Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, какви 1GB видеокарти може да ми предложите и какво трябва да гледам, когато си избирам видеокарта?

Спецификации:

Дънна платка - HP Compaq dx2200

CPU DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz (15 x 200)

Захранване - AC LiteON 250 W (Само това пишеше)

Бюджет:

до 100 лв. (може и втора употреба)

Редактирано от Liuboslav Aleksandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се използва машината ? Така като гледам е маркова или греша ? Поправи ме ако е така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е за игри за 100 лв. не можеш да вземеш нищо качествено, само боклуци с DDR3 памет подходящи за филми, но не и за игри. Нещо втора ръка ще е най-добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакай намаленията в емаг утре и ако видиш някоя с gddr5 памет, направо я грабвай.

Редактирано от Twingo™ (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за игри попринцип, но не съм някакъв запален геймър със специални части, просто сегашната ми ВК е 256 МБ и ми е кофти...И да попринцип втора употреба я търся, но не знам кое да гледам. Какво ще рече gddr5?

PS. Сегашната ми РАМ е 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz) но мисля да взема и тази http://prodavalnik.com/nanya-pc2-5300u-555-12-e1-1gb-2rx8-667-ram-memory-i35996891 (не е реклама)...дали ще са съвместими? :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж има различни видове памети при рамта е ddr3 примерно . Тази е най-бърза за момента . При видео картите е gddr5 е е най-бърза затова се взима такава това g отпред означава graphic . 

ps. Най-добре се ориентирайте към смяна на машината с нещо по съвременно .

Редактирано от Brian Krzanich (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за игри попринцип, но не съм някакъв запален геймър със специални части, просто сегашната ми ВК е 256 МБ и ми е кофти...И да попринцип втора употреба я търся, но не знам кое да гледам. Какво ще рече gddr5?

PS. Сегашната ми РАМ е 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz) но мисля да взема и тази http://prodavalnik.com/nanya-pc2-5300u-555-12-e1-1gb-2rx8-667-ram-memory-i35996891 (не е реклама)...дали ще са съвместими? :?

Питахме какъв  е процесора и захранването какво е.Не сме питали за рам-паметта на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ги знаете изтеглете програмата aida 64 и ни кажете какви са всички компоненти ?За захранването вижте какво пише на лепенката му ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги пийте по едно кафе невиждате ли че човека си е редактирал 1вия пост и там ги има написани

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На това захранване по-добре на закачай нищо. Процесора е бавен. Не виждам смисъл да даваш пари за тоя компютър.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре започнете да събирате пари за нова машина и тези 100 лева ще се вложат в нея . Както каза Нико няма смисъл да се влагат пари в тази вече остаряла конфигурация . Ако имате някакви събрани пари кажете бюджет го кажете и ние ще предложим нещо което да отговаря на него.

PS: А как се свързан харда със широк кабел или с тънък червен или челен ?

Ако харда е Сата може да използвате старата кутия и харда и можете да вземете това за около 600 лева http://nikem-bg.net/cart/1143p1r50085p1r43857p1r50282p1r44260p1rf.html . Нещо минимално като за игри . Процесора не е последна дума на техниката но е добър четири ядрен процесор .

Редактирано от Brian Krzanich (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е 250 W, няма да стигнат за по-сериозна карта. По-добре втора употреба да търси нещо.Например Geforce 8600, 9600 ,  Radeon 3650/3850 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от El Shaarawy92
      Имам следната конфигурация - Pentium G2020, Nvidia GT9500, 4GB RAM, 500HDD, XFX TS 430W. Искам да си закупя по - добро видео. Компютърът  се използва за игри, като не е задължително най  - новите заглавия да се играят на най - високи изисквания, а просто искам добър FPS.Всъщност основно играя игри като LoL, CS:GO и Fifa, които не са толкова тежки. Въпросът ми е, какво трябва да е, защото процесорът е стар и изобщо има ли смисъл от ново видео. Може и втора ръка. Ако няма смисъл, то е време за смяна на дъното и процесора.
    • от Svetlio88
      Здравейте!
      Препоръчайте смартфон до 300 лв. (това ми е абсолютния таван), който да е задължително с дисплей 5.5", тъй като големият дисплей е важен за мен.
      За момента се колебая между следните модели:
      1. Xiaomi Redmi Note 5А Prime 
      Операционна система: Android 7.1 Nougat
      Дисплей: 5.5" (1280x720) IPS
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Камера: 13 MP
      Добри параметри като за парите, които мога да отделя, но като кажа името на марката много хора ме гледат с недоумение
      2. Xiaomi Redmi Note 5А
      Операционна система: Android 7.0 Nougat
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 2 GB
      Вградена памет: 16 GB
      Една идея по-евтина алтернатива на горния, компромис с параметрите.
      3. Meizu M3 Note
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Добри параметери като за парите си, но тази марка поне за мен е напълно непозната и се съмнявам в качеството, предвид ниската цена. 
      4.  Meizu U20
      Операционна система: Android 6.0
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Сходна цена с горния, но по-малко памет?? Тук дилемата е по-малко памет и Андроид 6 при У20 срещу повече памет, но андроид 5.1.1 при М3 Ноут.
      5. HTC Desire 728G
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1280x720) Super LCD2
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Оперативна памет: 1.5 GB
      Камера: 13 M
      По-популярна марка, за качество незнам. Това е телефон, който ми харесва най-много чисто визуално, особено варианта с белия панел. Бих се радвал ако разясните дали операционната система Android 5.1.1 е "минус" за този телефон спрямо Android 7.1 при Xiaomi. Първоначално се бях спрял на HTC, но бюджетните модели гледам са доста стари.
      6. HTC Desire 820
      Операционна система: Android 4.4.2
      Дисплей: 5.5" (1280x720) LCD
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.5 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Това е телефон, който наистина ми харесва много като дизайн. Но се замислям, защото самия модел май е старичък, а и Android 4.4.2 също, при наличие на 7 версия при други смартфони.
      7.  ASUS ZenFone Go ZB552KL
      Операционна система: Android 6.0
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Като марка Асус я харесвам много и бих заложил на нея, независимо дали е за смартфон или лапоп. Този модел е по-ниска цена от всички гореизброени модели, разбира се това е и компромис с параметрите, но пък имам доверие в марката.
      Това са моделите, на които съм се спрял, но не се ограноичавам само до тях. Вероятно има и други подходящи модели и марки.
      Приоритет при избора ми е наличие на 5.5" дисплей и приемливо качество на материалите, от които е изработен. Първите модели предполагам са по-бюджетни и съмнителни поне за мен марки, но вероятно по-нови модели. Последните (HTC и Asus) са по-познати и класически модели, но вероятно по-стари. С различните версии на Андроид не съм запознат, така че разчитам на Вас  
      Благодаря предварително на всеки!
    • от Божидар Борисов
      Здравейте!
      Въпроса ми е следния: имам бюджет 5000лв.(+~1000 за обслужване).
      За сега съм се спрял на следните автомобили: Renault Megane II Diesel(тук съм в дилема 1.5 или 1.9), Mazda 3 1.6D, Volvo S60(като цяло волво като модели по голямата част ми допадат), Alfa Romeo 147 1.9 JTD, Opel Astra 1,6.
      Това, което търся в една кола е да е удобна от към интериор,да има някой екстри(климатроник,мултиволан), не търся супер мощна печка, порядъка на 110-130 коня 1.6-2.4 е достатъчно за да може и да не харчи твърде много.
      Спрял съм се предимно на дизелови двигатели и ги предпочитам, затова съм писал опела като краен вариант тъй като те вътре са като каруци имат 2 "врътки"   и седалките са :X.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.