Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, какви 1GB видеокарти може да ми предложите и какво трябва да гледам, когато си избирам видеокарта?

Спецификации:

Дънна платка - HP Compaq dx2200

CPU DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz (15 x 200)

Захранване - AC LiteON 250 W (Само това пишеше)

Бюджет:

до 100 лв. (може и втора употреба)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора и захранването какви са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се използва машината ? Така като гледам е маркова или греша ? Поправи ме ако е така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е за игри за 100 лв. не можеш да вземеш нищо качествено, само боклуци с DDR3 памет подходящи за филми, но не и за игри. Нещо втора ръка ще е най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакай намаленията в емаг утре и ако видиш някоя с gddr5 памет, направо я грабвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за игри попринцип, но не съм някакъв запален геймър със специални части, просто сегашната ми ВК е 256 МБ и ми е кофти...И да попринцип втора употреба я търся, но не знам кое да гледам. Какво ще рече gddr5?

PS. Сегашната ми РАМ е 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz) но мисля да взема и тази http://prodavalnik.com/nanya-pc2-5300u-555-12-e1-1gb-2rx8-667-ram-memory-i35996891 (не е реклама)...дали ще са съвместими? :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж има различни видове памети при рамта е ddr3 примерно . Тази е най-бърза за момента . При видео картите е gddr5 е е най-бърза затова се взима такава това g отпред означава graphic . 

ps. Най-добре се ориентирайте към смяна на машината с нещо по съвременно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за игри попринцип, но не съм някакъв запален геймър със специални части, просто сегашната ми ВК е 256 МБ и ми е кофти...И да попринцип втора употреба я търся, но не знам кое да гледам. Какво ще рече gddr5?

PS. Сегашната ми РАМ е 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz) но мисля да взема и тази http://prodavalnik.com/nanya-pc2-5300u-555-12-e1-1gb-2rx8-667-ram-memory-i35996891 (не е реклама)...дали ще са съвместими? :?

Питахме какъв  е процесора и захранването какво е.Не сме питали за рам-паметта на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ги знаете изтеглете програмата aida 64 и ни кажете какви са всички компоненти ?За захранването вижте какво пише на лепенката му ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги пийте по едно кафе невиждате ли че човека си е редактирал 1вия пост и там ги има написани

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На това захранване по-добре на закачай нищо. Процесора е бавен. Не виждам смисъл да даваш пари за тоя компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре започнете да събирате пари за нова машина и тези 100 лева ще се вложат в нея . Както каза Нико няма смисъл да се влагат пари в тази вече остаряла конфигурация . Ако имате някакви събрани пари кажете бюджет го кажете и ние ще предложим нещо което да отговаря на него.

PS: А как се свързан харда със широк кабел или с тънък червен или челен ?

Ако харда е Сата може да използвате старата кутия и харда и можете да вземете това за около 600 лева http://nikem-bg.net/cart/1143p1r50085p1r43857p1r50282p1r44260p1rf.html . Нещо минимално като за игри . Процесора не е последна дума на техниката но е добър четири ядрен процесор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е 250 W, няма да стигнат за по-сериозна карта. По-добре втора употреба да търси нещо.Например Geforce 8600, 9600 ,  Radeon 3650/3850 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Obscurity
      Малко помощ че тея дни съм решил да сменям телефона.Смятам да го взимам на изплащане
      За в момента съм се спрял на nokia 7 plus ,влече ме това понеже казват бил със чист андроид,не знам какви са му предимствата ново е за мен и бих го пробвал също така и като параметри ми допадна .
      Заслужава ли си парите,какви са минусите на плюса
      Чудя се и за тези със две сим карти би било добре за мен,но дали втората карта не е за сметка на нещо друго
      Повече ще ползвам телефона като mp3 player 
      Трябва ми някое телефонче със добра производителност и яка батерия
      Камерата не ми е приоритет
      Евентуално ако може да предложите нещо друго
      Благодаря предварително
    • от leonsanchesss
      Здравейте колеги след 4-5 годишна употреба на samsung galaxy s5 дойде време да се сбогувам със него . Въпросът ми е кой от двата посочени бихте избрали и какви са вашите мотиви.Главните цели за които ще се използват са заснемане на снимки и социални мрежи. Други въпроси които ме вълнуват са дали ще ми е достатъчна памет от 64gb и лесно ли ще се адаптирам към iOS ако съответно избера iphone 8.
    • от Николай Алексиев
      Здравейте, не съм сигурен че темата е за тук, но ми се видя най-близо по смисъл.
      Та с няколко думи, търся човек ентусиаст, който да има свободно време и познания със софтуер
      за видео обработка за взаимно създаване и поддържане на YouTube канал.
      Идеята ми е аз да правя хип-хоп , денс, машъп и екстендед версии на популярни
      песни а втори човек да се занимава с видеото и ъплоуда. За отличен образец на идеята ми 
      може би е каналът на Trap Nation, искам да се получи нещо подобно.
      Пускам и линк към soundcloud акаунта ми, като там са качени малка част от готовите неща.
      Ако има ентусиасти нека ми пишат за да видим какво можем да създадем заедно.
      ::::::::::::::::::::Soundcloud Nikso:::::::::::::::::::: 
    • от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.