Премини към съдържанието
Kastiel

Процесора работи постоянно на 100%

Препоръчан отговор

Здравейте, току що си преинсталирах старото PC. Няма нищо инсталирано а процесора работи постоянно на 100% . PC-то е : Win xp pro. 2x512RAM [960MB] Intel Celeron 2.67Гхц 
От какво може да е проблема?

Снимки:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да е някаква пиратска версията на ОС ? svchost.exe е системен процес, и не е нормално да товари толкова процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да е някаква пиратска версията на ОС ? svchost.exe е системен процес, и не е нормално да товари толкова процесора.

Освен когато е маскирана като него гадинка. Да бяга в антивирусният раздел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен когато е маскирана като него гадинка. Да бяга в антивирусният раздел.

Именно това имах предвид с поста си. Както и да го погледнеш не е нормално. При пиратските версии не знаеш кой си е "оставил ръцете", пък дали и нарочно не е сложил зловреден софтуер. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Update напоследък ми прави проблеми под XP, а услугата му се помещава точно в този процес.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Update напоследък ми прави проблеми под XP, а услугата му се помещава точно в този процес.

Нямам подобни наблюдения, тъй като не ползвам XP. Може и от това да е, но при автора астава на въпрос за чиста инсталация (вероятно без инсталирани все още ъпдейти).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, току що си преинсталирах старото PC. Няма нищо инсталирано а процесора работи постоянно на 100% . PC-то е : Win xp pro. 2x512RAM [960MB] Intel Celeron 2.67Гхц 

Снимки:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Снимки:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Имаш вирус. Съветът ми е да си инсталираш антивирусната и да пуснеш скенера на пълно сканиране. Имах същия проблем. Откри ми 17 троянски, след това всичко се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимки:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

98%  за това, че причината е Windows Update.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По какъв начин са спряни ауто ъпдейтите ?
Сложени са на never check или просто да те осведомява за ъпдейти, без да ги инсталирва ?
Защото ако ти е свястно копието на Уина, освен ъпдейти друго няма какво да е това 100 % натоварване. .
При мен след fresh install го оставям включен цялa вечер до сутринта (просто защото заради 100 % -ното натоварване на проца не мога да го ползвам за нормална работа) и като се събудя гледам около 120 ъпдейта за зареждане. 

Остави го така една вечер да ти намери нужните ъпдейти и ако не е от тях, неправилно инсталирани драйвъри или неточни такива също предизвикват гореописания симптом.

При инсталирването на някои програми като (Adobe Flash Player, Reader, Java и др) има опция да не търсят обновления при всяко стартирване на компа.

А ако копието на Уина не е доказано ( т.е. вече инсталирано успешно вече на друга машина ) пусни една бърза проверка със Malwarebites free версията.
Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай със нещата описани във тази тема. Може и да помогне.

http://www.technibble.com/how-to-fix-svchost-using-100-cpu-memory-leak/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мога да бъдя по-конкретен.

От около година го има този проблем с чиста инсталация на ХР, докато не се качи Internet Explorer 8 и тогава нещата си идват на място.

А и щях да пропусна ако не се килне ръчно процеса инсталацията на експлорер 8 може да отнеме доста часове.

Не съм търсил обяснение в нета защото съм си открил сам решение и затова след ХР първото нещо което качвам е експлорера и всичко се оправя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни IE , обнови , и след това спокойно можеш да инсталираш всички ъпдейти на ОС - онзи ден се борих със същото - то май тия проблеми са от няколко месеца :D

Аз мога да бъдя по-конкретен.

От около година го има този проблем с чиста инсталация на ХР, докато не се качи Internet Explorer 8 и тогава нещата си идват на място.

А и щях да пропусна ако не се килне ръчно процеса инсталацията на експлорер 8 може да отнеме доста часове.

Не съм търсил обяснение в нета защото съм си открил сам решение и затова след ХР първото нещо което качвам е експлорера и всичко се оправя.

Аз дори го имам свален IE8 , инсталирах го ръчно - дори след рестарта не тръгна :( наложи се да го пусна авт. да се обнови :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз дори го имам свален IE8 , инсталирах го ръчно - дори след рестарта не тръгна :( наложи се да го пусна авт. да се обнови :D

Тъй де тъй :)

За принудително инсталиране говорех но съм пропуснал да го натъртя :) Иначе ако чакаш ъпдейтите .........

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, на всички който се опитаха да помогнат, а ъпдейтите ги спрях напълно а не само уведоменията, след което рестартирах компютъра и всичко се оправи..сега работи зашеметявашто добре :)

Редактирано от Kastiel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш програма която се ровичка за ъпдейти на ОС , визирам нод32 :) отново ще ти създаде проблеми , въпреки че е спрян ъпдейта от windows :D Така че ако ползваш нод32 , влезни и в настройките и изключи тази опция и и кажи да не се бърка там , където ни е работата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.