Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
MitkoSS

Прегряване на AMD Athlon 64 x2 5200+ Dual Core Processor

Препоръчан отговор

Здравейте пичове! Работата е следната: преди няколко месеца ми подариха компютър с въпросния процесор.В началото всичко беше ок. Но след известно време почна да прегрява и да изключва. Носил съм го два пъти на техник (оправяше се за по 1-2 седмици) , смених му термо пастата , но отново прегрява. Та кажете какво да направя! Мисля да купя нов процесор , нещо като този AMD Athlon 64 X2 4600+ 2.4GHz  или Athlon 64 X2 6000 3.1Ghz . Придружен от ново охлаждане , нещо като това http://prodavalnik.com/ohlazhdane-s-ventilator-za-amd-i33254429

Благодаря предварително!

P.S. Дъното ми е Gigabyte GA-MA69VM-S2  (2 PCI, 1 PCI-E x4, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN) със сокет AM2. Въпроса ми е , дали на това дъно(този сокет) мога да сложа процесор със AM3?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл. Първо трябва да се провери дали не идва от дъното или захранването. Напълно възможно е и картинката с другия процесор ще е същата, ако проблема е на едно от двете места :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво може да му има на дъното и какво и на захранването? Как да проверя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте някакви температури,да видим какви са.

п.п.Най-лесно е да пробвате с друго захранване,от приятел например,да видите дали машината е стабилна.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди да сменя термо пастата бяха от 45градуса (по целзий) до точката на прегряване 80градуса и нагоре. В момента захранването ми е 400W , пробвах го с 750 ватовото и другия ми компютър и отново същата история. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистване на прахоляка направихте ли? Сигурен ли сте,че сте поставил правилно охладителя(не трябва да мърда изобщо) ? А в момента какви са температурите? Какво правите,че се повишават така?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма грам прашинка вътре. Охладителя съм го поставил точно както трябва (няма мърдане). Само като не правя нищо , температурите си седят около 40-45градуса. Като сърфирам в интернет си вдигат до 50-60 градуса. Най много вдига като пусна някоя игра било тя minecraft , wow и т.н. тогава прегрява и се изключва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледайте дъното за подути кондензатори. Ако е възможно проверете и захранването (но трябва да се разглоби). Може да дадете и повече информация като цяло за системата - рам памет, видео, модел захранване :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички вентилатори въртят ли се? Въздушният поток правилен ли е?

Възможно е наистина да имате повреден процесор.Но трябва да сте сигурен и в другите компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледайте дъното за подути кондензатори. Ако е възможно проверете и захранването (но трябва да се разглоби). Може да дадете и повече информация като цяло за системата - рам памет, видео, модел захранване :)

Няма подути кондензатори , а захранвато е почти ново (на 2 месеца). 2GB RAM(DDR2-800 DDR2 SDRAM) ; NVIDIA GeForce 9500 GT 512MB

Всички вентилатори въртят ли се? Въздушният поток правилен ли е?

Възможно е наистина да имате повреден процесор.Но трябва да сте сигурен и в другите компоненти.

Потокът е правилен. Имам два допълнителни вентилатора: един отпред вкарващ и един отзад изкарващ въздух. Имам и филтър за спиране на боклуците при вкарващия вентилатор. Всички вентилатори работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери оборотите на вентилатова по принцип АМД изисква повече охлаждне и трябва да са големи оборотите поне 3000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери оборотите на вентилатова по принцип АМД изисква повече охлаждне и трябва да са големи оборотите поне 3000

стоково охлаждане foxconn към 2350 му е макса на оборотите май http://images.geeksimages.com/imageshare/C/300x300/CMI-28-2S-unit.jpg

Редактирано от MitkoSS (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням, на някои AMD-та се случваше да се отлепи капачката на процесора от кристала и така колкото и добре да контактува охладителя с капачката, ефективност никаква, понеже преди това не се предава ефективно топлината от кристала към капачката.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж с Еверест или в БИОС колко ти е напрежението на процесора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че захранването е ново не значи, че е добро. Захранване може да се повреди от токов удар... Особено ако е от евтините модели :Д

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че захранването е ново не значи, че е добро. Захранване може да се повреди от токов удар... Особено ако е от евтините модели :Д

захранване CoolerMaster

Виж с Еверест или в БИОС колко ти е напрежението на процесора

1.33V на ядро 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трабва да се настроят оборотите на вентилатора на максимум

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трабва да се настроят оборотите на вентилатора на максимум

те са на максимум 

ето точно сега се изключи от 20 минути WoW Lich King 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-запознатите колеги твърдят че програмите не показват правилно волтажите. Най-добре е да се измерят ръчно с мултицет. От казаното до тук най-много прилича на прегряване или на скапало се захранване, ама казвате марката е добра. След като се изключи по време на играта, тръгва ли от първият опит (ако сте се опитвали да го включите десетина секунди след като е изключил?)?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пипнете радиатора на процесора в момент на прегряване - ако не е горещ, значи е възможно това, което написах по-нагоре. Ако е горещ, значи в кутията не става достатъчно течение.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням, на някои AMD-та се случваше да се отлепи капачката на процесора от кристала и така колкото и добре да контактува охладителя с капачката, ефективност никаква, понеже преди това не се предава ефективно топлината от кристала към капачката.

Да допълня колегата.

Не само при AMD се случва. При работа на РСто процесора е разположен вертикално и при работа при системно жисоки температури пастата се свлича. Говорим за пастата под капачката на процесора. Това е поправимо, но има риск от убиване на процесора. Преди да сте дали пари за друг процесор ако не се наемате сам да направите процедурата може да ми го изпратите. В най-лошият случай ще се набутате с един куриер. В добрия с два(около 15лв) и ще имате работещ процесор.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-запознатите колеги твърдят че програмите не показват правилно волтажите. Най-добре е да се измерят ръчно с мултицет. От казаното до тук най-много прилича на прегряване или на скапало се захранване, ама казвате марката е добра. След като се изключи по време на играта, тръгва ли от първият опит (ако сте се опитвали да го включите десетина секунди след като е изключил?)?

Да! Винаги от първия път. Пускам го веднага след като се изключи , за да видя температурите в BIOS.

Да допълня колегата.

Не само при AMD се случва. При работа на РСто процесора е разположен вертикално и при работа при системно жисоки температури пастата се свлича. Говорим за пастата под капачката на процесора. Това е поправимо, но има риск от убиване на процесора. Преди да сте дали пари за друг процесор ако не се наемате сам да направите процедурата може да ми го изпратите. В най-лошият случай ще се набутате с един куриер. В добрия с два(около 15лв) и ще имате работещ процесор.

Искате да кажете , че може да има паста под капачката , върху кристала ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може, а задължително. Това е технологията. Слага се паста върху кристала, за да контактува добре с капачката (а върху нея се слага още паста за да е добър контакта пък с охладителя).Понеже пали от първият път след "прегряване", смятам че проблема не е прегряване. Той няма как да изстине толкова бързо (трябват му поне 40-тина секунди), а ако е загрял няма да тръгне. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може, а задължително. Това е технологията. Слага се паста върху кристала, за да контактува добре с капачката (а върху нея се слага още паста за да е добър контакта пък с охладителя).Понеже пали от първият път след "прегряване", смятам че проблема не е прегряване. Той няма как да изстине толкова бързо (трябват му поне 40-тина секунди), а ако е загрял няма да тръгне. 

Попринцип температурата му на прегряване е 80градуса целзий , а като го пусна след прегряване показва от 95 нагоре. Последният път беше 126.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам. Не би трябвало да работи при това положение. Проверете това, което ви беше предложил колегата - да пипнете радиатора. Ако е хладен. То или няма прегряване или прегряването е под капачката :) Отчитането на тези градуси може да говори за проблем с някой датчик по дъното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.