Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, какви 1GB видеокарти може да ми предложите и какво трябва да гледам, когато си избирам видеокарта?

Спецификации:

Дънна платка - HP Compaq dx2200

CPU DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz (15 x 200)

Захранване - AC LiteON 250 W (Само това пишеше)

Бюджет:

до 100 лв. (може и втора употреба)

Редактирано от Liuboslav Aleksandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се използва машината ? Така като гледам е маркова или греша ? Поправи ме ако е така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е за игри за 100 лв. не можеш да вземеш нищо качествено, само боклуци с DDR3 памет подходящи за филми, но не и за игри. Нещо втора ръка ще е най-добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакай намаленията в емаг утре и ако видиш някоя с gddr5 памет, направо я грабвай.

Редактирано от Twingo™ (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за игри попринцип, но не съм някакъв запален геймър със специални части, просто сегашната ми ВК е 256 МБ и ми е кофти...И да попринцип втора употреба я търся, но не знам кое да гледам. Какво ще рече gddr5?

PS. Сегашната ми РАМ е 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz) но мисля да взема и тази http://prodavalnik.com/nanya-pc2-5300u-555-12-e1-1gb-2rx8-667-ram-memory-i35996891 (не е реклама)...дали ще са съвместими? :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж има различни видове памети при рамта е ddr3 примерно . Тази е най-бърза за момента . При видео картите е gddr5 е е най-бърза затова се взима такава това g отпред означава graphic . 

ps. Най-добре се ориентирайте към смяна на машината с нещо по съвременно .

Редактирано от Brian Krzanich (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за игри попринцип, но не съм някакъв запален геймър със специални части, просто сегашната ми ВК е 256 МБ и ми е кофти...И да попринцип втора употреба я търся, но не знам кое да гледам. Какво ще рече gddr5?

PS. Сегашната ми РАМ е 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz) но мисля да взема и тази http://prodavalnik.com/nanya-pc2-5300u-555-12-e1-1gb-2rx8-667-ram-memory-i35996891 (не е реклама)...дали ще са съвместими? :?

Питахме какъв  е процесора и захранването какво е.Не сме питали за рам-паметта на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ги знаете изтеглете програмата aida 64 и ни кажете какви са всички компоненти ?За захранването вижте какво пише на лепенката му ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги пийте по едно кафе невиждате ли че човека си е редактирал 1вия пост и там ги има написани

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На това захранване по-добре на закачай нищо. Процесора е бавен. Не виждам смисъл да даваш пари за тоя компютър.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре започнете да събирате пари за нова машина и тези 100 лева ще се вложат в нея . Както каза Нико няма смисъл да се влагат пари в тази вече остаряла конфигурация . Ако имате някакви събрани пари кажете бюджет го кажете и ние ще предложим нещо което да отговаря на него.

PS: А как се свързан харда със широк кабел или с тънък червен или челен ?

Ако харда е Сата може да използвате старата кутия и харда и можете да вземете това за около 600 лева http://nikem-bg.net/cart/1143p1r50085p1r43857p1r50282p1r44260p1rf.html . Нещо минимално като за игри . Процесора не е последна дума на техниката но е добър четири ядрен процесор .

Редактирано от Brian Krzanich (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е 250 W, няма да стигнат за по-сериозна карта. По-добре втора употреба да търси нещо.Например Geforce 8600, 9600 ,  Radeon 3650/3850 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.