Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

niki_020

Как се инсталират приложения на SD карта при Android?

Препоръчан отговор

Паметта на сматфона е сравнително малка и се питам има ли възможност да се исталират приложенията на SD картата, която е доста голяма като размер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта на сматфона е сравнително малка и се питам има ли възможност да се исталират приложенията на SD картата, която е доста голяма като размер?

Да. Просто изберете от настройките памет картата да е сторидж по подразбиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като не съм много на ясно, как да направя това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като не съм много на ясно, как да направя това?

Отивате в настройките на устройството, меню SD карта и съхраняване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Хранилище, от където намирам информация за SD картата, колко и какво е заето от нея, Нямам опция да избирам някакви настройки по нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На някои модели могат да се инсталират приложения, на някои могат да се местят на картата, след като са инсталирани, на някои мога да са само в паметта на телефона. При някои, след руутване, могат да се разменят функциите на вградената памет и картата, с допълнителен софтуер.

Та - за кой точно модел говорим?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На таблета/телефона трябва да имаш AppInstaller, чрез който се инсталират приложенията. След отварянето му се избира External Storage Card. След сканиране на картата се показват всички записани на нея приложения. Инсталираните приложения имат жълта звезда отпред, а тези които не са имат сива звезда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде да търся това AppInstaller?

Трябва да го имаш в менюто на Андроид, някъде още в началото е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има го в Google play, теглиш и инсталираш. Приложението инсталира програмите в SD картата по подразбиране (поне така е при мен).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И след като го исталирах какво да правя?

Ами каквото трябва - отвори го. В по-горните постове ти написах какво се прави с него по-нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отварями нещата, но нямам никакви знаци пред тях. Исталирах няколко неща и май се исталират на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не става, защото искам да исталирам едно приложение, но ми казва че няма памет в хранилището!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Явно не става, защото искам да исталирам едно приложение, но ми казва че няма памет в хранилището!

Направил ли си синхронизация на двете карти от менюто на телефона? Ако не си, направи го!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Изобщо не знам от къде да направя това!

Ами телефона си е Ваш. А както чета, явно нямате желание да погледнете менютата на телефончето а и даже не четете внимателно постовете. Аз съм ви написал това: "синхронизация на двете карти от менюто на телефона" Оставям на вас да го откриете. Иначе излиза, че не ви е необходим такъв телефон!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямате желанието да отговорите на мое запитване, просто не го правете. Не съм до толкова запознат, разглеждал съм, но щом съм пуснал темата е ясно че не съм се справил. Доколкото знам идеята на форума е именно такава. Отностно нуждата ми от такъв телефон, не сте Вие този които да определя това.

Хубава вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.