвърт от стойността на хотела, вероятно. Поне 2 броя гигабитови оптични наети линии са това.

Вероятно има предвид несподелени от гледна точка на доставчика, не 40 мегабита във всяка стая :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно има предвид несподелени от гледна точка на доставчика, не 40 мегабита във всяка стая :)

Ако е така, горките ползуватели..Особено като се накачат повече от 10 човека...Даже и за обикновено сърфиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е така, горките ползуватели..Особено като се накачат повече от 10 човека...Даже и за обикновено сърфиране.

Не мисля, към домашния ми маршрутизатор (G стандарт) са се свързвали повече от 10 устройства и никой не е имал проблем с броузване. Е, за теглене ще е различно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен като ми падне връзката под 3-4Мб/с и почва да се чувства прилично забавяне при зареждане на по-тежки страници...Но да си прави сметката човека. Все пак неговите си клиенти рискува да го плюват. Но пък и трябва едновременно с това и да сметне цената която той ще плаща, да не е "вътрешно"...Ако не му вървят сметките, наистина е добре да се допита до консултант...ако ще и да е човек от фирмата интернет доставчик, с която ще направи сделката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.