Премини към съдържанието
tolin0

Проблем с USB 3.0 при свързването с LG TV

Препоръчан отговор

Така закупих си нов телевизор LG 42LA620S модел. Имам две флашки - едната 4 гб, другата 8, но ми трябваше по - голяма заради 3Д филмите които са по - големи. Закупих си USB 3.0 32gb. но телевизорът не я чете в NTFS формат, а другите две си ги чете... в FAT32 формат я чете, но пък като тръгна да качвам примерно 9 гб. филм на нея изписва, че няма достатъчно място, а същност флашката е празна? Не знам защо така се получава и как да оправя този проблем? :X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така закупих си нов телевизор LG 42LA620S модел. Имам две флашки - едната 4 гб, другата 8, но ми трябваше по - голяма заради 3Д филмите които са по - големи. Закупих си USB 3.0 32gb. но телевизорът не я чете в NTFS формат, а другите две си ги чете... в FAT32 формат я чете, но пък като тръгна да качвам примерно 9 гб. филм на нея изписва, че няма достатъчно място, а същност флашката е празна? Не знам защо така се получава и как да оправя този проблем? :X

Не мисля че има начин, модела ви явно не поддържа NTFS, а FAT32 има ограничения на размера на файла

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво пише в ръководството за USB медия,как трябва да е форматирана флашката?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че има начин, модела ви явно не поддържа NTFS, а FAT32 има ограничения на размера на файла

Нали това ми е проблемът, другите две флашки TV-то си ги чете в NTFS формат, а тази не иска. Тази само в FAT32 формат я чете, но при fat32 формат не ми дава да качвам голями файлове да речем пробвах с 9 гб. филм, а самата флашка си е 32 gb... има още някакъв формат към който може да се форматира - exFAT, моля някой да помогне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FAT32 поддържа файлове с големина до 4 ГБ минус един бит.

Може ли марка и модел на флашката да ни кажете.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FAT32 поддържа файлове с големина до 4 ГБ минус един бит.

Да точно а мене ми трябва за по - големи файлове, именно затова си взех 32 гб. флашка. Обаче като я направя в NTFS формат и я вкарам в TV-то ми изписва USB: устройството не може да се чете: повреден файл или директория

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно а мене ми трябва за по - големи файлове, именно затова си взех 32 гб. флашка. Обаче като я направя в NTFS формат и я вкарам в TV-то ми изписва USB: устройството не може да се чете: повреден файл или директория

Пробвайте да я форматирате от телевизора

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем преди време и се оправи просто като я преформатирах 2,или 3 пъти.Така и не разбрах каква беше точно причината,но така се оправи проблема http://www.kaldata.com/forums/topic/208752-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%B1%D0%B8-sony-3d-kdl-46hx750b/page-9

От пост 167 надолу!Дано и при теб да стана така :)

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем преди време и се оправи просто като я преформатирах 2,или 3 пъти.Така и не разбрах каква беше точно причината,но така се оправи проблема http://www.kaldata.com/forums/topic/208752-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%B1%D0%B8-sony-3d-kdl-46hx750b/page-9

От пост 167 надолу!Дано и при теб да стана така :)

Мерси, ще пробвам... а как да я форматирам от телевизора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, ще пробвам... а как да я форматирам от телевизора?

Форматирал съм я от ПЦ-то! Иначе ТВ ти си чете NTFS -не е там проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам да видя какво ще стане НЕ стана с програмата :X какво да правя?

Редактирано от tolin0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега и аз реших да пробвам на стария ми телевизор, който е един hitachi и нещата станаха... но на новия не иска и не иска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах и в трите входа... Един приятел ми каза, че трябвало да има синя букса за usb 3.0, но така нямам?

И трите порта на телевизора са за usb 2.0, а няма такава за 3.0 и това мисля, че е проблемът..

Редактирано от tolin0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И трите порта на телевизора са за usb 2.0, а няма такава за 3.0 и това мисля, че е проблемът..

Тц--от това зависи само скороста на трансфера на данни.На Хитачи-то ти да не би фа има USB 3!?!

При мен както явно си чел и в темата ми проблема беше същия,но след преформатиране 2-3 пъти се оправи.Изтрий пак всичко от флашката и преформатирай наново.Знам нелепо звучи,но при мен така се оправи.Аз друга идея нямам.Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц--от това зависи само скороста на трансфера на данни.На Хитачи-то ти да не би фа има USB 3!?!

При мен както явно си чел и в темата ми проблема беше същия,но след преформатиране 2-3 пъти се оправи.Изтрий пак всичко от флашката и преформатирай наново.Знам нелепо звучи,но при мен така се оправи.Аз друга идея нямам.Успех.

Освен портовете, зависи и от контролера на устройството. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая флашка така и не разбрахме каква е и коя е.

Ако е от по-евтиничките е нормално да прави мизерии. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да преинсталираш вградения в уиндоус "драйвер" за контролера на флашката, служещ за да може да я види като mass storage в девайс мениджъра. Също я закачи и на друг компютър, но като за начало преинсталирай драйвераНяма такъв вариант някое устройство за съхранение на ранни в цифров вид да не поддържа която и да е файлова система

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега,имам същата флашка и същия проблем .Не знам тези флашки ли са дефектни...?Ако намериш решение -свиркай.Аз почти се предадох след десетина преформатирания-не става и не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.